Co je teorie konfliktů? - Karl Marx, Nekonečná soutěž

Teorie konfliktů, kterou vyvinul Karl Marx, tvrdí, že díky nekonečné soutěži společnosti o konečné zdroje bude vždy ve stavu konfliktu. Důsledkem této teorie je, že ti, kteří mají bohatství Správa soukromého majetku Správa soukromého majetku je investiční praxe, která zahrnuje finanční plánování, správu daní, ochranu aktiv a další finanční služby pro jednotlivce s vysokým čistým jměním (HNWI) nebo akreditované investory. Správci soukromého majetku vytvářejí úzké pracovní vztahy s bohatými klienty, aby pomohli vybudovat portfolio, které splňuje finanční cíle klienta. a zdroje tyto zdroje budou chránit a hromadit, zatímco ti, kteří nejsou, udělají vše pro to, aby je získali. Tato dynamika znamená neustálý boj mezi bohatými a chudými.

teorie konfliktů v akci

Co se snaží vysvětlit teorie konfliktů?

Teorie konfliktů zkoumá jakýkoli sociální jev optikou, že existuje přirozený lidský instinkt ke konfliktu. Marx neříká, že konflikt je dobrý nebo špatný, ale místo toho je to nevyhnutelný aspekt lidské přirozenosti a pomáhá vysvětlit, proč jsou věci takové, jaké jsou.

Například teorii konfliktů lze použít k pohledu na války, násilí, revoluce a formy nespravedlnosti a diskriminace vysvětlením, že ve společnosti existuje přirozená nerovnost, která tyto problémy způsobuje.

Aplikace teorie konfliktů ve financích

Z hlediska finančních zdrojů Kapitál Kapitál je cokoli, co zvyšuje schopnost člověka vytvářet hodnotu. Lze jej použít ke zvýšení hodnoty v celé řadě kategorií, jako je finanční, sociální, fyzický, intelektuální atd. V podnikání a ekonomice jsou dva nejběžnější typy kapitálu finanční a lidský. vlády usilují o zvládání konfliktů přerozdělováním zdrojů mezi bohaté a chudé. Vlády mají několik mechanismů, jak ovlivnit rozložení zdrojů, včetně progresivních daní. Progresivní daň Progresivní daň je sazba daně, která se zvyšuje s rostoucí daňovou hodnotou. Obvykle je rozdělena do daňových pásem, které postupují k postupně vyšším sazbám. Například progresivní daňová sazba se může pohybovat od 0% do 45%, od nejnižší a nejvyšší úrovně, minimální mzdy, pobídky, speciální programy, sociální pomoc a předpisy.

Teorie spočívá v tom, že pokud se rozdíl v bohatství příliš zvětší, nastanou sociální nepokoje. Pokud vláda nepomůže snížit míru nerovnosti, dojde konflikt pod kontrolu a vypuknou protesty nebo dokonce občanské války.

Výpomoc, vláda a politika

Zastánce teorie konfliktů tvrdí, že finanční krize v roce 2008, výpomoc vlády a hnutí Occupy Wall Street jsou nevyhnutelné. Argumentem by bylo, že mezera v bohatství se příliš zvětšila a konkurence ve zdrojích se zvětšila natolik, že nějaký typ přerozdělování a krizového řízení Krizové řízení Krizové řízení zahrnuje řešení krizí způsobem, který minimalizuje škody a umožňuje rychle zasažené organizaci . bylo požadováno.

Přibližně o deset let později se nyní ukazuje, že se rozdíly v bohatství zvětšily a sociální nespokojenost roste, protože populistická politika se stává středem pozornosti. V souladu s teorií konfliktů, jak narůstá propast mezi bohatými a chudými, roste napětí, politika se rozdělí a je připravena půda pro konflikt.

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce teorií konfliktů a jeho pojmy z oblasti podnikových financí. Chcete-li se dál učit a rozvíjet svou kariéru finančního analytika, tyto další finanční zdroje vám pomohou na vaší cestě:

  • Index Big Mac Index Big Mac Index Big Mac Index je nástroj navržený ekonomy v 80. letech ke zkoumání toho, zda měny různých zemí nabízejí zhruba stejnou úroveň základní cenové dostupnosti. Index Big Mac je založen na teorii parity kupní síly (PPP).
  • Teorie většího blázna Teorie většího blázna Teorie většího blázna jednoduše říká, že na trhu vždy bude existovat „větší blázen“, který bude připraven zaplatit cenu na základě vyššího ocenění za již nadhodnocenou bezpečnost.
  • The Random Walk Theory Random Walk Theory The Random Walk Theory or the Random Walk Hypothesis je matematický model akciového trhu. Zastánci teorie se domnívají, že ceny
  • Akciový trh Akciový trh Akciový trh označuje veřejné trhy, které existují pro vydávání, nákup a prodej akcií obchodovaných na burze cenných papírů nebo na přepážkách. Akcie, známé také jako akcie, představují částečné vlastnictví společnosti

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found