Banky v Estonsku - přehled a průvodce po nejlepších bankách v Estonsku

Estonská banka je součástí Evropského systému centrálních bank. Estonská centrální banka, založená v roce 1919, formuluje ekonomickou strategii země a spravuje její měnový a úvěrový systém. Dohlíží také na finanční instituce a banky v Estonsku.

Banky v Estonsku

V současné době ze 16 bank v Estonsku, z nichž devět jsou licencované úvěrové instituce a sedm poboček zahraničních úvěrových institucí. V estonském bankovním sektoru dominují skandinávské bankovní skupiny, které tvoří 90% celkových aktiv.

V roce 2017 změnila společnost Moody’s Investors Service svůj výhled na pobaltské banky ze stabilního na pozitivní. Ratingová agentura očekává, že riziko aktiv v Estonsku zůstane stabilní, protože poměr problémových půjček dosáhne nízké úrovně zjištěné v severských zemích.

Pro kohokoli, kdo uvažuje o bankovní kariéře v Estonsku, je tento seznam estonských bank užitečným průvodcem, kde začít. Chcete-li se dozvědět více, podívejte se na náš seznam finančních institucí Společnosti Seznam hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili.

Nejlepší banky v Estonsku jsou:

Swedbank

Pokud jde o aktiva, Swedbank je největší z bank v Estonsku s téměř 40% podílem na domácím bankovním trhu. Banka se sídlem v Tallinnu působí jako dceřiná společnost švédské finanční skupiny Swedbank. Nabízí celou řadu produktů a služeb bankovního sektoru pro jednotlivce i společnosti.

Tržby: 206,4 milionu EUR (2017)

Čistý příjem: 191,2 milionu EUR (2017)

Celková aktiva: 9,96 miliardy eur (2017)

SEB banka

SEB Bank nabízí celou řadu finančních služeb soukromým osobám, malým a středním podnikům a veřejnému sektoru v Estonsku. Banka je členem švédské SEB Group. Dříve známá jako Eesti Uhispank a poté SEB Eesti Uhispank, přijala SEB Bank svůj současný název v roce 2008.

Tržby: 85,5 milionu EUR (2017)

Čistý příjem: 67,32 milionu EUR (2017)

Celková aktiva: 5,92 miliardy eur (2017)

Luminor Bank

Společnost Luminor Bank, která byla založena v roce 2017, navzdory tomu, že je jednou z menších bank v Estonsku, nabízí celou řadu finančních produktů a služeb všem skupinám klientů se zaměřením na jednotlivce s vysokým čistým jměním a malé a střední společnosti. Dříve DNB Bank, Luminor Bank je společný podnik mezi DNB a Nordea. Nabízí také produkty a služby retailového bankovnictví, leasingu a pojištění.

Tržby: 26,6 milionu EUR (2017)

Čistý příjem: 7,46 milionu EUR (2017)

Celková aktiva: 3,58 miliardy eur (2017)

LHV Pank

Společnost LHV, založená v roce 1999, je největší domácí finanční skupinou v Estonsku. Banka slouží především soukromým osobám, malým a středním podnikům a institucionálním investorům v zemi. S kancelářemi v Tallinnu a Tartu zaměstnává téměř 360 zaměstnanců a obsluhuje více než 165 000 zákazníků.

Tržby: 40,64 milionu EUR (2017)

Čistý příjem: 22,18 milionu EUR (2017)

Celková aktiva: 1,77 miliardy eur (2017)

Pobočka Danske Bank A / S Estonsko

Pobočka Danske Bank A / S Estonia působí v segmentech osobního mezinárodního bankovnictví a podnikového bankovnictví. Banka nabízí širokou škálu finančních produktů a služeb jednotlivým nerezidentům a obchodním klientům bank v Estonsku.

Tržby: 23 milionů eur (2017)

Čistý příjem: 6,05 milionu EUR (2017)

Celková aktiva: 1,56 miliardy eur (2017)

Coop Bank

Společnost Coop Bank, která byla založena v roce 2017, je družstevní banka, kterou vlastní místní spotřební družstva a jejich klienti. Banka, dříve AS Eesti Krediidipank, nabízí především jednoduché bankovní produkty jednotlivcům a malým a středním podnikům. Coop byla jednou z mála bank v Estonsku, která v roce 2017 vykázala čistou ztrátu.

Tržby: 9,6 milionu EUR (2017)

Čistý zisk (ztráta): (290 000 EUR) (2017)

Celková aktiva: 367,31 milionu EUR (2017)

OP Corporate Bank

OP Corporate Bank se zaměřuje na firemní zákazníky a poskytuje specializovaná řešení pro správu hotovosti, financování a převody plateb. Působí jako dceřiná společnost finské OP Financial Group, která nabízí služby bankovnictví, neživotního pojištění a správy aktiv.

Tržby: 5,9 milionu EUR (2017)

Čistý příjem: 2,25 milionu EUR (2017)

Celková aktiva: 646,30 milionu EUR (2017)

Bigbank AS

Společnost Bigbank, která byla založena v roce 1992, se zaměřuje na nabízení spotřebitelských půjček a termínovaných vkladů pro individuální a obchodní klienty v Estonsku. Je považován za jednoho z největších specializovaných poskytovatelů úvěrů soukromým osobám mezi bankami v Estonsku a pobaltském regionu, vedle univerzálních bank a leasingových společností.

Tržby: 69,8 milionu EUR (2017)

Čistý příjem: 17,13 milionu EUR (2017)

Celková aktiva: 457,44 milionu EUR (2017)

Tallinská obchodní banka

Tallinn Business Bank, která byla založena v roce 1991, je jednou z nejstarších komerčních bank v Estonsku. Banka se zaměřuje na soukromé osoby a malé a střední podniky, kromě toho, že nabízí ucelenou škálu produktů a služeb pro individuální, retailové a podnikové bankovnictví. Provozuje hlavní kancelář a jednu pobočku.

Tržby: 2,7 milionu EUR (2017)

Čistý příjem: 2,35 milionu EUR (2017)

Celková aktiva: 231,85 milionu EUR (2017)

Handelsbanken

Handelsbanken zahájila svoji činnost v Estonsku v roce 2006. Banka působí jako pobočka švédské skupiny Svenska Handelsbanken AB, která nabízí produkty a služby individuálního a podnikového bankovnictví.

Tržby: 1,8 milionu EUR (2017)

Čistý zisk (ztráta): (478 000 EUR) (2017)

Celková aktiva: 146,76 milionu EUR (2017)

Kariéra v investičním bankovnictví

Chcete-li proniknout do investičního bankovnictví, Jobs Projděte si popisy pracovních pozic: požadavky a dovednosti pro zveřejňování pracovních pozic v investičním bankovnictví, průzkumu kapitálu, treasury, FP&A, podnikových financí, účetnictví a dalších finančních oblastech. Tyto popisy pracovních míst byly sestaveny na základě nejběžnějších seznamů dovedností, požadavků, vzdělání, zkušeností a dalších, na které je třeba se zaměřit na několik důležitých věcí. Patří mezi ně vytváření sítí, obnovení životopisu investičního bankovnictví. Naučte se, jak napsat životopis investičního bankovnictví (analytik nebo spolupracovník) s bezplatným průvodcem a šablonou pro obnovení financí. Životopis IB je jedinečný. Je důležité přizpůsobit svůj životopis průmyslovému standardu, abyste se vyhnuli okamžitému smazání, zkušenostem a dovednostem v oblasti finančního modelování. Schopnosti finančního modelování Naučte se 10 nejdůležitějších dovedností v oblasti finančního modelování a toho, co je požadováno pro dobré finanční modelování v aplikaci Excel. Nejdůležitější dovednosti: účetnictví. Chcete-li se dozvědět více, prozkoumejte naši interaktivní kariérní mapu…. Pokud jde o bankovní kariéru, s našimi kurzy finančního modelování budete mít výraznou výhodu nad konkurencí.

Dodatečné zdroje

Toto byl průvodce po nejlepších bankách v Estonsku. Pro každého, kdo hledá kariéru v bankovnictví, je tento seznam skvělým místem pro zahájení vytváření sítí. Přečtěte si také tyto další zdroje:

  • Nejlepší banky ve Švédsku Nejlepší banky ve Švédsku Ve Švédsku je více než 100 bank. Čtyři největší banky ve Švédsku tvoří více než 80% celkových aktiv odvětví. Švédský bankovní systém zahrnuje čtyři kategorie. Jsou to: komerční banky, zahraniční banky, spořitelny, družstevní banky. Podle agentury Moody's je výhled švédského bankovnictví
  • Top 100 investičních bank Společnosti Seznamy hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili
  • Otázky rozhovoru s investičním bankovnictvím Rozhovory Eso na váš další rozhovor! Podívejte se na průvodce pohovorem Finance s nejčastějšími dotazy a nejlepšími odpověďmi na jakoukoli pracovní pozici v oblasti podnikových financí. Otázky a odpovědi k rozhovorům pro finance, účetnictví, investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, komerční bankovnictví, FP&A a další! Bezplatní průvodci a procvičte si eso na pohovoru
  • Projděte mě DCF Projděte mě DCF Otázka, projděte mě DCF Analýza je v rozhovorech s investičním bankovnictvím běžná. Naučte se, jak vyřešit otázku pomocí podrobného průvodce odpověďmi Finance. Sestavte si pětiletou předpověď nezajištěných volných peněžních toků, vypočítejte koncovou hodnotu a pomocí WACC diskontujte všechny tyto peněžní toky na současnou hodnotu.
  • Průvodce finančním modelováním Průvodce finančním modelováním zdarma Tato příručka pro finanční modelování zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, prognóz, propojení těchto tří výroků, analýzy DCF a dalších

Poslední příspěvky