Funkce PI v aplikaci Excel - vzorec, příklady, jak používat funkci PI

Funkce PI v aplikaci Excel vrací matematickou konstantu „pi“. Shrnuto, PI je poměr obvodu kruhu a jeho průměru. Často bychom používali funkci PI v aplikaci Excel, zvláště když je od našeho podnikání vyžadováno provádění geometrických výpočtů. Tyto výpočty zahrnují výpočet plochy nového kancelářského prostoru, nové továrny atd.

Když člověk provede výpočet PI, bude se přibližovat PI jako 3,14. Excel však ukládá hodnotu PI přesně na 15 číslic a až na 14 desetinných míst.

Vzorec pro funkci PI

Syntaxe pro funkci PI je =PI ()

Pokud v aplikaci Excel zadáte pouze = PI (), získáte hodnotu PI, jak je znázorněno níže:

Funkce PI v aplikaci Excel

Chcete-li se dozvědět více, spusťte nyní náš bezplatný kurz Excel!

Jak provádět výpočty pomocí funkce PI v aplikaci Excel?

Vezměme si příklad, abychom tomu porozuměli. Předpokládejme, že dostaneme 8 jako poloměr a budeme potřebovat k výpočtu plochy kruhu. Vzorec, který se má použít, by byl:

Vzorec PI

  1. Nejprve otevřete tabulku aplikace Excel. Nyní zadejte A1 = 8 (poloměr).
  2. Dalším krokem by bylo zadání vzorce do sousední buňky, jak je znázorněno níže:

Výpočet funkce PI

Pamatujte, že funkce PI nepřijímá žádné argumenty. Funkce PI, jak všichni víme v aplikaci Excel, ukládá hodnotu až na 15 desetinných míst. Jak je však vidět výše, odpověď je pouze na čtyři desetinná místa. Stalo se zde to, že Excel zaokrouhlil odpověď nahoru, aby odpovídal stupni přesnosti buňky. Podle potřeby můžeme zvýšit počet desetinných míst. Jak je znázorněno níže, zvýšil jsem to na 15 desetinných míst. To bylo provedeno přechodem na kartu Domů> tlačítko Formát> Formátovat buňky. Dialog Formátovat buňky by ve výchozím nastavení zobrazoval Číslo záložka.

Nyní vyberte Číslo v kategorii a poté zadejte 14 do Desetinná místa pole pro použití všech 14 číslic konstantní PI ve vzorci. Klikněte na OK.

Číslice funkce PI

Odpověď na výpočet funkce PI

Chcete-li se dozvědět více, spusťte nyní náš bezplatný kurz Excel!

PI příklady ve VBA

Můžete také použít funkci PI ve VBA. Typ:

application.worksheetfunction.PI ()

Argumenty funkce můžete buď zadat přímo do funkce, nebo definovat proměnné, které se místo toho mají použít.

Kurz Excel zdarma

Pokud se chcete dozvědět více o funkcích a stát se jejich odborníkem, podívejte se na náš finanční kurz Excel Crash zdarma! Projděte si naše podrobné pokyny a ukázky, jak se stát výkonným uživatelem aplikace Excel.

bezplatný kurz klávesových zkratek pro Excel

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce důležitými funkcemi aplikace Excel! Tím, že si uděláte čas na osvojení a zvládnutí těchto funkcí, výrazně urychlíte svou finanční analýzu. Další informace najdete v těchto dalších finančních zdrojích:

  • Funkce aplikace Excel pro finance Excel pro finance Tento průvodce Excel pro finance vás naučí 10 nejlepších vzorců a funkcí, které musíte znát, abyste byli skvělým finančním analytikem v aplikaci Excel. Tato příručka obsahuje příklady, snímky obrazovky a podrobné pokyny. Nakonec si stáhněte bezplatnou šablonu aplikace Excel, která obsahuje všechny finanční funkce obsažené v tomto kurzu
  • Kurz vzorců pro Excel
  • Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Tyto pokročilé vzorce aplikace Excel jsou důležité pro znalost a posune vaše dovednosti v oblasti finanční analýzy na další úroveň. Pokročilé funkce aplikace Excel, které musíte znát. Naučte se 10 nejlepších vzorců aplikace Excel, které každý finanční analytik světové úrovně pravidelně používá. Tyto dovednosti zlepší vaši tabulkovou práci v jakékoli kariéře
  • Zkratky aplikace Excel pro PC a Mac Zkratky aplikace Excel PC Zkratky aplikace Excel pro Mac - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek pro MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigaci, pás karet, vkládání speciálních, manipulaci s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky

Poslední příspěvky