Funkce QUARTILE.EXC - vzorec, příklad, způsob použití

Funkce QUARTILE.EXC je zařazena do kategorie Statistické funkce aplikace Excel Seznam nejdůležitějších funkcí aplikace Excel pro finanční analytiky. Tento podváděcí list pokrývá stovky funkcí, které je důležité znát jako analytik aplikace Excel. Vrátí kvartil dané datové sady na základě percentilových hodnot od 0,1, exkluzivně. Funkce zakládá svůj výpočet na percentilovém rozsahu 0 až 1, výlučně.

Jako finanční analytik Popis pracovní pozice finančního analytika Níže uvedený popis pracovní pozice finančního analytika poskytuje typický příklad všech dovedností, vzdělání a zkušeností potřebných k získání pozice analytika v bance, instituci nebo korporaci. Provádějte finanční prognózy, vykazování a sledování provozních metrik, analyzujte finanční data, vytvářejte finanční modely, QUARTILE.EXC lze použít ke zjištění konkrétního procenta příjmů v populaci. Tato funkce je také užitečná při analýze výnosů.

Vzorec

= QUARTILE.EXC (pole, kvart)

Funkce QUARTILE.EXC používá následující argumenty:

 1. Pole (povinný argument) - Toto je pole nebo rozsah buněk datových hodnot, pro které chceme hodnotu kvartilu.
 2. Kvart (povinný argument) - Udává, která hodnota bude vrácena. Je to celé číslo mezi 1 a 3, představující požadovaný kvartil. Pokud quart = 1 nebo 3, musí dodávané pole obsahovat více než 2 hodnoty. Přijímá tři hodnoty pro argument kvart: 1 (první kvartil - 25. percentil), 2 (střední hodnota - 50. percentil) a 3 (třetí kvartil - 75. percentil).

Jak používat funkci QUARTILE.EXC v aplikaci Excel?

Abychom pochopili použití funkce QUARTILE.EXC, uvažujme příklad:

Příklad 1

Předpokládejme, že níže uvádíme údaje o příjmech:

Funkce QUARTILE.EXC

QUARTILE.EXC může vrátit první kvartil, druhý kvartil a třetí kvartil, jak je znázorněno níže:

Funkce QUARTILE.EXC - Příklad 1

Použitý vzorec byl:

Funkce QUARTILE.EXC - Příklad 1a

Podobně bychom mohli použít 2 pro 50. percentil a 3 pro 75. percentil.

Několik poznámek o funkci QUARTILE.EXC

 1. # ČÍSLO! error - Vyskytuje se, pokud:
  • Daná hodnota litru je 3; nebo
  • Dané pole je prázdné; nebo
  • Dané pole obsahuje méně než 3 hodnoty a argument kvart se rovná 1 nebo 3.
 2. #HODNOTA! error - Vyskytuje se, pokud je daná hodnota kvartu nečíselná.
 3. Od aplikace Excel 2010 by funkce QUARTILE.EXC a QUARTILE.INC nahradily funkci QUARTILE, která je nyní klasifikována jako funkce kompatibility.
 4. Funkce QUARTILE.EXC nemůže vypočítat 0. nebo 4. kvartil (protože výpočet je založen na rozsahu 0 až 1, výlučně).
 5. Pokud požadovaný kvartil spadá mezi dvě z hodnot v dodaném poli, MS Excel interpoluje mezi těmito hodnotami pro výpočet hodnoty kvartilu.

Kliknutím sem stáhnete ukázkový soubor aplikace Excel

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce funkcí Excel QUARTILE.EXC. Tím, že si uděláte čas na osvojení a zvládnutí těchto funkcí aplikace Excel, výrazně urychlíte svou finanční analýzu. Další informace najdete v těchto dalších finančních zdrojích:

 • Funkce aplikace Excel pro finance Excel pro finance Tento průvodce Excel pro finance vás naučí 10 nejlepších vzorců a funkcí, které musíte znát, abyste byli skvělým finančním analytikem v aplikaci Excel. Tato příručka obsahuje příklady, snímky obrazovky a podrobné pokyny. Nakonec si stáhněte bezplatnou šablonu aplikace Excel, která obsahuje všechny finanční funkce obsažené v tomto kurzu
 • Kurz vzorců pro Excel
 • Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Tyto pokročilé vzorce aplikace Excel jsou důležité pro znalost a posune vaše dovednosti v oblasti finanční analýzy na další úroveň. Pokročilé funkce aplikace Excel, které musíte znát. Naučte se 10 nejlepších vzorců aplikace Excel, které každý finanční analytik světové úrovně pravidelně používá. Tyto dovednosti zlepší vaši tabulkovou práci v jakékoli kariéře
 • Zkratky aplikace Excel pro PC a Mac Zkratky aplikace Excel PC Zkratky aplikace Excel pro Mac - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek pro MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigaci, pás karet, vkládání speciálních, manipulaci s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found