Investice na zelené louce - definice, výhody a nevýhody

V ekonomii označuje investice na zelené louce (GI) typ přímé zahraniční investice (FDI) Přímé zahraniční investice (FDI) Přímé zahraniční investice (FDI) je investice strany v jedné zemi do podniku nebo korporace v jiné zemi s záměr vytvořit trvalý zájem. Trvalý úrok odlišuje PZI od zahraničních portfoliových investic, kde investoři pasivně drží cenné papíry ze zahraničí. kde společnost zakládá operace v cizí zemi. V rámci investice na zelené louce společnost buduje nová („zelená“) zařízení (prodejní kancelář, výrobní závod atd.) Přeshraničně od základů.

Investice na zelené louce

Podle Bureau of Economic Analysis (BEA) je investicí na zelené louce projekt, „kde zahraniční investoři zakládají nový podnik nebo rozšiřují stávající podnik na americké půdě.“ (nebo pokud americký investor založí nový podnik na zahraniční půdě)

Pochopení investice na zelené louce

Investice na zelené louce je forma vstupu na trh, která se běžně používá, když chce společnost dosáhnout nejvyššího stupně kontroly nad svými zahraničními aktivitami. Lze jej srovnat s jinými přímými zahraničními investicemi, jako je nákup zahraničních cenných papírů nebo akvizice většinového podílu v zahraniční společnosti, ve které mateřská společnost vykonává malou nebo žádnou kontrolu nad každodenními obchodními operacemi.

Kromě možných daňových úlev Daňový štít Daňový štít je přípustný odpočet od zdanitelného příjmu, jehož výsledkem je snížení dlužných daní. Hodnota těchto štítů závisí na efektivní daňové sazbě pro společnost nebo jednotlivce. Mezi běžné náklady, které lze odečíst, patří amortizace, splácení hypotéky a úrokové náklady nebo dotace při zavádění investice na zelené louce, zastřešujícím cílem takové investice je dosáhnout vysoké úrovně kontroly nad obchodními operacemi a vyhnout se zprostředkujícím nákladům.

Výhody investice na zelené louce

Investice na zelené louce má řadu výhod, včetně následujících:

  • Vysoká úroveň kontroly nad obchodními operacemi
  • Vysoká úroveň kontroly kvality výroby a prodeje výrobků a / nebo služeb
  • Vysoká kontrola nad image značky a personálním obsazením
  • Úspory z rozsahu Úspory z rozsahu Úspory z rozsahu se vztahují k nákladové výhodě, se kterou se společnost potýká, když zvyšuje svoji úroveň produkce. Výhoda vzniká v důsledku inverzního vztahu mezi fixními náklady na jednotku a vyrobeným množstvím. Čím větší je množství vyrobené produkce, tím nižší jsou fixní náklady na jednotku. Druhy, příklady, průvodce a úspory z rozsahu Úspory z rozsahu Úspory z rozsahu je ekonomický koncept, který odkazuje na snížení celkových výrobních nákladů, pokud se řada produktů vyrábí spíše společně než samostatně. lze dosáhnout z hlediska marketingu, výzkumu a vývoje a výroby
  • Obcházení obchodních omezení
  • Vytváření pracovních míst pro hospodářství, kde se investuje na zelené louce

Nevýhody investice na zelené louce

Existují samozřejmě i potenciální nevýhody, například následující:

  • Extrémně vysoce riziková investice - investice na zelené louce je nejrizikovější formou přímé zahraniční investice
  • Potenciálně vysoké náklady na vstup na trh (překážky vstupu)
  • Vládní nařízení, která mohou bránit přímým zahraničním investicím
  • Vysoké fixní náklady spojené se založením lokality na zelené louce

Příklad investice na zelené louce

Společnost A sídlí v Evropě a usiluje o rozšíření svého působení v mezinárodním měřítku. Společnost chce zejména proniknout na americký trh s novým inovativním produktem. Po dokončení průzkumu trhu si společnost A uvědomuje, že ve Spojených státech existuje jen málo nebo vůbec žádná konkurence.

Společnost tedy nemá k dispozici žádné akviziční příležitosti k vytvoření „základny“. Kromě toho USA dříve zavedly cla na veškerý evropský dovoz, což způsobilo, že prodejní cena produktu společnosti byla velmi vysoká, pokud jde o produkt určený k dovozu.

Společnost A se rozhodla vytvořit prodejní kancelář a výrobní závod na americké půdě s cílem obejít stávající dovozní cla z USA a také proniknout se svým novým produktem na domácí trh. Generální ředitel společnosti považuje založení zahraniční dceřiné společnosti za zásadní, protože poté bude moci vykonávat úplnou kontrolu nad svými zámořskými obchodními operacemi a image značky.

Reálné příklady investic na zelené louce

Hyundai Motor Co. v Nošovicích

V roce 2006 získala společnost Hyundai Motor Company souhlas s vyděláním zhruba jedné miliardy eur investicí na zelené louce v Nošovicích v České republice. Automobilka založila nový výrobní závod, který v prvním roce provozu zaměstnával až 3 000 osob. Česká vláda poskytla daňové úlevy a dotace na podporu investic na zelené louce v naději, že podpoří ekonomiku země a sníží míru nezaměstnanosti.

Toyota Motor Corp. v Mexiku

V roce 2015 oznámila společnost Toyota Motor Corporation plány na zřízení nového výrobního závodu v Mexiku prostřednictvím investice ve výši přibližně 1 miliardy USD. Očekává se, že zařízení bude otevřeno v roce 2019, a to ve spojení s aktuálně založeným závodem na Tijuanu, a to až 200 000 jednotek ročně.

Důvodem investic společnosti Toyota na zelené louce je zlepšení konkurenceschopnosti v Severní Americe - konkrétně ve Spojených státech. Nízké náklady na pracovní sílu a těsná blízkost amerických trhů nabídly japonské automobilce atraktivní příležitost založit zámořský výrobní závod.

Související čtení

Finance je oficiálním poskytovatelem certifikace FMVA (Financial Modeling and Valuation Analyst) FMVA®. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a certifikační program Ferrari, jejichž cílem je transformovat kohokoli na špičkového finančního analytika.

Abychom se dál učili a rozvíjeli své znalosti finanční analýzy, velmi doporučujeme další finanční zdroje uvedené níže:

  • Překážky vstupu Překážky vstupu Překážky vstupu jsou překážky nebo překážky, které novým společnostem ztěžují vstup na daný trh. Mezi ně mohou patřit technologické výzvy, vládní předpisy, patenty, počáteční náklady nebo požadavky na vzdělání a licence.
  • Brownfield Investment Brownfield Investment Brownfield Investment (BI), v ekonomii, je druh přímých zahraničních investic (FDI), kde společnost investuje do stávajícího zařízení, aby zahájila
  • Kapitálové výdaje Kapitálové výdaje Kapitálové výdaje (zkráceně Capex) jsou platby hotovostí nebo úvěrem na nákup zboží nebo služeb, které jsou kapitalizovány v rozvaze. Jinými slovy, jedná se o výdaje, které jsou kapitalizovány (tj. Nejsou účtovány přímo do výkazu zisku a ztráty) a jsou považovány za „investice“. Analytici zobrazují Capex
  • Tarif Tarif Tarif je forma daně uvalené na dovážené zboží nebo služby. Tarify jsou běžným prvkem mezinárodního obchodování. Primární cíle uložení

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found