Kontrola účtů vs spořicí účty - přehled, rozdíly

Klient banky se může rozhodnout otevřít běžné účty vs. spořicí účty v závislosti na několika faktorech, jako je účel, snadnost přístupu nebo další atributy. Běžný účet je typ bankovního účtu, který se používá pro každodenní transakce. Jedná se o nejzákladnější účet, který banky top banky v USA Podle americké federální pojišťovací společnosti pro pojištění vkladů bylo v USA k únoru 2014 6 799 komerčních bank pojištěných FDIC. Centrální bankou v zemi je Federální rezervní banka, která přišla vznikly po přijetí zákona o Federálních rezervách v roce 1913, nabízejí družstevní záložny a malí věřitelé.

Kontrola účtů vs spořicí účty

Na druhé straně je spořicí účet bankovní účet určený k ukládání peněz. Je to místo, kde si lidé nechávají peníze, které hned nemusí použít. Na rozdíl od běžného účtu, který v průběhu času obvykle nepřináší úroky, spořící účet pomáhá jednotlivcům růst jejich peněz, ať už potřebují přístup ke své hotovosti nebo ne.

Rozdíly mezi kontrolou účtů a spořicími účty

1. Poplatky za účet

Když si jednotlivec otevře běžný účet, banka bude vyžadovat, aby splňovala určitá kritéria. Možná bude třeba na účtu udržovat konkrétní částku peněz. Tato částka se označuje jako požadavek na minimální zůstatek.

Některé banky požadují od svých zákazníků minimální počet transakcí za měsíc. Pokud držitel běžného účtu nedodrží dané předpisy, bude mu pravděpodobně účtován měsíční poplatek za údržbu.

Existují také další poplatky, které může banka nebo jiná finanční instituce uvalit na majitele běžného účtu. Zahrnují poplatky za ATM, poplatky za přečerpání kontokorentu, poplatky za přečerpání a také poplatky za online přístup. Přesná výše poplatků se u jednotlivých bank liší.

Spořicí účet je naopak obvykle bez poplatků. Jediným požadavkem na takový účet je obvykle to, aby uživatel nepřekročil svůj limit pro výběr. Existují však některé banky, které ukládají požadavek na minimální zůstatek, jako je tomu u kontroly účtů. Bank of America vyžaduje, aby uživatelé udržovali minimální zůstatek nebo prováděli určitý počet transakcí. Pokud ne, ovlivnění zákazníci riskují zaplacení poplatků za vedení účtu.

2. Úrokové sazby

U většiny bank a družstevních záložen Záložna Záložna je druh finanční organizace, kterou vlastní a řídí její členové. Družstevní záložny poskytují členům celou řadu finančních služeb, včetně běžných a spořicích účtů a půjček. Jsou to neziskové organizace, jejichž cílem je poskytovat vysoce kvalitní finanční služby, přičemž kontrola účtů vydělává malý až žádný úrok. Spořicí účet naopak přitahuje zájem. Úroky se však u jednotlivých bank liší. Při určování příslušné sazby berou banky v úvahu dvě hlavní věci - typ spořicího účtu vedeného jednotlivcem a částku peněz vložených na účet.

Úroková sazba kontroly počtu je vždy nižší než úroková sazba pro spořicí účet. Online banky, jako jsou EverBank a Ally, obvykle nabízejí vyšší úročené účty než tradiční banky.

3. Platby účtů

Když si někdo otevře běžný účet, získá přístup k provádění řady transakcí. Například držitel účtu je schopen vytvořit funkci automatického placení účtů pro opakující se platby, jako jsou účty za elektřinu a vodu. Náklady na veřejné služby Náklady na veřejné služby jsou náklady vynaložené na používání veřejných služeb, jako je elektřina, voda, likvidace odpadu, topení a kanalizace. Výdaje vznikají nad. Může také použít účet k provádění jednorázových plateb.

Spořicí účet však takové transakce neumožňuje. Pokud si tedy jednotlivec přeje provádět takové transakce s penězi na spořicím účtu, musí nejprve převést peníze ze spořicího účtu na svůj běžný účet.

4. Debetní karty

Běžný účet je často dodáván s debetní kartou, která usnadňuje přístup k penězům prostřednictvím bankomatu a také platby za zboží nebo služby. Je však důležité si uvědomit, že debetní karta umožňuje držiteli účtu používat pouze peníze, které již na účtu jsou.

Spořicí účty se liší, protože se nedodávají s debetními kartami.

5. Omezení / omezení

S běžným účtem lze provádět tolik transakcí, kolik chce. Může vybírat a provádět vklady nekonečně mnohokrát. Na transakce nad stanovený měsíční limit se však mohou vztahovat poplatky za služby. Například držitel běžného účtu možná bude muset zaplatit poplatky za napsání více než 10 šeků za jeden měsíc.

Spořicí účet je naopak určen pro příležitostné použití. Většina bank omezuje počet případů, kdy je možné vybrat peníze z účtu v daném období. Průměrný počet výběrů, které lze za měsíc uskutečnit, je tři až šest. Počet vkladů však není nijak omezen.

Srovnávací graf

FunkceKontrola účtuSpořící účet
Limity pro výběrŽádnýV průměru tři až pět výběrů každý měsíc. Uživatel si také může vybrat pouze část peněz.
Minimální požadavek na zůstatekObčas záleží na bance
ÚčelKaždodenní provozUdržování peněz pro krátkodobé nebo dlouhodobé
PoplatkyZáleží na banceLiší se od jedné banky k druhé
ÚrokyNezískal žádný úrokAno, výnos úroků v průběhu času
PřístupKdykolivOmezený
Další atributyKontokorentní úvěr a externí online transakceŽádná zařízení kromě interních online transakcí s několika bankami.

Sečteno a podtrženo

Kontrolní účet je určen pro každodenní operace. Jeden v zásadě není omezen počtem transakcí, které může pomocí účtu provést. Spořicí účet je naopak určen k dlouhodobému spoření peněz. Myšlenkou je ponechat peníze na tomto účtu dostatečně dlouho, aby jim umožňovalo získávat úroky.

Dodatečné zdroje

Finance nabízí analytika pro finanční modelování a oceňování (FMVA) ™ Certifikace FMVA®. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a certifikační program Ferrari pro ty, kteří chtějí posunout svou kariéru na další úroveň. Chcete-li se neustále učit a rozvíjet svou kariéru, budou užitečné následující finanční zdroje:

  • Finanční zprostředkovatel Finanční zprostředkovatel Finanční zprostředkovatel označuje instituci, která jedná jako prostředník mezi dvěma stranami za účelem usnadnění finanční transakce. Mezi instituce, které se běžně označují jako finanční zprostředkovatelé, patří komerční banky, investiční banky, podílové fondy a penzijní fondy.
  • Pokladní poukázka Pokladní poukázka je zaručená forma platby na určitou částku, kterou mohou dvě strany použít jako způsob platby výměnou za danou částku
  • Druhy retailových bank Druhy retailových bank Obecně lze říci, že existují tři hlavní typy retailových bank. Jsou to komerční banky, družstevní záložny a některé investiční fondy, které nabízejí služby retailového bankovnictví. Všichni tři pracují na poskytování podobných bankovních služeb. Patří mezi ně běžné účty, spořicí účty, hypotéky, debetní karty, kreditní karty a osobní půjčky.
  • Poplatek za službu Poplatek za službu Poplatek za službu, nazývaný také poplatek za službu, se vztahuje na poplatek vybíraný k zaplacení služeb, které se vztahují k zakoupenému produktu nebo službě.

Poslední příspěvky