2 a 20 je struktura kompenzace zajišťovacího fondu, která se skládá z poplatku za správu a poplatku za výkon. 2% představuje poplatek za správu, který se vztahuje na celková spravovaná aktiva. 20% výkonnostní poplatek je účtován ze zisků Kapitálové zisky Výnos z kapitálových výnosů (CGY) je zhodnocení ceny investice nebo cenného papíru vyjádřené v procentech. Protože výpočet výnosu kapitálového zisku zahrnuje tržní cenu cenného papíru v čase, lze jej použít k analýze kolísání tržní ceny cenného papíru. Viz výpočet a příklad, který zajišťovací fond generuje, nad stanovenou minimální hranici.
2% poplatek je opět účtován za spravovaná aktiva Obchodovatelné cenné papíry Obchodovatelné cenné papíry jsou neomezené krátkodobé finanční nástroje, které jsou vydávány buď pro majetkové cenné papíry, nebo pro dluhové cenné papíry veřejně kótované společnosti. Vydávající společnost vytváří tyto nástroje za výslovným účelem získávání finančních prostředků pro další financování obchodních aktivit a expanzi. bez ohledu na výkonnost investic pod správcem fondu Portfolio Manager Portfolio manažeři spravují investiční portfolia pomocí šestistupňového procesu správy portfolia. V této příručce se dozvíte přesně, co správce portfolia dělá. Manažeři portfolia jsou profesionálové, kteří spravují investiční portfolia s cílem dosáhnout investičních cílů svých klientů. . 20% poplatek se však účtuje pouze tehdy, když fond dosáhne určité úrovně zisku.
Níže uvedená grafika by měla objasnit strukturu kompenzace.
Jak funguje struktura poplatků za zajišťovací fondy 2 a 20
Struktura poplatků 2 a 20 pomáhá zajišťovacím fondům financovat jejich operace. 2% paušální sazba účtovaná z celkových spravovaných aktiv (AUM) se používá k výplatě platů zaměstnanců, administrativních a kancelářských výdajů. SG&A SG&A zahrnuje všechny nevýrobní náklady vzniklé společnosti v daném období. To zahrnuje výdaje, jako je nájemné, reklama, marketing, účetnictví, soudní spory, cestování, stravování, platy managementu, bonusy a další. Příležitostně může zahrnovat i náklady na odpisy a další provozní náklady. 20% výkonnostní poplatek se používá k odměňování klíčových vedoucích pracovníků a správců portfolia hedgeového fondu. Tato bonusová struktura činí z manažerů hedgeových fondů jedny z nejlépe placených finančních profesionálů.
Jak se počítá poplatek za 20% výkon
20% výkonnostní poplatek je největším zdrojem příjmů pro zajišťovací fondy. Výkonnostní poplatek se účtuje, pouze pokud zisky fondu překročí předem dohodnutou úroveň. Běžná použitá prahová úroveň je 8%. To znamená, že zajišťovací fond účtuje výkonnostní poplatek 20%, pouze pokud zisky za rok překročí 8% úroveň.
Předpokládejme například, že fond s 8% prahovou úrovní generuje výnos 15% za rok. Poté bude za přírůstkový 7% zisk nad 8% hranici účtován 20% výkonnostní poplatek. Pokud hedgeový fond spravuje aktiva 10 velkých investorů a dosahuje značného zisku, jeho roční příjem se může vyšplhat na miliony - někdy miliardy - dolarů.
Odůvodnění struktury poplatků 2 a 20
Někteří investoři považují společnou strukturu poplatků za zajišťovací fondy 2 a 20 za příliš vysokou. Průmysl si však tuto strukturu kompenzací v průběhu let obecně zachoval. Je toho schopen primárně proto, že zajišťovací fondy byly trvale schopné generovat vysoké výnosy pro své investory. Klienti proto byli ochotni se smířit s poplatky, i když je považují za poněkud přemrštěné, aby dosáhli velmi příznivé návratnosti investic. (ROI)
Renaissance Technologies, zajišťovací fond spravovaný Jimem Simmonsem, si mezi lety 1994 a 2015 udržel průměrný roční výnos 71,8%. Nejhorší rok v tomto období stále vykazoval 21% zisk. Vzhledem k vysokým výnosům poskytovaným investorům byli ochotni platit výkonnostní poplatky až do výše 44%.
Kritika proti struktuře poplatků 2 a 20
Investoři i politici v posledních letech vystavili zajišťovací fondy tlaku na jejich 2 a 20 kompenzační strukturu. To je do značné míry způsobeno skutečností, že v důsledku finanční krize v roce 2008 se hedgeové fondy - stejně jako mnoho dalších investic - těžko dostaly na optimálně vysokou úroveň. Výsledkem je, že rostoucí počet investorů vyhledal zajišťovací fondy, které účtují poplatky nižší než u tradičních 2 a 20.
Politici usilují o větší snížení zisků zajišťovacích fondů a usilují o to, aby byly zdaňovány spíše jako běžný příjem než s nižší mírou kapitálových zisků. Od roku 2018 si odvětví hedgeových fondů dokázalo udržet nižší sazbu daně s tím, že jejich příjem není pevnou mzdou a je založen na výkonu.
Struktury poplatků za alternativní zajišťovací fondy
Některé alternativní struktury poplatků přijaté některými zajišťovacími fondy jsou následující:
1. Akcie zakladatelů
Začínající a rozvíjející se zajišťovací fondy nabízejí pobídky investorům, kteří mají zájem, v raných fázích jejich podnikání. Tyto pobídky jsou známé jako „akcie zakladatelů“. Zakladatelské akcie opravňují investory k nižší struktuře poplatků, například „1,5 a 10“ místo „2 a 20“. Další možností je použít strukturu poplatků 2 a 20, ale s příslibem snížení poplatku, když fond dosáhne konkrétního milníku. Například fond může účtovat 2 a 20 ze zisků do 20%, ale pouze „2 a 15“ ze zisků nad 20%.
3. Slevy na zablokování kapitálu
Zajišťovací fond se může rozhodnout nabídnout podstatnou slevu investorům, kteří jsou ochotni uzavřít své investice se společností na určité časové období, například pět, sedm nebo 10 let. Tato praxe je nejběžnější u zajišťovacích fondů, jejichž investice obvykle vyžadují delší časové rámce pro generování významné návratnosti investic. Výměnou za delší období blokování mají klienti prospěch ze snížené struktury poplatků.
Doložka o vysokém vodoznaku
Většina zajišťovacích fondů obsahuje klauzuli o vodoznaku, která uvádí, že správce zajišťovacího fondu může účtovat poplatky za výkonnost až poté, co fond vygeneruje nové zisky. Pokud fondu vzniknou ztráty, musí ztráty uhradit před účtováním poplatků za výkon.
Dodatečné zdroje
Doufáme, že vás potěšilo vysvětlení financí o struktuře kompenzace 2 a 20 zajišťovacích fondů. Finance je oficiálním poskytovatelem globálního certifikátu Financial Modeling & Valuation Analyst (FMVA) ™ Certifikace FMVA® Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, JP Morgan a Ferrari certifikační program, jehož cílem je pomoci komukoli stát se finančním analytikem světové úrovně . Chcete-li se dále vzdělávat a rozvíjet svou kariéru, budou užitečné další finanční zdroje uvedené níže:
- Private Equity vs Hedge Fund Private Equity vs Hedge Fund Porovnejte private equity vs hedge fond z hlediska investorů, rizika, likvidity, časového horizontu, struktury kompenzací, kariéry a dalších výhod a nevýhod každého z nich
- Strategie zajišťovacích fondů Strategie zajišťovacích fondů Zajišťovací fond je investiční fond vytvořený akreditovanými jednotlivci a institucionálními investory za účelem maximalizace výnosů a snížení nebo vyloučení rizika bez ohledu na stoupání nebo pokles trhu. Strategie zajišťovacích fondů se používají prostřednictvím soukromých investičních partnerství mezi správcem fondu a investory
- Fondy obchodované na burze (ETF) Fondy obchodované na burze (ETF) Fondy obchodované na burze (ETF) jsou oblíbeným investičním prostředkem, kde mohou být portfolia flexibilnější a diverzifikovanější v celé řadě všech dostupných tříd aktiv. Přečtěte si tuto příručku a seznamte se s různými typy ETF.
- Investice: Průvodce pro začátečníky Investice: Průvodce pro začátečníky Průvodce Finance's Investing for Beginners vás naučí základy investování a jak začít. Zjistěte více o různých strategiích a technikách obchodování a o různých finančních trzích, do kterých můžete investovat.