WACC Calculator - Stáhněte si šablonu Excel zdarma

Tato kalkulačka WACC vám pomůže vypočítat WACC na základě kapitálové struktury, nákladů na kapitál, nákladů na dluh a daňové sazby.

Zde je náhled kalkulačky WACC ke stažení:

Screenshot kalkulačky WACC

Stáhněte si šablonu zdarma

Zadejte své jméno a e-mail do níže uvedeného formuláře nebo kliknutím sem stáhněte šablonu WACC hned teď!

Vážený průměr nákladů na kapitál (WACC) představuje smíšené náklady na kapitál společnosti napříč všemi zdroji, včetně běžných akcií, upřednostňovaných akcií a dluhu. Cena každého typu kapitálu je vážena jeho procentem z celkového kapitálu a jsou sčítány. Účelem WACC je určit náklady na každou část kapitálové struktury společnosti na základě podílu vlastního kapitálu, dluhu a preferovaných akcií, které má.

Vzorec WACC je: WACC = (E / V x Re) + ((D / V x Rd) x (1 - T))

Kde:

E = tržní hodnota vlastního kapitálu společnosti Tržní kapitalizace Tržní kapitalizace (Market Cap) je nejnovější tržní hodnota nesplacených akcií společnosti. Market Cap se rovná aktuální ceně akcií vynásobené počtem akcií v oběhu. Investiční komunita často používá hodnotu tržní kapitalizace k hodnocení společností (tržní kapitalizace)

D = tržní hodnota dluhu firmy Tržní hodnota dluhu Tržní hodnota dluhu se vztahuje k tržní ceně, za kterou by investoři byli ochotni koupit dluh společnosti, za což se liší od účetní hodnoty v rozvaze.

V = celková hodnota kapitálu (kapitál plus dluh)

E / V = ​​procento kapitálu, kterým je vlastní kapitál

D / V = ​​procento kapitálu, kterým je dluh

Re = náklady na kapitál Náklady na kapitál Náklady na kapitál jsou míra návratnosti, kterou akcionář vyžaduje pro investování do podnikání. Požadovaná míra návratnosti je založena na úrovni rizika spojeného s investicí (požadovaná míra návratnosti)

Rd = náklady na dluh Náklady na dluh Náklady na dluh jsou výnos, který společnost poskytuje svým dlužníkům a věřitelům. Náklady na dluh se používají při výpočtech WACC pro analýzu ocenění. (výnos do splatnosti stávajícího dluhu)

T = sazba daně

Více šablon zdarma

Další zdroje najdete v knihovně obchodních šablon Finance, kde si můžete stáhnout řadu bezplatných šablon pro modelování Excel, prezentaci PowerPoint a dokumenty Word.

  • Šablony aplikace Excel
  • Pitch Deck šablony
  • Šablony legálních transakcí
  • Šablony pro finanční modelování

Poslední příspěvky