Zajištění - definice, jak to funguje a příklady strategií

Zajištění je finanční strategie, kterou by měli investoři chápat a používat Private Equity vs Venture Capital, Angel / Seed Investors Porovnat private equity vs venture capital vs angel a seed investory z hlediska rizika, fáze podnikání, velikosti a typu investice, metrik , management. Tato příručka poskytuje podrobné srovnání soukromých kapitálových vs rizikového kapitálu vs andělských a seed investorů. Je snadné zaměnit tři třídy investorů za výhody, které nabízí. Jako investice chrání finance jednotlivce před vystavením rizikové situaci, která může vést ke ztrátě hodnoty. Zajištění však nutně neznamená, že investice vůbec neztratí na hodnotě. V případě, že k tomu dojde, ztráty budou zmírněny zisky z jiné investice.

Zajištění

Zajištění si uvědomuje nebezpečí, která s sebou nese každá investice, a rozhodnutí chránit se před jakoukoli nepříjemnou událostí, která může mít dopad na finance. Jedním z jasných příkladů je získání pojištění automobilu. V případě dopravní nehody nese pojistná smlouva alespoň část nákladů na opravu.

Jak fungují zajišťovací strategie?

Zajištění je rovnováha, která podporuje jakýkoli typ investice. Běžnou formou zajištění je derivát Možnost Řekové Možnost Řekové jsou finanční měřítka citlivosti ceny opce na její podkladové určující parametry, jako je volatilita nebo cena podkladového aktiva. Řekové jsou využíváni při analýze portfolia opcí a při analýze citlivosti opce nebo smlouvy, jejíž hodnota je měřena podkladovým aktivem. Řekněme například, že investor nakupuje akcie společnosti v naději, že cena těchto akcií vzroste. Naopak, cena klesá a zanechává investora ve ztrátě.

Takové incidenty lze zmírnit, pokud investor využije možnost zajistit, aby byl dopad takové negativní události vyvážen. Opční opce: Hovory a výplaty Opce je forma derivátové smlouvy, která držiteli dává právo, nikoli však povinnost, koupit nebo prodat aktivum do určitého data (datum expirace) za stanovenou cenu (realizační cena). Existují dva typy možností: hovory a volání. Americké opce lze uplatnit kdykoli, jedná se o dohodu, která umožňuje investorovi koupit nebo prodat akcie za dohodnutou cenu v konkrétním časovém období. V tomto případě by prodejní opce umožnila investorovi profitovat z poklesu ceny akcie. Tento zisk by vyrovnal alespoň část jeho ztráty z nákupu akcií. To je považováno za jednu z nejúčinnějších zajišťovacích strategií.

Příklady zajišťovacích strategií

Existují různé zajišťovací strategie a každá z nich je jedinečná. Investorům se doporučuje, aby pro dosažení nejlepších výsledků používali nejen jednu strategii, ale i jinou. Níže uvádíme některé z nejběžnějších zajišťovacích strategií, které by investoři měli zvážit:

1. Diverzifikace

Pořekadlo, které zní „nedávejte všechna vejce do jednoho koše“, nikdy nezestárne a má to smysl i ve financích. Diverzifikace je, když investor vkládá své finance do investic, které se nepohybují jednotným směrem. Jednoduše řečeno, investuje se do nejrůznějších aktiv, která spolu nesouvisí, takže pokud jeden z nich poklesne, ostatní mohou vzrůst.

Například podnikatel nakupuje akcie od hotelu, soukromé nemocnice a řetězce obchodních center. Pokud bude odvětví cestovního ruchu, kde hotel působí, ovlivněno negativní událostí, ostatní investice nebudou ovlivněny, protože spolu nesouvisí.

2. Arbitráž

Arbitráž Arbitrage Arbitrage je strategie využití cenových rozdílů na různých trzích pro stejné aktivum. Aby k tomu mohlo dojít, musí existovat situace nejméně dvou rovnocenných aktiv s různými cenami. V podstatě je arbitráž situace, kdy obchodník může profitovat ze strategie, je velmi jednoduchá, ale zároveň velmi chytrá. Zahrnuje nákup produktu a jeho okamžitý prodej na jiném trhu za vyšší cenu; tedy dosahování malých, ale stabilních zisků. Tato strategie se nejčastěji používá na akciovém trhu.

Uveďme si velmi jednoduchý příklad, kdy si student střední školy koupil boty Asics z outletového obchodu, který je poblíž jeho domova, za pouhých 45 $ a prodal je spolužákovi za 70 $. Spolužák je rád, že najde mnohem levnější cenu ve srovnání s obchodním domem, který ji prodává za 110 dolarů.

3. Průměrný pokles

Průměrná down strategie zahrnuje nákup více jednotek konkrétního produktu, i když náklady nebo prodejní cena produktu klesly. Akcioví investoři často používají tuto strategii zajištění svých investic. Pokud cena akcií, které dříve zakoupili, výrazně poklesne, kupují více akcií za nižší cenu. Pokud pak cena vzroste na bod mezi jejich dvěma nákupními cenami, zisky z druhého nákupu mohou vyrovnat ztráty v prvním.

4. Pobyt v hotovosti

Tato strategie je tak jednoduchá, jak to zní. Investor udržuje část svých peněz v hotovosti, čímž se chrání před možnými ztrátami svých investic.

Oblasti zajištění

Zajištění lze použít v různých oblastech, jako jsou komodity, které zahrnují věci jako plyn, ropa, masné výrobky, mléčné výrobky, cukr a další.

Další oblastí jsou cenné papíry, které se nejčastěji vyskytují ve formě akcií a dluhopisů Dluhopisy Dluhopisy jsou cenné papíry s pevným výnosem, které vydávají společnosti a vlády za účelem zvýšení kapitálu. Emitent dluhopisů si od držitele dluhopisu půjčí kapitál a provede mu fixní platby za pevnou (nebo variabilní) úrokovou sazbu po stanovené období. . Investoři si mohou koupit cenné papíry, aniž by se zmocnili čehokoli fyzického, což z nich dělá snadno obchodovatelný majetek. Zajistit lze také měny, úrokové sazby a počasí.

Závěrečné myšlenky

Zajištění je důležitou ochranou, kterou mohou investoři použít k ochraně svých investic před náhlými a nepředvídanými změnami na finančních trzích.

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finanční vysvětlení zajištění. Finance je oficiálním poskytovatelem certifikace FMVA® Financial Modeling and Valuation Analyst (FMVA) ™. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a certifikační program Ferrari, jejichž cílem je přeměnit kohokoli na špičkového finančního analytika. Abychom se dál učili a rozvíjeli své znalosti finanční analýzy, velmi doporučujeme další zdroje uvedené níže:

  • Nákup na marži Nákup na marži Obchodování s marží nebo nákup na marži znamená nabídnout kolaterál, obvykle u vašeho makléře, k vypůjčení finančních prostředků na nákup cenných papírů. U akcií to může také znamenat nákup na marži využitím části zisků z otevřených pozic ve vašem portfoliu k nákupu dalších akcií.
  • Dlouhé a krátké pozice Dlouhé a krátké pozice V investování představují dlouhé a krátké pozice směrové sázky investorů, že cenný papír buď stoupne (pokud je dlouhý), nebo dolů (pokud je krátký). Při obchodování s aktivy může investor zaujmout dva typy pozic: dlouhou a krátkou. Investor může buď koupit aktivum (v dlouhodobém horizontu), nebo jej prodat (v krátkodobém horizontu).
  • Akciová opce Akciová opce Akciová opce je smlouva mezi dvěma stranami, která dává kupujícímu právo koupit nebo prodat podkladové akcie za předem stanovenou cenu a ve stanoveném časovém období. Prodejci opce na akcie se říká zapisovatel opce, kde se prodávajícímu vyplácí prémie ze smlouvy zakoupené kupujícím opce na akcie.
  • Investice: Průvodce pro začátečníky Investice: Průvodce pro začátečníky Průvodce Finance's Investing for Beginners vás naučí základy investování a jak začít. Zjistěte více o různých strategiích a technikách obchodování a o různých finančních trzích, do kterých můžete investovat.

Poslední příspěvky