Podřadné zboží - definice, grafické znázornění a příklady

Podřadné zboží je druh zboží, jehož poptávka vykazuje nepřímý vztah k příjmu spotřebitele. Odměna Odměna je jakýkoli druh kompenzace nebo platby, které jednotlivec nebo zaměstnanec obdrží jako platbu za své služby nebo práci, kterou vykonávají pro organizaci nebo společnost. Zahrnuje jakýkoli základní plat, který zaměstnanec obdrží, spolu s dalšími typy plateb, které se hromadí v průběhu jejich práce, které. Znamená to, že poptávka po zboží klesá s růstem příjmu spotřebitele nebo expanzí ekonomiky (což obecně zvýší příjem obyvatel).

Podřadné zboží

Spotřeba podřadného zboží je obecně spojována s lidmi v nižších sociálně-ekonomických třídách. Demografie Demografie se vztahují k sociálně-ekonomickým charakteristikám populace, které podniky používají k identifikaci preferencí produktů a nákupního chování zákazníků. Díky vlastnostem cílového trhu si společnosti mohou vytvořit profil své zákaznické základny. . Přes spojení s nízkopříjmovými částmi populace neexistuje přímý vztah mezi zbožím a jeho vnímanou nízkou kvalitou. Některé podřadné zboží mohou být výrobky dobré kvality, ale mohou být nahrazeny vyšší cenou. Cenová dostupnost zboží je klíčovým prvkem, který přitahuje spotřebitele s nízkými příjmy.

Chování horšího zboží a spotřebitele

Poptávka po podřadném zboží je většinou určována chováním spotřebitele. Vzhledem ke své cenové dostupnosti takové zboží konzumují spotřebitelé s nízkými příjmy. Když se však zvýší příjem spotřebitele, může si dovolit dražší náhrady. Posun lze vysvětlit různými důvody, například vyšší kvalitou (např. Instantní nudle vs. maso), dalšími funkcemi (např. Základní telefon vs. smartphone) nebo prestižnějším socioekonomickým statusem (např. Běžné oblečení vs. návrhářské oblečení) ).

Ne všichni spotřebitelé navíc sníží spotřebu Mezní sklon ke spotřebě Mezní sklon ke spotřebě (MPC) označuje, jak citlivá je spotřeba v dané ekonomice na jednotné změny úrovní příjmů. MPC jako koncept funguje podobně jako Price Elasticity, kde lze získat nové pohledy na pohled na rozsah změn ve spotřebě podřadného zboží se zvýšením příjmu. Jedním z příkladů je rychlé občerstvení. Někteří lidé upřednostňují rychlé občerstvení a kvůli svým osobním preferencím nesníží svou spotřebu.

Současně se chování spotřebitelů mezi zeměmi a geografickými regiony liší. Chování spotřebitele je určováno různými faktory, včetně převažujících tradic a geografických nebo klimatických charakteristik. Proto může být určité zboží v jedné zeměpisné oblasti považováno za podřadné, zatímco v druhé oblasti bude stejné zboží považováno za normální.

Finanční kurz Behavioral Finance Fundamentals zkoumá, jak lidské chování ovlivňuje oblast financí.

Příklady

Příklady podřadného zboží se mohou v různých regionech lišit. Mezi nejběžnější příklady však patří:

  • Levné potraviny (mražené potraviny, konzervy, instantní nudle atd.)
  • Fast Food
  • Veřejná doprava

Související čtení

Finance nabízí analytika pro finanční modelování a oceňování (FMVA) ™ Certifikace FMVA®. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a certifikační program Ferrari pro ty, kteří chtějí posunout svou kariéru na další úroveň. Chcete-li se neustále učit a rozvíjet svou kariéru, budou užitečné následující finanční zdroje:

  • Vzorec přebytku spotřebitele Vzorec přebytku spotřebitele Přebytek spotřebitele je ekonomické měření pro výpočet výhody (tj. Přebytku) toho, co jsou spotřebitelé ochotni zaplatit za zboží nebo službu, oproti jeho tržní ceně. Vzorec přebytku spotřebitele je založen na ekonomické teorii mezního užitku.
  • Parita kupní síly Parita kupní síly Koncept parity kupní síly (PPP) se používá k multilaterálnímu srovnání národních příjmů a životní úrovně různých zemí. Kupní síla se měří cenou konkrétního koše zboží a služeb. Parita mezi dvěma zeměmi tedy znamená, že jednotka měny v jedné zemi bude nakupovat
  • Nedostatek Nedostatek, také známý jako nedostatek, je ekonomický termín používaný k označení rozdílu mezi nedostatečnými zdroji a mnoha teoretickými potřebami, které lidé očekávají, že budou zmíněným zdrojem uspokojeny. Výsledkem je, že lidé jsou nuceni rozhodovat, jak nejlépe přidělit omezený zdroj
  • Nabídka a poptávka Nabídka a poptávka Zákony nabídky a poptávky jsou mikroekonomické koncepty, které uvádějí, že na účinných trzích se množství dodávaného zboží a požadované množství tohoto zboží navzájem rovná. Cena tohoto zboží je také určena bodem, ve kterém jsou nabídka a poptávka stejné.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found