Školení investičního bankovnictví - kurzy pro nové analytiky, spolupracovníky

Noví analytici najatí v divizi Investiční bankovnictví Investiční bankovnictví Investiční bankovnictví je divize banky nebo finanční instituce, která slouží vládám, korporacím a institucím poskytováním poradenských služeb v oblasti upisování (získávání kapitálu) a fúzí a akvizic (M&A). Investiční banky fungují jako zprostředkovatelé (IBD) většiny investičních bank, které jsou zařazeny do vzdělávacího programu investičního bankovnictví, aby jim poskytly dovednosti potřebné k úspěchu v práci.

Tyto programy obvykle začínají v létě a trvají přibližně 6 týdnů. Analytici dostávají příležitost nejen rozvíjet své technické dovednosti, ale také příležitosti k vytváření sítí a budování vztahů s kolegy v celé bance.

V některých případech mohou být analytici spárováni se staršími mentory, kteří jim pomohou zorientovat se v počátcích jejich kariéry.

Typický přehled tréninkových programů

Typický vzdělávací program pro nového analytika investičního bankovnictví se silně zaměřuje na finanční modelování Co je to finanční modelování Finanční modelování se provádí v aplikaci Excel za účelem předpovědi finanční výkonnosti společnosti. Přehled toho, co je finanční modelování, jak a proč stavět model. , a zahrnuje také kombinaci základní teorie a praktických aplikací s následujícími základními prvky:

 • Základy účetnictví
 • Analýza finančních výkazů
 • Finanční modelování
 • Oceňování společností
 • Excel dovednosti
 • M&A transakce
 • Proces IPO
 • Produkty banky

Výše uvedená témata jsou pokryta intenzivním školením ve třídě, obvykle na globálním nebo regionálním místě. Kromě celých dní věnovaných těmto hlavním tématům investičního bankovnictví se analytici IBD zúčastní také mnoha networkingových akcí, aby poznali své kolegy a navigovali v sociálních strukturách banky.

Budování vztahů a vytváření sítí s vaší globální třídou analytiků IBD je také klíčovým cílem tohoto komplexního vzdělávacího programu.

Příklad školení v oblasti finančního modelování

Níže je snímek obrazovky z kurzu finančního modelování, který se používá pro školení investičního bankovnictví.

model školení investičního bankovnictví

Probíhající školení

Jakmile formální školení ve třídě skončí, analytici nadále dostávají specifické školení založené na jejich skupině nebo rozdělení. Tento aspekt programu je často veden vyššími členy jejich týmu neformálnějším způsobem.

Kromě toho většina bank nabízí některé online kurzy, které dávají novým najatým pracovníkům a zkušeným bankéřům příležitost přezkoumat a rozvíjet své technické dovednosti vlastním tempem.

Většina bank má nějaký typ interního nebo externího e-Learningového centra s řadou modulů, které poskytují soukromější a samostatnější formu učení.

Jak získat školení v oblasti investičního bankovnictví, než budu přijat?

Pokud hledáte školení v oblasti investičního bankovnictví dříve, než budete přijati - připravte se na pohovory Rozhovory Ace váš další pohovor! Podívejte se na průvodce pohovorem Finance s nejčastějšími dotazy a nejlepšími odpověďmi na jakoukoli pracovní pozici v oblasti podnikových financí. Otázky a odpovědi k rozhovorům pro finance, účetnictví, investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, komerční bankovnictví, FP&A a další! Bezplatní průvodci a procvičování, které vám pomohou zvládnout rozhovor a získat práci vašich snů - pak vám kurzy financí mohou poskytnout tu výhodu, kterou hledáte.

Ve Finance máme širokou škálu e-learningových programů, které byly vyvinuty instruktory, kteří mají zkušenosti z první ruky s vedením vzdělávacích programů investičního bankovnictví, jak je popsáno výše.

Katalog kurzů Finance se zcela překrývá s programy nabízenými většinou bank, včetně:

 • Základy účetnictví
 • Analýza finančních výkazů
 • Finanční modelování
 • Oceňování společností
 • Excel dovednosti
 • Podnikové finance (fúze a akvizice a získávání kapitálu)
 • Modelování fúzí a akvizic

Cvičení dělá mistra

Klíčem k úspěchu je být dobrým finančním analytikem Průvodce analytikem Trifecta® Konečný průvodce tím, jak být prvotřídním finančním analytikem. Chcete být prvotřídním finančním analytikem? Hledáte nejlepší osvědčené postupy v oboru a vyčníváte z davu? Náš proces s názvem The Analyst Trifecta® se skládá z analytiky, prezentace a soft skills je praxe. Pouhé absolvování jednoho vzdělávacího programu nestačí, stejně jako absolvování několika online kurzů.

Nejlepší způsob, jak se stát analytikem investičního bankovnictví světové úrovně, je pracovat s co největším počtem šablon a příkladů finančního modelování. Zeptejte se kolegů, přátel, kohokoli můžete na modely, na které se můžete podívat. Poté je rozeberte, proveďte zpětnou analýzu a zkuste je sami přestavět. Každý má svůj vlastní styl, takže je důležité vidět širokou škálu a určit, co je podle vás nejlepší praxe.

Program certifikace a školení FMVA

Finance je oficiálním globálním poskytovatelem certifikace Financial Modeling and Valuation Analyst (FMVA) TM FMVA®. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a certifikační program Ferrari, což je zvláště důležité pro školení investičního bankovnictví.

Certifikace finančního analytika - finance Certifikace FMVA® Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a Ferrari

Zjistěte více o programu FMVA Certifikace FMVA® Připojte se k 350 600+ studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a Ferrari, abyste zjistili, zda je pro vás a vaši kariéru investičního bankovnictví to pravé řešení!

Další zdroje investičního bankovnictví

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce tréninkem investičního bankovnictví. Kromě výše uvedených kurzů a školení jsme také vytvořili velkou knihovnu bezplatných zdrojů, které vám pomohou posunout vaši kariéru. Naše nejdůležitější zdroje pro začínající analytiky IBD zahrnují:

 • Akciový výzkum vs investiční bankovnictví Akciový výzkum vs investiční bankovnictví Akciový výzkum vs investiční bankovnictví. Při pohledu na kariéru na kapitálových trzích je důležité si uvědomit, zda jste vhodnější pro investiční bankovnictví nebo pro kapitálový výzkum. Oba nabízejí vynikající pracovní zkušenosti a skvělý plat. Volba jednoho nad druhým skutečně přijde na osobnost více než cokoli jiného.
 • Otázky a odpovědi k rozhovoru s investičním bankovnictvím Otázky a odpovědi k rozhovoru s investičním bankovnictvím. Tuto skutečnou formu banka využívala k najímání nového analytika nebo spolupracovníka. Statistiky a strategie IB rozhovoru. Dotazy jsou seřazeny podle: přehled bank a odvětví, historie zaměstnání (životopis), technické otázky (finance, účetnictví, oceňování) a chování (přizpůsobení)
 • Seznam nejlepších bank Seznam nejlepších investičních bank Seznam 100 nejlepších investičních bank na světě seřazených podle abecedy. Nejlepší investiční banky na seznamu jsou Goldman Sachs, Morgan Stanley, BAML, JP Morgan, Blackstone, Rothschild, Scotiabank, RBC, UBS, Wells Fargo, Deutsche Bank, Citi, Macquarie, HSBC, ICBC, Credit Suisse, Bank of America Merril Lynch
 • Kurzy finančního modelování
 • Typy finančních modelů Typy finančních modelů Mezi nejběžnější typy finančních modelů patří: 3 výkazový model, DCF model, M&A model, LBO model, rozpočtový model. Objevte top 10 typů
 • Excel kurzy

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found