Rychloobrátkové spotřební zboží (FMCG) - přehled, příklady, pracovní místa

Rychloobrátkové spotřební zboží (FMCG), nazývané také spotřební zboží (CPG), označuje produkty, které jsou vysoce žádané, rychle se prodávají a jsou cenově dostupné. Takové položky jsou považovány za „rychle se pohybující“, protože rychle opouštějí regály obchodu nebo supermarketu Cihla a malta Cihla a malta je běžný termín používaný k označení maloobchodníka nebo firmy, která provozuje minimálně jedno fyzické místo. Odkazuje na materiál, protože je spotřebitelé pravidelně používají.

Rychloobrátkové spotřební zboží (FMCG)

Příklady rychle se pohybujícího spotřebního zboží

Mezi rychle se měnící spotřební zboží patří balené potraviny, toaletní potřeby, nápoje, psací potřeby, volně prodejné léky, čisticí a prací prostředky, plastové zboží, výrobky osobní péče a levnější spotřební elektronika, jako jsou mobilní telefony a sluchátka.

Některé rychle se měnící spotřební zboží rychle podléhají zkáze, například maso, mléčné výrobky, pečivo, ovoce a zelenina. Prodej FMCG je obvykle ovlivněn slevami Cyber ​​Monday Cyber ​​Monday lze považovat za online ekvivalent Black Friday, což je celosvětová prodejní událost, která je proslulá svými strmými slevami a gigami nabízenými v obchodech, svátky a dalšími sezónní období.

Práce ve společnosti FMCG

Multimilionový průmysl FMCG je kreativní a inovativní. Společnosti neustále hledají spotřební zboží. Spotřební zboží Spotřební zboží, označované také jako finální zboží, jsou výrobky, které si kupují jednotlivci nebo domácnosti pro osobní potřebu. Z hlediska marketingu existují čtyři typy spotřebního zboží, každý s různými marketingovými úvahami. které jsou dostupné a snadno dostupné. Produkty FMCG používá většina lidí každý den. Jako zaměstnanec se můžete snadno ztotožnit s průmyslem.

Pokud hledáte pracovní prostředí, které podporuje sdílení nápadů a kreativity, můžete zvážit spolupráci s FMCG společností. Vzhledem k tomu, že spotřebitelům je pravidelně nabízen obrovský výběr produktů, musí průmysl držet krok s poptávkou a neustále přicházet s novými nápady na produkty.

Se základními oblastmi, jako je prodej, marketing, informační služby, finance, výzkum a vývoj Výzkum a vývoj (R & D) Výzkum a vývoj (R & D) je proces, při kterém společnost získává nové znalosti a využívá je ke zdokonalování stávajících produktů a zavádění nových. do svých operací. Výzkum a vývoj je systematické šetření s cílem zavést inovace do aktuální nabídky produktů společnosti. a lidské zdroje, průmysl nabízí širokou škálu kariérních příležitostí. Zde jsou některé z rolí, které můžete vidět ve společnosti FMCG:

1. Analytik nákupu

Role analytika nákupu zahrnuje analýzu a interpretaci technických dat, abychom lépe porozuměli nákladům vzniklým v různých aspektech podnikání.

2. Manažer prodeje

V odvětví FMCG hraje významnou roli prodej. Manažer prodeje je nezbytný pro rozvoj podnikání přilákáním nových zákazníků a udržením těch stávajících.

3. Správce skladu

Role skladového manažera zahrnuje správné rozložení zásob a sledování stavu zásob za účelem splnění obchodních cílů.

Největší společnosti FMCG na světě

Odvětví FMCG se skládá z některých nejznámějších světových značek; proto je často skvělou kariérní příležitostí pracovat s takovými společnostmi. Od roku 2017 je zde 10 největších a nejpopulárnějších světových značek: (zdroj)

  1. Nestlé - výnosy 91,1 miliard $
  2. Procter & Gamble - 64,5 miliard dolarů
  3. PepsiCo - 63,5 miliard dolarů
  4. Unilever - 60,5 miliard $
  5. AB InBev - 56,4 miliard $
  6. JBS - 49,6 miliard $
  7. Tyson Foods - 38,2 miliard $
  8. Coca-Cola - 35,4 miliard $
  9. L’Oréal - 29,3 miliard $
  10. Philip Morris - 28,7 miliard dolarů

Další zdroje

Finance je oficiálním poskytovatelem certifikace FMVA® Financial Modeling and Valuation Analyst (FMVA) ™. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a certifikační program Ferrari, jejichž cílem je přeměnit kohokoli na špičkového finančního analytika.

Abychom se dál učili a rozvíjeli své znalosti finanční analýzy, velmi doporučujeme další finanční zdroje uvedené níže:

  • Zákon jedné ceny (LOOP) Zákon jedné ceny (LOOP) Zákon jedné ceny (LOOP) je ekonomická teorie, která uvádí, že cena stejného zboží na různých trzích musí být po směně měny stejná v úvahu. Zákon se v zásadě vztahuje na aktiva obchodovaná na finančních trzích.
  • Výrobce doporučená maloobchodní cena (MSRP) Výrobce doporučená maloobchodní cena (MSRP) Doporučená maloobchodní cena výrobce (MSRP) je cena, za kterou výrobce doporučuje prodávat svůj výrobek maloobchodníkům. MSRP obecně
  • Výrobce originálního vybavení (OEM) Výrobce originálního vybavení (OEM) Výrobce originálního vybavení nebo OEM je společnost, která vyrábí a prodává produkty nebo části produktu, které jejich kupující, jiná společnost
  • Náhradní produkty Náhradní produkty Náhradní produkty nabízejí spotřebitelům při rozhodování o nákupu možnosti volby, protože poskytují stejně dobré alternativy, čímž zvyšují užitnost. Z pohledu společnosti však náhradní produkty vytvářejí soupeření. Výsledkem je, že podnikům mohou při soutěžení vzniknout vysoké marketingové a propagační náklady

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found