Excel VBA - Co je VBA v aplikaci Excel? Definice a přehled

VBA znamená Visual Basic for Applications. Excel VBA je programovací jazyk společnosti Microsoft pro Excel Excel Definice Definice Excel: softwarový program společnosti Microsoft, který používá tabulky k uspořádání čísel a dat pomocí vzorců a funkcí. Excel analýza je všudypřítomná po celém světě a používají ji firmy všech velikostí k provádění finančních analýz. a všechny ostatní programy Microsoft Office, jako Word a PowerPoint. Všechny programy sady Office sdílejí společný programovací jazyk.

Proč používat Excel VBA?

I když uživatelé nemohou přímo manipulovat s hlavním softwarem Excel prostřednictvím VBA, mohou si osvojit umění vytváření maker pro optimalizaci svého času v aplikaci Excel Excel Doporučené postupy pro modelování Následující osvědčené postupy pro modelování Excel umožňují uživateli poskytovat nejčistší a nejuživatelště přátelské modelování. Microsoft Excel je extrémně robustní nástroj. Naučit se stát se výkonným uživatelem aplikace Excel je téměř povinné pro osoby v oblasti investičního bankovnictví, podnikových financí a soukromého kapitálu. . Existují dva způsoby, jak vytvořit makra aplikace Excel.

První metodou je použití záznamníku maker. Po aktivaci zapisovače Excel zaznamená všechny kroky, které uživatel provede, a uloží jej jako „proces“ známý jako makro. Když uživatel ukončí záznam, toto makro se uloží a lze jej přiřadit tlačítku, které po kliknutí znovu spustí přesně stejný proces. Tato metoda je relativně jednoduchá a nevyžaduje žádnou inherentní znalost kódu VBA. Tato metoda bude fungovat pro jednoduché procesy.

Pádem této metody však je, že není příliš přizpůsobitelný a makro bude přesně napodobovat vstup uživatele. Ve výchozím nastavení používají makra zapisovače místo relativních referencí absolutní odkazování. IKt znamená, že takto vytvořená makra se s proměnnými a „chytrými“ procesy velmi těžko používají.

Druhou a výkonnější metodou vytváření makra aplikace Excel je kódování pomocí VBA.

Kde kódovat Excel VBA?

Chcete-li otevřít okno VBA, stiskněte Alt + F11 v jakékoli aplikaci Office. Po správném provedení se otevře okno se stromovou strukturou souborů vlevo nahoře, vlastnostmi vlevo dole, podoknem ladění uprostřed dole a vpravo dole a sekcí kódování, která zabírá většinu obrazovky v uprostřed a vpravo nahoře. Zpočátku se to může zdát ohromující, ale ve skutečnosti je to jednodušší, než se zdá.

Ukázkový snímek obrazovky aplikace Excel VBA

Většinu času bude uživatel pracovat v sekci kódování. Sekce struktury souborů se používá pouze pro vytvoření nového souboru makra. Makra VBA Nastavení maker v aplikaci Excel VBA je poměrně jednoduché. Struktura maker aplikace Excel VBA zahrnuje začátek podřízeného řádku před zahájením kódu makra. Makra používají aplikaci Visual Basic v aplikaci Excel k vytváření vlastních funkcí generovaných uživateli a k ​​urychlení manuálních úkolů vytvářením automatizovaných procesů. Sekce vlastností vlevo dole se použije pouze pro pokročilejší makra, která k vytváření grafických rozhraní pro makro používají UserForms.

V sekci kódování se odehrává většina, ne-li celá. Uživatel zde bude vytvářet, kódovat a ukládat makra. Poté, co je kód makra zapsán a uložen, může být poté připojen k určitým spouštěčům v modelu Excel. Makro lze aktivovat stisknutím konkrétního tlačítka v listu nebo například úpravou určitých buněk. Nejjednodušší způsob implementace makra je jeho připojení k tlačítku.

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli tuto příručku k aplikaci Excel VBA. Chcete-li se neustále vzdělávat a rozvíjet svou kariéru, budou tyto zdroje užitečné:

  • Klávesové zkratky Excel Excel Zkratky PC Mac Zkratky Excel - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigaci, pás karet, vkládání speciálních, manipulaci s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky
  • Funkce seznamu funkcí aplikace Excel Seznam nejdůležitějších funkcí aplikace Excel pro finanční analytiky. Tento podváděcí list pokrývá stovky funkcí, které je důležité znát jako analytik aplikace Excel
  • Zdarma kurz Crash
  • Všechny zdroje aplikace Excel Zdroje aplikace Excel Naučte se Excel online se stovkami bezplatných výukových programů, zdrojů, průvodců a cheat listů pro Excel! Zdroje financí jsou nejlepší způsob, jak se naučit Excel podle vašich vlastních podmínek.

Poslední příspěvky