Nejlepší banky v Kanadě - průvodce a přehled odvětví, top 10 bank

Banky v Kanadě zahrnují 29 tuzemských bank, 24 dceřiných společností zahraničních bank, 27 poboček zahraničních bank poskytujících úplné služby a 3 pobočky zahraničních bank. Podle agentury Moody’s je výhled kanadského bankovního systému negativní kvůli očekávanému snížení vládní podpory pro velké domácí banky.

Kanadský bankovní systém je konzervativní systém, který se skládá z pěti hlavních kategorií. Oni jsou:

  • Pronajaté banky
  • Svěřenské a úvěrové společnosti
  • Kooperativní úvěrový pohyb
  • Životní pojišťovny
  • Obchodníci s cennými papíry

Pro každého, kdo uvažuje o kariéře v bankovnictví v Kanadě, je tento seznam nejlepších bank v Kanadě užitečným průvodcem, kde začít. Další informace najdete v našich seznamech finančních institucí. Seznam společností hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili.

nejlepší banky v Kanadě

Nejlepší banky v Kanadě jsou:

Bank of Montreal

Bank of Montreal, která byla založena v roce 1817, je jednou z pěti největších bank v Kanadě. Banka v současné době zaměstnává 45 234 zaměstnanců a obsluhuje přibližně 12 milionů zákazníků. Poskytuje produkty a služby retailového bankovnictví, správy majetku a investičního bankovnictví.

Od roku 2016 činil celkový příjem banky 15 574 milionů USD a celková aktiva činila 548 miliard USD.

Bank of Nova Scotia (Scotiabank)

Společnost Scotiabank, založená v roce 1832, má sídlo v Torontu v provincii Ontario. Banka se zaměřuje na osobní a komerční bankovnictví, správu majetku a podnikové a investiční bankovnictví.

Scotiabank v současné době zaměstnává přibližně 90 000 osob a obsluhuje 23 milionů zákazníků v 55 zemích. V roce 2016 činil celkový příjem 20,76 miliardy USD a celková aktiva dosáhla 714,4 miliardy USD.

Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC)

Společnost CIBC, která byla založena v roce 1867, má sídlo v Torontu. Banka působí prostřednictvím tří strategických obchodních jednotek: retailové a obchodní bankovnictví, správa majetku a kapitálové trhy.

CIBC je podle časopisu Bloomberg Markets třetí nejsilnější bankou na světě. Je přítomen ve Spojených státech, Karibiku, Asii a Evropě.

V současné době banka zaměstnává 43 213 zaměstnanců. V roce 2016 vykázala banka celkový příjem 12 miliard USD a celková aktiva 400 miliard USD.

Royal Bank of Canada (RBC)

Royal Bank of Canada se sídlem v Torontu byla založena v roce 1864. RBC poskytuje služby prostřednictvím pěti segmentů: osobní a komerční bankovnictví, správa majetku, pojišťovnictví, služby pro investory a treasury a kapitálové trhy. Banka v současné době zaměstnává přibližně 78 000 zaměstnanců a obsluhuje 16 milionů zákazníků.

Od roku 2016 činil celkový příjem banky 28 miliard USD a celková aktiva činila 1,2 bilionu USD.

Toronto-Dominion Bank (TD)

Společnost Toronto-Dominion Bank, založená v roce 1955, poskytuje produkty a služby osobního a komerčního bankovnictví v Kanadě, Spojených státech a několika dalších zemích. Banka zaměstnává 85 000 osob a prostřednictvím 1150 poboček obsluhuje 11 milionů zákazníků.

V roce 2016 činil celkový příjem banky 6 375 milionů USD a celková aktiva dosáhla 938 miliard USD.

Kanadská národní banka

Kanadská národní banka, založená v roce 1859, poskytuje osobní bankovnictví, komerční bankovnictví, pojišťovnictví a platební řešení a služby. Banka se sídlem v Montrealu v současnosti zaměstnává 22 000 zaměstnanců a prostřednictvím svých 450 poboček obsluhuje 2,4 milionu zákazníků.

Od roku 2016 činil celkový příjem banky 4 650 milionů USD a celková aktiva činila 185 miliard USD.

Desjardins Group

Společnost Desjardins Group, založená v roce 1900, je největší bankou družstevních skupin v Kanadě. Desjardins slouží více než sedmi milionům členů a klientů a je aktivní ve 30 zemích. Působí ve čtyřech obchodních segmentech: Wealth Management a životní a zdravotní pojištění, pojištění majetku a úrazů, osobní služby a obchodní služby.

Skupina je přítomna v Quebecu a Ontariu. V roce 2016 vykázala čistý příjem ve výši 1 411 milionů USD a vykázala celková aktiva ve výši 205 miliard USD.

HSBC Bank of Canada

HSBC Bank of Canada se sídlem ve Vancouveru je dceřinou společností HSBC Holding PLC. Společnost byla založena v roce 1981 a působí ve třech obchodních segmentech: komerční bankovnictví, globální bankovnictví a trhy a retailové bankovnictví a správa majetku. Zaměstnává přibližně 6 000 zaměstnanců a je sedmým největším z kanadských bank.

Od roku 2016 činil celkový příjem banky 59 836 milionů USD a celková aktiva dosáhla 2 374,9 miliardy USD.

Laurentian Bank of Canada

Laurentian Bank of Canada, založená v roce 1846, má sídlo v Montrealu. Banka slouží jednotlivcům, malým a středním podnikům a nezávislým poradcům. Nabízí investiční produkty, včetně investic s pevnou sazbou, indexovaných investic, podílových fondů, plánů systematického spoření, plánů projekcí odchodu do důchodu, registrovaných plánů a garantovaných investičních certifikátů.

K 31. říjnu 2016 provozovala 145 poboček s pobočkami v Britské Kolumbii, Albertě, Novém Skotsku, Newfoundlandu, Ontariu a Quebecu. V roce 2016 vykázala banka celkový příjem 729,59 milionu USD a celková aktiva vykázala 34 244 milionů USD.

Kanadská západní banka

Společnost Canadian Western Bank, která byla založena v roce 1988, představuje jedinou banku podle seznamu 1 v Kanadě, která se specializuje na komerční bankovnictví na středním trhu. Banka se sídlem v Edmontonu působí v západní Kanadě a poskytuje hypotéky, půjčky, osobní účty, investiční produkty, obchodní účty, půjčky pro malé podniky, pojištění a služby týkající se kreditních karet.

Banka zaměstnává přibližně 2 000 zaměstnanců a provozuje 42 poboček. Od roku 2016 činil celkový příjem banky 465,82 milionů USD a celková aktiva činila 20 083 milionů USD.

Kariéra v investičním bankovnictví

Chcete-li proniknout do investičního bankovnictví, Jobs Projděte si popisy pracovních pozic: požadavky a dovednosti pro zveřejňování pracovních pozic v investičním bankovnictví, průzkumu kapitálu, treasury, FP&A, podnikových financí, účetnictví a dalších finančních oblastech. Tyto popisy pracovních míst byly sestaveny na základě nejběžnějších seznamů dovedností, požadavků, vzdělání, zkušeností a dalších, na které je třeba se zaměřit na několik důležitých věcí. Patří mezi ně vytváření sítí, obnovení životopisu investičního bankovnictví. Naučte se, jak napsat životopis investičního bankovnictví (analytik nebo spolupracovník) s bezplatným průvodcem a šablonou pro obnovení financí. Životopis IB je jedinečný. Je důležité přizpůsobit svůj životopis průmyslovému standardu, abyste se vyhnuli okamžitému smazání, zkušenostem a dovednostem v oblasti finančního modelování. Schopnosti finančního modelování Naučte se 10 nejdůležitějších dovedností v oblasti finančního modelování a toho, co je požadováno pro dobré finanční modelování v aplikaci Excel. Nejdůležitější dovednosti: účetnictví. Chcete-li se dozvědět více, prozkoumejte naši interaktivní kariérní mapu….

Pokud jde o bankovní kariéru, s našimi kurzy finančního modelování budete mít výraznou výhodu nad konkurencí.

Dodatečné zdroje

Toto byl finanční průvodce nejvyšších bank v Kanadě. Pro každého, kdo hledá kariéru v bankovnictví, je tento seznam skvělým místem pro zahájení vytváření sítí. Kromě vytváření sítí vás mohou od konkurence odlišit pověření, jako je Financial Financial Modeling and Valuation Analyst (FMVA), certifikace FMVA® Připojte se k 350 600+ studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a Ferrari. Přečtěte si také tyto další zdroje:

  • Nejlepší banky v USA Nejlepší banky v USA Podle americké Federální pojišťovací společnosti pro pojištění vkladů existovalo v USA od února 2014 6 799 komerčních bank pojištěných FDIC. Centrální bankou v zemi je Federální rezervní banka, která vznikla po přijetí zákona o Federálních rezervách v roce 1913
  • Top 100 investičních bank na světě Společnosti Seznamy hlavních hráčů v oblasti podnikového financování. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili
  • Otázky rozhovoru s investičním bankovnictvím Rozhovory Eso na váš další rozhovor! Podívejte se na průvodce pohovorem Finance s nejčastějšími dotazy a nejlepšími odpověďmi na jakoukoli pracovní pozici v oblasti podnikových financí. Otázky a odpovědi k rozhovorům pro finance, účetnictví, investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, komerční bankovnictví, FP&A a další! Bezplatní průvodci a procvičte si eso na pohovoru
  • Projděte mě DCF Projděte mě DCF Otázka, projděte mě DCF Analýza je v rozhovorech s investičním bankovnictvím běžná. Naučte se, jak vyřešit otázku pomocí podrobného průvodce odpověďmi Finance. Sestavte si pětiletou předpověď nezajištěných volných peněžních toků, vypočítejte koncovou hodnotu a pomocí WACC diskontujte všechny tyto peněžní toky na současnou hodnotu.
  • Průvodce finančním modelováním Průvodce finančním modelováním zdarma Tato příručka pro finanční modelování zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, prognóz, propojení těchto tří výroků, analýzy DCF a dalších

Poslední příspěvky