Virtuální tým - Zjistěte více o různých typech virtuálních týmů

Virtuální tým, známý také jako geograficky rozptýlený tým nebo vzdálený tým, je skupina lidí, kteří komunikují prostřednictvím elektronické komunikace. Členové virtuálního týmu se obvykle nacházejí v různých zeměpisných oblastech Eurozóna Všechny země Evropské unie, které přijaly euro jako svou národní měnu, tvoří geografický a ekonomický region známý jako Eurozóna. Eurozóna tvoří jeden z největších hospodářských regionů na světě. Devatenáct z 28 zemí v Evropě používá euro. Protože komunikace není osobní, důvěřujte Emoční inteligence Emoční inteligence známá také jako emoční kvocient (EQ) je schopnost zvládat emoce a emoce ostatních. Pro vedoucí firmy je vysoké EQ nezbytné pro úspěch. Tato příručka se zabývá pěti prvky emoční inteligence a jejich významem pro charakterizaci úspěšného vůdce. EQ vs IQ a dobrá komunikace Interpersonální dovednosti Interpersonální dovednosti jsou dovednosti potřebné k efektivní komunikaci, interakci a práci s jednotlivci a skupinami. Lidé s dobrými mezilidskými dovednostmi jsou silnými verbálními i neverbálními komunikátory a jsou často považováni za „dobré s lidmi“. jsou zásadní pro úspěch virtuálního týmu.

Téma virtuálního týmu

Příklad virtuálního týmu

Společnost A, výrobce letadel, čelí velkému tlaku konkurence. Společnost A řeší tento problém a spojuje odborníky ze Spojených států, Kanady, Asie a Evropy, aby společně spolupracovali a vytvořili nový inovativní design letadla.

Různé typy virtuálních týmů

Existuje několik typů virtuálních týmů v závislosti na délce života, cíli, cílech a rolích členů.

1. Síťové týmy

Síťové týmy jsou složeny z více funkčních členů, kteří se spojili, aby se podělili o své odborné znalosti a znalosti týkající se konkrétního problému. Členství je plynulé v tom, že jsou přidáváni noví členové, kdykoli je to nutné, zatímco stávající členové jsou odstraněni, když je jejich role dokončena.

2. Paralelní týmy

Paralelní týmy jsou obvykle tvořeny členy stejné organizace, aby vypracovaly doporučení v procesu nebo systému. Paralelní týmy se obvykle vytvářejí na krátkou dobu a členství je konstantní v tom, že členové paralelního týmu zůstávají nedotčeni, dokud není splněn cíl.

3. Týmy pro vývoj produktů

Týmy pro vývoj produktů se skládají z odborníků z různých částí světa, kteří plní konkrétně nastínený úkol, jako je vývoj nového produktu, informačního systému nebo organizačního procesu. Například přivedení týmu odborníků ze Spojených států, Kanady a Hongkongu na dobu jednoho roku za účelem vývoje nového motoru.

4. Produkční týmy

Produkční týmy jsou tvořeny členy jedné role, kteří se scházejí a provádějí pravidelnou a průběžnou práci. Členové produkčního týmu mají jasně definované role a pracují nezávisle. Jednotlivé výstupy každého člena jsou spojeny dohromady, aby se dosáhlo konečného výsledku.

5. Servisní týmy

Servisní týmy jsou tvořeny členy z různých časových pásem. Každý člen pracuje samostatně, ale práce vytvořená každým členem je pokračováním předchozího člena. Například týmy zákaznické podpory v Kanadě dokončí směnu, zatímco podpůrné týmy v Asii zahájí směnu a pokračují v práci.

6. Manažerské týmy

Manažerské týmy jsou tvořeny manažery stejné organizace, kteří pracují v různých geografických oblastech. Členové manažerských týmů do značné míry diskutují o strategiích na podnikové úrovni.

7. Akční týmy

Akční týmy jsou vytvářeny na velmi krátkou dobu, aby reagovaly na okamžité problémy. Po vyřešení problému je tým odložen.

Výhody virtuálních týmů

Existuje několik výhod virtuálního týmu, například:

  • Nižší kancelářské náklady: Členové mohou pracovat doma nebo na vzdáleném místě, kde nepotřebují využívat kancelářské prostory společnosti.
  • Flexibilita: Členové jsou schopni dosáhnout lepší osobní flexibility.
  • Zvýšená produktivita: Členové virtuálního týmu mají tendenci být produktivnější, protože při dojíždění a cestování se ztrácí méně času.
  • 24hodinový pracovní den: Společnosti mohou pracovat podle 24hodinového harmonogramu směnami v různých zemích (různá časová pásma).
  • Větší dostupnost talentů: Členy lze najímat kdekoli, čímž odpadá omezení, že se musíte spoléhat pouze na místní fond talentů.

Nevýhody virtuálních týmů

Existuje několik nevýhod virtuálního týmu, například:

  • Technologické problémy: Virtuální týmy jsou při dokončení práce odkázány na internet a počítač. Technologické problémy proto mohou způsobovat potíže a pozastavit práci, dokud nebude technologický problém vyřešen.
  • Problémy s komunikací: Neverbální komunikaci lze snadno špatně odhadnout a může vést k nedostatku důvěry a společného sdílení znalostí.
  • Špatné propojení týmů: Typický virtuální tým zahrnuje členy, kteří se navzájem spojují pro konkrétní problém nebo problém a rozpuštění týmu, jakmile je problém nebo problém vyřešen. Virtuální týmy nemají čas na to, aby se navzájem poznaly a spojily se. To může vést k nedorozumění a nedostatečné efektivní spolupráci.
  • Problémy s řízením: Virtuální týmy mohou být obtížně spravovatelné, pokud členové nejsou skvělí komunikátoři a nemají vůdčí schopnosti. Například se člen může uchýlit k tichu, místo aby mluvil o špatně výkonném členovi týmu. To by poškodilo soudržnost týmu a vytvořilo nepřátelství mezi členy týmu.

Další zdroje

Finance je předním poskytovatelem kurzů finančního modelování pro profesionály v oblasti investičního bankovnictví. Abychom vám pomohli v kariérním postupu, podívejte se na další finanční zdroje níže:

  • Znalostní pracovníci Znalostní pracovníci Termín „znalostní pracovník“ poprvé vytvořil Peter Drucker ve své knize Pamětihodnosti zítřka (1959). Drucker definoval znalostní pracovníky jako na vysoké úrovni
  • Firemní strategie Firemní strategie Firemní strategie se zaměřuje na to, jak řídit zdroje, rizika a návratnost napříč firmou, na rozdíl od pohledu na konkurenční výhody v obchodní strategii
  • Vlastnosti vedení Vlastnosti vedení Vedoucí vlastnosti se vztahují k osobním kvalitám, které definují efektivní vůdce. Vedení označuje schopnost jednotlivce nebo organizace vést jednotlivce, týmy nebo organizace k plnění cílů a záměrů. Vedení hraje v řízení důležitou funkci
  • Smysl pro účel v práci Smysl pro účel v práci Najděte svůj smysl pro účel v práci. Ať už vás práce baví nebo ne, často záleží na tom, jak dobře podporuje váš smysl pro účel. Kde pracujete, role, kterou zastáváte, a váš širší smysl pro váš účel se mohou změnit, proto, pokud chcete mít rovnováhu mezi těmito třemi, musíte být otevřeni změnám

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found