Proč investiční bankovnictví? - Co chtějí investiční bankéři slyšet

Je téměř zaručeno, že vám tato otázka bude položena v rozhovoru pro investiční bankovnictví Investiční bankovnictví - otázky a odpovědi Otázky a odpovědi k investičnímu bankovnictví. Tuto skutečnou formu banka využívala k najímání nového analytika nebo spolupracovníka. Statistiky a strategie IB rozhovoru. Dotazy jsou seřazeny podle: přehled bank a odvětví, historie zaměstnání (životopis), technické otázky (finance, účetnictví, oceňování) a chování (přizpůsobení). Proč ze všech pracovních míst, která byste na univerzitě mohli mít, proč investiční bankovnictví?

Klíčem je rychle prokázat, že jste chytří, rozumíte tomu, co tato práce obnáší, a máte-li úplný přehled o tom, co je požadováno, stále to opravdu chcete dělat!

Na konci dne investiční banky chtějí analytiky / spolupracovníky, kteří jsou -

 1. Dost chytrý na to, aby dělal dobrou práci;
 2. Zvládne hodiny;
 3. A nepřestane.

Tato příručka vám ukáže, jak stručně demonstrovat výše uvedené tři vlastnosti.

Proč dotaz na investiční bankovnictví

Příklad odpovědi na „Proč investiční bankovnictví? “ otázka

Zde je příklad, jak stručně odpovědět na otázku:

Chci pracovat v investičním bankovnictví, protože je to nejrychlejší způsob, jak se naučit finanční modelování, oceňování, Excel a pochopit podstatu velkých podnikových transakcí. Jsem si vědom, že ta práce má přísnou hierarchii a velmi dlouhé hodiny, ale příležitost získat takové cenné dovednosti a být vystaven vysoce profilovaným transakcím tak brzy v mé kariéře je ta nejzajímavější příležitost, na kterou si pomyslím.

Mezi silné stránky této odpovědi patří:

 • Povědomí o dovednostech požadovaných pro práci (spousta času stráveného v Excelu, Wordu a PowerPointu)
 • Povědomí o hierarchii (starší bankéři se budou tvrdě opírat o juniorské bankéře a všechny práce se valí z kopce)
 • Povědomí o dlouhých hodinách (více než 80 hodin týdně)
 • Vzrušení z prudké křivky učení a vystavení vysoce postaveným obchodům

Pozitivní důvody, proč chcete jít do investičního bankovnictví

Oceňování a finanční modelování

Investiční bankovnictví nabízí příležitost stát se odborníkem na vytváření velkých a složitých finančních modelů v nejranější fázi vaší kariéry. I když bankéři nemusí být nutně skvělí investoři, tráví spoustu času oceňovacími pracemi, což může být vynikající způsob, jak zahájit svou kariéru.

Vystavení vysokým profilům transakcí

Většina z toho, na čem bankéři pracují, je přísně tajná Názvy projektů fúzí a akvizic Dokud nebude veřejně oznámena transakce fúzí a akvizic investičního bankovnictví, měli by investiční bankéři vždy používat název projektu fúzí a akvizic místo skutečného názvu společnosti. To pomáhá zachovat důvěrnost transakce a zabrání zveřejnění veškerých podstatných neveřejných informací, dokud nebudou veřejně oznámeny, a až budou konečně oznámeny, pak jsou obvykle na titulní stránce obchodní sekce. Pokud něco řeknete v tomto smyslu, pravděpodobně to pohladí ego tazatele a vyjadřuje to docela přesvědčivý důvod, proč jít do oboru.

Extrémní výzva a strmá křivka učení

Pokud můžete nazvat skutečnost, že IB vyžaduje extrémně dlouhé hodiny a jste skutečně motivováni výzvou, bude to dlouhá cesta k tomu, aby se z vás stal atraktivní uchazeč o zaměstnání. Je užitečné nakreslit paralely s vaším osobním životem, například soutěžit jako elitní sportovec, hudebník nebo na nějaké extrémně náročné události (například výstup na Mount Everest).

Negativní důvody, proč chcete jít do IB

Dělat to pro peníze

I když jsou pro vás peníze s největší pravděpodobností obrovskou motivací, není dobré říkat, že jste motivováni tím, kolik peněz bankéři vydělávají Plat investičního bankéře Plat investičního bankéře patří mezi nejvyšší na světě. Je jim vyplácen základní plat a bonus za jejich odškodnění. Zjistěte, kolik vydělávají. Analytik přímo z univerzity může očekávat, že vydělá přes 100 000 USD, ale za hodinu to může být při práci 100 hodin týdně pouhých 20–35 USD. Může to být pravda, ale většině lidí to připadá nechutné, takže to neříkejte.

Dělat to jako odrazový můstek k něčemu jinému

Může to být také pravda, ale neměli byste říkat cokoli o tom, že byste se nakonec chtěli dostat do soukromého kapitálu. Profil soukromé kapitálové kariéry. Analytici a spolupracovníci soukromého kapitálu vykonávají podobnou práci jako v investičním bankovnictví. Práce zahrnuje finanční modelování, oceňování, dlouhé hodiny a vysoké platy. Private equity (PE) je běžný kariérní postup pro investiční bankéře (IB). Analytici v IB často sní o „proměně“ na stranu nákupu nebo hedgeových fondů a myslí si, že IB je skvělý způsob, jak se sem dostat. Když vás společnost najme, chce si myslet, že u ní zůstanete.

Finanční modelování

Jedním z hlavních důvodů, proč investiční bankovnictví může být skutečně požadovanou prací, je zkušenost a vystavení finančnímu modelování Co je to finanční modelování Finanční modelování se provádí v aplikaci Excel za účelem předpovědi finanční výkonnosti společnosti. Přehled toho, co je finanční modelování, jak a proč stavět model. . Analytici a spolupracovníci mají příležitost pracovat na vytváření různých typů finančních modelů. Typy finančních modelů Mezi nejběžnější typy finančních modelů patří: 3 výkazový model, DCF model, M&A model, LBO model, rozpočtový model. Objevte 10 nejlepších typů důležitých transakcí, které by se ve většině ostatních zaměstnání nikdy nestaly přímo z univerzity. Ano, noví bankéři musí dělat spoustu skutečně světských věcí (například tisknout a svazovat knihy, provádět úpravy slov atd.), Ale také se musí naučit jednu z nejvyhledávanějších dovedností v oblasti financí.

finanční modelování - proč dělat investiční bankovnictví

Screenshot z finančního kurzu M&A Modeling Course.

Více zdrojů pro kariéru

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce odpovědí na otázku „Why investiční bankovnictví? “ otázka na rozhovor! Pokud hledáte práci v IB, určitě si prohlédněte náš průvodce, jak získat práci v investičním bankovnictví Jak získat práci v investičním bankovnictví? Tato příručka nastiňuje, jak získat práci v investičním bankovnictví pomocí tří nejlepších taktik: vytváření sítí a obnovení, příprava na pohovor a technické dovednosti. Obsahuje tipy na práci v síti, psaní průvodního dopisu a životopisu a informace o požadovaných technických dovednostech.

Jakmile se pustíte do práce v IB, můžete poskládat pohovor tím, že budete technicky super silní. Nejlepší způsob, jak získat potřebné odborné znalosti, je prostřednictvím kurzů finančního modelování a oceňování. Naučíme vás, jak profesionálové vytvářejí oceňovací modely od nuly!

Další zdroje zahrnují:

 • Formulář rozhovoru pro investiční bankovnictví Interview s investičním bankovnictvím Otázky a odpovědi Otázky a odpovědi týkající se rozhovoru s investičním bankovnictvím. Tuto skutečnou formu banka využívala k najímání nového analytika nebo spolupracovníka. Statistiky a strategie IB rozhovoru. Dotazy jsou seřazeny podle: přehled bank a odvětví, historie zaměstnání (životopis), technické otázky (finance, účetnictví, oceňování) a chování (přizpůsobení)
 • Projděte mě DCF (otázka rozhovoru) Projděte mě DCF Otázka, projděte mě DCF Analýza je běžná v rozhovorech s investičním bankovnictvím. Naučte se, jak vyřešit otázku pomocí podrobného průvodce odpověďmi Finance. Sestavte si pětiletou předpověď nezajištěných volných peněžních toků, vypočítejte koncovou hodnotu a pomocí WACC diskontujte všechny tyto peněžní toky na současnou hodnotu.
 • Jak jsou propojeny 3 finanční výkazy Jak jsou propojeny 3 finanční výkazy Jak jsou propojeny 3 finanční výkazy? Vysvětlíme, jak propojit 3 finanční výkazy pro finanční modelování a oceňování v aplikaci Excel. Propojení čistého zisku a nerozděleného zisku, PP&E, odpisy a amortizace, kapitálové výdaje, provozní kapitál, finanční činnosti a hotovostní zůstatek
 • Všechny kariérní zdroje Kariéra Knihovna kariérních zdrojů Hledat Finance Sestavili jsme nejdůležitější kariérní zdroje pro jakoukoli práci v oblasti podnikových financí. Od přípravy na pohovor až po životopisy a popisy pracovních pozic, máme pro vás krytí, abyste mohli přistát na své vysněné práci. Prozkoumejte průvodce, šablony a širokou škálu bezplatných zdrojů a nástrojů

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found