Banky v Malajsii - přehled, průvodce po nejlepších bankách v Malajsii

Banky v Malajsii, z nichž některé jsou největší v jihovýchodní Asii, nabízejí komplexní škálu bankovních a finančních služeb. Finanční instituce v zemi jsou řízeny bankou Negara Malajsie, která byla založena v roce 1959. Slouží jako centrální banka země, která je odpovědná za podporu měnové a finanční stability.

Banky v Malajsii

Moody’s Investors Service poskytuje stabilní výhled pro banky v Malajsii. Výhled ratingové agentury je dán stabilitou operačního prostředí, jakož i kvalitou aktiv a ziskovostí bank. Šest malajsijských bank hodnocených agenturou Moody’s také vykázalo finanční růst v roce 2017 a je pravděpodobné, že se zlepší v dalších aspektech v roce 2018 a dále.

Pro každého, kdo zvažuje bankovní kariéru v Malajsii, je tento seznam nejlepších bank v Malajsii užitečným průvodcem, kde začít. Další informace najdete v našem seznamu finančních institucí. Seznam společností hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili.

Nejlepší banky v Malajsii zahrnují:

Maybank

Maybank je největší bankou v zemi z hlediska celkových aktiv a tržní kapitalizace. Je to také jedna z největších bank v jihovýchodní Asii. Poskytuje širokou škálu bankovních produktů a služeb prostřednictvím své rozsáhlé sítě 2 400 kanceláří v 10 zemích ASEAN a globálních finančních centrech.

V roce 2015 se Maybank umístila na 95. místě v žebříčku The Banker’s Top 1000 World Banks. Maybank Islamic, islámské bankovní rameno banky, je nejlepší islámskou bankou v asijsko-pacifickém regionu. Podle aktiv je to také pátá největší islámská banka na světě. Maybank byla založena v roce 1960 se sídlem v Kuala Lumpur.

Tržby: 45,58 miliardy RM (2017)

Čistý příjem: 7,52 miliardy RM (2017)

Celková aktiva: 765,3 miliardy RM (2017)

CIMB banka

CIMB Bank je jednotka spotřebitelského bankovnictví skupiny CIMB. Univerzální banka poskytuje bankovní služby včetně spotřebitelského a velkoobchodního bankovnictví, strategické investice a pokladnu a trhy prostřednictvím sítě 1080 poboček.

Kromě Malajsie patří mezi hlavní trhy banky Singapur, Thajsko a Indonésie. Společnost CIMB Bank, založená v roce 2006, sídlí v Kuala Lumpur a poskytuje služby více než 13,5 milionům zákazníků po celé zemi.

Tržby: 11,49 miliardy RM (2017)

Čistý příjem: 3,64 miliardy RM (2017)

Celková aktiva: 308,45 miliard RM (2017)

Veřejná banka Berhad

Public Bank Berhad, založená v roce 1966, je jednou z největších bank v Malajsii i v jihovýchodní Asii. Je to největší banka v zemi, pokud jde o fondy akcionářů, a druhá největší v tržní kapitalizaci.

Banka se sídlem v Kuala Lumpur nabízí řadu produktů a služeb, jako je osobní a komerční bankovnictví, investiční bankovnictví, islámské bankovnictví, prodej a správa podílových fondů, zprostředkování akcií a pojištění.

Tržby: 7,12 miliardy RM (2017)

Čistý příjem: 5,47 miliardy RM (2017)

Celková aktiva: 395,28 miliardy RM (2017)

RHB banka

RHB Bank poskytuje širokou škálu finančních produktů a služeb prostřednictvím svých četných dceřiných společností. Kromě Malajsie slouží Singapuru, Thajsku, Vietnamu, Kambodži, Bruneji, Laosu, Indonésii a Hongkongu. V roce 1994 byla založena jako akciová společnost v Malajsii, poté změnila svůj název na RHB Bank v roce 1997.

Islámská banka RHB Berhad, založená v roce 2005 bankovní skupinou RHB, byla první domácí finanční institucí, která vytvořila pobočku islámského bankovnictví. Skupina v současné době zaměstnává 11 651 zaměstnanců a spravuje 278 poboček / kanceláří.

Tržby: 6,2 miliardy RM (2016)

Čistý příjem: 1,7 miliardy RM (2016)

Celková aktiva: 236,7 miliard RM (2016)

Hong Leong Bank

Jednou z největších bank v Malajsii je Hong Leong Bank Berhad, hlavní veřejně kótovaná bankovní skupina v zemi. Poskytuje bankovní služby klientům v Malajsii, stejně jako v Číně, Hongkongu, Singapuru, Vietnamu, Kambodži a USA.

Hong Leong Bank se sídlem v Kuala Lumpur byla založena v roce 1905 jako Commerce International Merchant Bankers. Banka je součástí skupiny Hong Leong Group, která nabízí diverzifikované podniky v oblasti finančních služeb, majetku, výroby a rozvoje infrastruktury.

Tržby: 6,07 miliardy RM (2017)

Čistý příjem: 1,74 miliardy RM (2017)

Celková aktiva: 164,82 miliardy RM (2017)

Skupina AmBank

Se sídlem v Kuala Lumpur poskytuje skupina AmBank maloobchodní a velkoobchodní bankovnictví, islámské bankovnictví a pojišťovací služby v Malajsii. Banka funguje prostřednictvím sítě 175 poboček a 884 bankomatů. Rovněž obchoduje pod různými značkami, jako je AmInvestment Bank, AmInvest, AmMetLife a AmGeneral Insurance.

Skupina, která byla založena v roce 1975 jako arabsko-malajská rozvojová banka, v současné době zaměstnává 11 000 zaměstnanců a obsluhuje více než tři miliony zákazníků.

Tržby: 2,16 miliardy RM (2017)

Čistý příjem: 230 milionů RM (2017)

Celková aktiva: 142,8 miliard RM (2017)

United Overseas Bank (Malajsie)

Singapurská nadnárodní bankovní skupina United Overseas Bank Limited (UOB) poskytuje řadu bankovních služeb, jako je komerční a podnikové bankovnictví, osobní finance, správa aktiv, investice, podnikové finance a pojištění.

UOB dohlíží na síť 68 poboček v Singapuru a více než 500 poboček ve 19 zemích v asijsko-pacifickém regionu, jakož i v západní Evropě a Severní Americe. Banka byla založena v roce 1935 jako United Chinese Bank (UCB).

Tržby: 5,67 miliardy RM (2017)

Čistý příjem: 1,15 miliardy Rm (2017)

Celková aktiva: 101,85 miliard RM (2017)

Bank Rakyat

Bank Kerjasama Rakyat Malaysia Berhad nebo Bank Rakyat je největší islámská družstevní banka v Malajsii. Je to subjekt, který je od roku 2004 řízen ministerstvem domácího obchodu, družstev a konzumu. Byl založen v roce 1954 po sloučení 11 odborových bank v Malajsii na základě nařízení o družstvu z roku 1948.

Prostřednictvím svých 147 poboček poskytuje Bank Rakyat řadu produktů a služeb, včetně spotřebitelského bankovnictví, komerčního financování a investic. Její sídlo je v Kuala Lumpur.

Tržby: 6,29 miliardy RM (2017)

Čistý příjem: 1,87 miliardy RM (2017)

Celková aktiva: 105,15 miliardy Rm (2017)

OCBC Bank (Malajsie) Berhad

OCBC Bank (Malajsie) Berhad je dceřinou společností Oversea-Chinese Banking Corporation Limited nebo OCBC, nejstarší místní banky v Singapuru. Banka poskytuje řadu finančních řešení včetně spotřebitelského a obchodního bankovnictví, investic, islámského bankovnictví a státní pokladny.

Působí ve více než 40 pobočkách a je jednou z největších zahraničních bank v Malajsii, pokud jde o aktiva.

Tržby: 3,58 miliardy RM (2017)

Čistý příjem: 757,23 milionů RM (2017)

Celková aktiva: 79,47 miliard RM (2017)

HSBC Bank Malaysia Berhad

HSBC Bank Malaysia Berhad, dceřiná společnost HSBC Holdings plc, je největší zahraniční bankou v zemi se sítí více než 60 poboček po celé zemi. Banka založená v Malajsii v roce 1994 nabízí islámské finanční služby, včetně osobního a komerčního bankovnictví. V roce 2007 založila dceřinou společnost islámského bankovnictví HSBC Amanah Malaysia Berhad.

Tržby: 2,39 miliardy RM (2016)

Čistý příjem: 916,86 milionu RM (2016)

Celková aktiva: 72,93 miliardy RM (2016)

Kariéra v investičním bankovnictví

Chcete-li proniknout do investičního bankovnictví, Jobs Projděte si popisy pracovních pozic: požadavky a dovednosti pro zveřejňování pracovních pozic v investičním bankovnictví, průzkumu kapitálu, treasury, FP&A, podnikových financí, účetnictví a dalších finančních oblastech. Tyto popisy pracovních míst byly sestaveny na základě nejběžnějších seznamů dovedností, požadavků, vzdělání, zkušeností a dalších, na které je třeba se zaměřit na několik důležitých věcí. Patří mezi ně vytváření sítí, obnovení životopisu investičního bankovnictví. Naučte se, jak napsat životopis investičního bankovnictví (analytik nebo spolupracovník) s bezplatným průvodcem a šablonou pro obnovení financí. Životopis IB je jedinečný. Je důležité přizpůsobit svůj životopis průmyslovému standardu, abyste se vyhnuli okamžitému smazání, zkušenostem a dovednostem v oblasti finančního modelování. Schopnosti finančního modelování Naučte se 10 nejdůležitějších dovedností v oblasti finančního modelování a toho, co je požadováno pro dobré finanční modelování v aplikaci Excel. Nejdůležitější dovednosti: účetnictví. Chcete-li se dozvědět více, prozkoumejte naši interaktivní kariérní mapu…. Pokud jde o bankovní kariéru, s našimi kurzy finančního modelování budete mít výraznou výhodu nad konkurencí.

Dodatečné zdroje

Toto byl průvodce po nejlepších bankách v Malajsii. Pro každého, kdo hledá kariéru v bankovnictví, je tento seznam skvělým místem pro zahájení vytváření sítí. Přečtěte si také tyto další zdroje:

  • Nejlepší banky v Singapuru Nejlepší banky v Singapuru V Singapuru působí více než 200 bank. Seznamte se s nejlepšími bankami v Singapuru a naplánujte si svou kariéru v bankovnictví. Singapur je mezinárodní finanční centrum, jehož vládní praktiky pro-obchodní politiky z něj dělají bankovní uzel v jihovýchodní Asii. Prozkoumejte přehled Finance těchto bank
  • Top 100 investičních bank Společnosti Seznamy hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili
  • Otázky rozhovoru s investičním bankovnictvím Rozhovory Eso na váš další rozhovor! Podívejte se na průvodce pohovorem Finance s nejčastějšími dotazy a nejlepšími odpověďmi na jakoukoli pracovní pozici v oblasti podnikových financí. Otázky a odpovědi k rozhovorům pro finance, účetnictví, investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, komerční bankovnictví, FP&A a další! Bezplatní průvodci a procvičte si eso na pohovoru
  • Projděte mě DCF Projděte mě DCF Otázka, projděte mě DCF Analýza je v rozhovorech s investičním bankovnictvím běžná. Naučte se, jak vyřešit otázku pomocí podrobného průvodce odpověďmi Finance. Sestavte si pětiletou předpověď nezajištěných volných peněžních toků, vypočítejte koncovou hodnotu a pomocí WACC diskontujte všechny tyto peněžní toky na současnou hodnotu.
  • Průvodce finančním modelováním Průvodce finančním modelováním zdarma Tato příručka pro finanční modelování zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, prognóz, propojení těchto tří výroků, analýzy DCF a dalších

Poslední příspěvky