Funkce MOD - vzorec, příklady, jak používat MOD

Funkce MOD je zařazena do kategorie Matematické a trigonometrické funkce funkcí Seznam nejdůležitějších funkcí aplikace Excel pro finanční analytiky. Tento podváděcí list pokrývá stovky funkcí, které je důležité znát jako analytik aplikace Excel. Funkce pomáhá najít zbytek po dělení čísla (dividendy) jiným číslem (dělitelem).

Jako finanční analytik Popis pracovní pozice finančního analytika Níže uvedený popis pracovní pozice finančního analytika poskytuje typický příklad všech dovedností, vzdělání a zkušeností potřebných k získání pozice analytika v bance, instituci nebo korporaci. Provádějte finanční prognózy, reportování a sledování provozních metrik, analyzujte finanční data, vytvářejte finanční modely, funkce je užitečná, když potřebujeme zpracovat každou n-tou hodnotu. Například pokud naše data obsahují několik sloupců čísel, můžeme použít MOD k sečtení každého n-tého sloupce.

Vzorec

= MOD (číslo, dělitel)

Tato funkce používá následující argumenty:

  1. Číslo (povinný argument) - Toto je číslo, pro které chceme najít zbytek.
  2. Dělitel (povinný argument) - Toto je číslo, kterým chceme číslo vydělit.

Jak používat funkci MOD v aplikaci Excel?

Abychom pochopili použití funkce MOD, zvažte několik příkladů:

Příklad 1

Předpokládejme, že máme uvedeny následující údaje:

Funkce MOD

Ve výše uvedených datech jsme použili následující vzorec:

Funkce MOD - Příklad 1

Výsledky, které získáme v aplikaci Excel, jsou uvedeny níže:

Funkce MOD - Příklad 1a

Příklad 2

Předpokládejme, že máme následující údaje:

Funkce MOD - Příklad 2

Pokud chceme získat maximální hodnotu každého n-tého sloupce, můžeme použít maticový vzorec, který je založen na funkcích MAX, MOD a COLUMN.

Vzorec, který se má použít, je:

Funkce MOD - Příklad 2a

Jelikož se jedná o maticový vzorec, musíme jej zadat pomocí Ctrl + Shift + Enter. Ve výše uvedeném vzorci jsme použili funkce MOD a COLUMN k odfiltrování hodnot, které nejsou v n-tých sloupcích, a poté k výsledku MAX.

Výsledek získáme níže:

Funkce MOD - Příklad 2b

Předpokládejme, že musíme najít funkci MIN, vzorec bude {= MIN (IF (MOD (COLUMN (B5: H5) -COLUMN (B5) + 1, I5) = 0, B5: H5))}).

Dále, pokud si přejeme získat VÝROBEK sudých řádků, můžeme použít následující vzorec:

Funkce MOD - Příklad 2c

Výsledek získáme níže:

Funkce MOD - Příklad 2d

U lichých řádků bude vzorec:

Funkce MOD - Příklad 2e

Výsledek získáme níže:

Funkce MOD - Příklad 2f

Několik věcí k zapamatování

  1. # DIV / 0! error - Vyskytuje se, když je hodnota dělitele nulová.
  2. Funkce MOD vrátí výsledek se stejným znaménkem jako dělitel.

Kliknutím sem stáhnete ukázkový soubor aplikace Excel

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce důležitými funkcemi aplikace Excel! Tím, že si uděláte čas na osvojení a zvládnutí těchto funkcí aplikace Excel, výrazně urychlíte svou finanční analýzu. Další informace najdete v těchto dalších finančních zdrojích:

  • Funkce aplikace Excel pro finance Excel pro finance Tento průvodce Excel pro finance vás naučí 10 nejlepších vzorců a funkcí, které musíte znát, abyste byli skvělým finančním analytikem v aplikaci Excel. Tato příručka obsahuje příklady, snímky obrazovky a podrobné pokyny. Nakonec si stáhněte bezplatnou šablonu aplikace Excel, která obsahuje všechny finanční funkce obsažené v tomto kurzu
  • Kurz vzorců pro Excel
  • Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Tyto pokročilé vzorce aplikace Excel jsou důležité pro znalost a posune vaše dovednosti v oblasti finanční analýzy na další úroveň. Pokročilé funkce aplikace Excel, které musíte znát. Naučte se 10 nejlepších vzorců aplikace Excel, které každý finanční analytik světové úrovně pravidelně používá. Tyto dovednosti zlepší vaši tabulkovou práci v jakékoli kariéře
  • Zkratky aplikace Excel pro PC a Mac Zkratky aplikace Excel PC Zkratky aplikace Excel pro Mac - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek pro MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigaci, pás karet, vkládání speciálních, manipulaci s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky

Poslední příspěvky