Kdy použít „Koho se to může týkat“ - tipy a alternativy

Ačkoli věta „Koho se to může týkat“ byla oblíbeným úvodním pozdravem na tradičním pracovišti Typy organizací Tento článek o různých typech organizací zkoumá různé kategorie, do kterých mohou spadat organizační struktury. Organizační struktury, termín se od té doby stal zastaralým v moderním prostředí. Vznik nových komunikačních trendů, jako je internet a online adresáře, usnadnil nalezení konkrétního jména oslovované osoby v e-mailu nebo dopisu.

Koho se to může týkat

Ačkoli se tato fráze v některých sděleních stále používá, většina náborářů považuje tuto frázi za zastaralý a líný způsob řešení korespondence s budoucím zaměstnavatelem. Spíše mnohem raději, dokonce očekávají, že kandidáti získají konkrétní jméno a kontaktní informace Kontaktujte nás Kontaktujte nás přímo pro cokoli, s čím vám můžeme pomoci. Máme telefonickou, e-mailovou a chatovou podporu. Jsme tu, abychom vám pomohli posunout vaši finanční kariéru. lidí, kterým píšou.

Kdy je použito „Koho se to může týkat“

Při odesílání korespondence by se měl odesílatel nejprve pokusit zjistit, zda je cílem osoba se specifickou rolí nebo titulem. Pokud odesílatel zjistí, že příjemcem může být ve společnosti „kdokoli“, je správné použít frázi „Komu se to může týkat“. Pokud však odesílatel zjistí, že příjemcem je konkrétní osoba ve společnosti, stane se nevhodným použít tuto frázi. Místo toho by se měl pokusit zjistit jméno a titul příjemce.

Zde je několik příkladů, kdy je bezpečné použít „Komu se to může týkat“:

1. Úvodní dopis

Při korespondenci s osobou, se kterou jste nikdy předtím neinteragovali, je bezpečné použít „Komu se to může týkat“, protože neznáte konkrétní osobu ani její titul. Je běžné, když společnost obdrží žádost od zástupce společnosti pomocí obecných kontaktních údajů.

Při odpovědi na požadavek může odesílatel použít k navázání konverzace pozdrav „Komu se to může týkat“. V dopise může odesílatel požadovat jméno příjemce, které by měl použít v budoucích konverzacích.

2. Dopis doporučení

Při psaní doporučujícího dopisu pro zaměstnance nebo kolegu nemusí mít dopis informace o vedoucím náboru, protože bude distribuován několika náborářům. Uchazeči zašlou své přihlášky Šablona motivačního dopisu investičního bankovnictví. Naučte se, jak napsat motivační dopis investičního bankovnictví (analytik nebo spolupracovník) s naším bezplatným průvodcem a šablonou. Abychom vám pomohli projít procesem prověřování, vytvořili jsme tuto příručku pro psaní vašeho dopisu o pozici investičního bankovnictví. spolu s doporučujícími dopisy více náborářům s nadějí na získání umístění u jednoho z nich.

V takovém případě náborářům jde pouze o to, aby poznali myšlenky autora doporučujícího dopisu na uchazeče, které zvažují. Díky tomu je bezpečné používat frázi „Komu se to může týkat“, protože dopis může být zaslán jednomu nebo více náborářům.

3. Stížnosti společnosti

Při podávání stížností na službu nebo produkt společnosti podá stěžovatel formální stížnost společnosti, aniž by se příliš obával, kdo bude konkrétním příjemcem. Stěžovatel také nemá čas na prozkoumání příslušné osoby ve společnosti, na kterou by stížnost adresoval.

Proto je bezpečné, aby stěžovatel použil v sekci oslovení „Komu se to může týkat“, protože dopis může obdržet oddělení zákaznických služeb, vedoucí pracovník nebo dokonce personalista, pokud se jedná o stížnost týkající se společnosti zaměstnanec.

Alternativy k „Koho se to může týkat“

Protože fráze „Komu se to může týkat“ se může zdát líná a zastaralá, když se používá v e-mailové a dopisní korespondenci, mohou společnosti používat alternativní fráze, díky nimž je dopis atraktivnější a modernější:

1. „Dear (Hiring Manager Name)“

Při zasílání motivačního dopisu v reakci na inzerát o zaměstnání je nevhodné používat frázi „Komu se to může týkat“, protože to bude náborovým pracovníkům připadat líné. Místo toho by se měl uchazeč pokusit vyhledat informace o společnosti, aby mohl znát jméno vedoucího náboru.

Některá místa k vyhledání informací zahrnují stránku „O nás“ společnosti, stránku LinkedIn společnosti - nebo se můžete pokusit kontaktovat náboráře a získat správné jméno vedoucího náboru. Použití konkrétního jména náborového manažera při oslovení namísto obecného oslovení může kandidáta pozitivně odlišit od ostatních uchazečů.

2. „Vážení (název oddělení, na které cílíte)“

Pokud uchazeč nemůže najít jméno osoby, která provádí nábor, může zaslat dopis konkrétnímu oddělení společnosti, která inzeruje otevřenou pozici. Pokud například marketingové oddělení společnosti hledá nové marketingové asistenty, může žadatel zaslat dopis marketingovému oddělení společnosti.

3. „Vážení (náborové oddělení)“

Pokud uchazeč nezjistí jméno vedoucího náboru a konkrétního oddělení společnosti, která inzeruje volná místa, může dopis zaslat přímo náborovému oddělení. Ukazuje se, že uchazeč alespoň provedl nějaký průzkum, protože právě zaměstnanci náborového oddělení mají za úkol přezkoumat papírování a zúžit seznam kandidátů, kteří splňují požadavky dané práce.

Související čtení

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce, kdy použít „Komu se to může týkat“. Finance je oficiálním poskytovatelem certifikace FMVA (Financial Modeling and Valuation Analyst) FMVA®. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a certifikační program Ferrari, jejichž cílem je transformovat kohokoli na špičkového finančního analytika. Chcete-li se dál učit a rozvíjet svou kariéru, důrazně doporučujeme následující zdroje:

  • Formát obchodního dopisu Formát obchodního dopisu Obchodní dopis by měl vždy dodržovat určitý formát a strukturu, aby bylo zajištěno, že je přijímán jako profesionální a na standardní úrovni. I když jich je mnoho
  • Komunikace Komunikace Být schopen efektivně komunikovat je jednou z nejdůležitějších životních dovedností, které se musíte naučit. Komunikace je definována jako přenos informací k lepšímu porozumění. Lze to provést hlasově (prostřednictvím slovních výměn), prostřednictvím písemných médií (knihy, webové stránky a časopisy), vizuálně (pomocí grafů, grafů a map) nebo neverbálně
  • Výška výtahu Výška výtahu Také se nazývá výtahová řeč, výška výtahu je krátká a výstižná řeč, která vypráví o tom, kdo jste, co děláte a čeho chcete dosáhnout. Je pojmenován jako takový, protože by měl být dostatečně krátký a poutavý, abyste se během jízdy výtahem mohli představit.
  • Dopis o rezignaci Dopis o rezignaci Dopis o rezignaci je oficiální dopis zaslaný zaměstnancem jejich zaměstnavateli s oznámením, že ve společnosti již nebude pracovat. Cílem rezignačního dopisu je vytvořit oficiální záznam o výpovědi, poskytnout podrobnosti o posledním dni zaměstnance, dalších krocích atd. Tato šablona dopisu

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found