Alfa - Zjistěte, jak vypočítat a používat alfa při investování

Alpha je měřítkem výkonnosti investice ve srovnání s vhodným referenčním indexem, jako je S&P 500 S&P - Standard and Poor's Standard a Poor's (S&P) je lídrem na trhu v oblasti poskytování analýz finančního trhu, zejména v oblasti poskytování srovnatelné a investovatelné. Alfa jedna (základní hodnota je nula) ukazuje, že návratnost investice během stanoveného časového rámce překonala celkový tržní průměr o 1%. Záporné alfa číslo odráží investici, která ve srovnání s tržním průměrem nedosahuje dobrých výsledků.

Alfa

Alpha je jedním z pěti standardních výkonnostních poměrů, které se běžně používají k hodnocení jednotlivých akcií nebo investičního portfolia, přičemž další čtyři jsou beta, směrodatná odchylka, R-kvadrát a Sharpeův poměr Sharpe Ratio Sharpe Ratio je měřítkem rizika upravený výnos, který porovnává nadměrný výnos investice s její standardní odchylkou výnosů. Sharpe Ratio se běžně používá k měření výkonnosti investice úpravou jejího rizika. . Alfa je obvykle jedno číslo (např. 1 nebo 4) představující procento, které odráží výkon investice ve srovnání s referenčním indexem.

Pozitivní alfa 5 (+5) znamená, že výnos portfolia přesáhl výkonnost srovnávacího indexu o 5%. Alfa záporné hodnoty 5 (-5) naznačuje, že portfolio nedosahovalo srovnávacího indexu o 5%. Alfa nuly znamená, že investice vydělala výnos, který odpovídal celkovému tržnímu výnosu, jak se odráží ve vybraném referenčním indexu.

Alfa portfolia je nadměrný výnos, který produkuje ve srovnání s referenčním indexem. Investoři do podílových fondů nebo ETF často hledají fond s vysokou hodnotou alfa v naději, že dosáhnou vynikající návratnosti investic (ROI).

Poměr alfa se často používá spolu s koeficientem beta Beta koeficientem Beta koeficient je měřítkem citlivosti nebo korelace cenného papíru nebo investičního portfolia s pohyby na celkovém trhu. Můžeme odvodit statistické měřítko rizika porovnáním výnosů jednotlivého cenného papíru / portfolia s výnosy celkového trhu, což je měřítkem volatility investice. Oba poměry se používají v modelu oceňování kapitálových aktiv (CAPM) Model oceňování kapitálových aktiv (CAPM) Model oceňování kapitálových aktiv (CAPM) je model, který popisuje vztah mezi očekávaným výnosem a rizikem zabezpečení. Vzorec CAPM ukazuje, že návratnost cenného papíru se rovná bezrizikovému výnosu plus riziková prémie, založená na beta verzi tohoto cenného papíru k analýze portfolia investic a posouzení jeho teoretického výkonu.

Původ Alpha

Koncept alfa vznikl zavedením vážených indexových fondů, které se pokoušejí replikovat výkonnost celého trhu a přiřadit stejnou váhu každé oblasti investic. Tento vývoj jako investiční strategie vytvořil nový standard výkonu.

Investoři v zásadě začali požadovat, aby správci portfolia aktivně obchodovaných fondů produkovali výnosy, které přesahují to, co by investoři mohli očekávat, kdyby investovali do pasivního indexového fondu. Alpha byla vytvořena jako metrika k porovnání aktivních investic s indexovými investicemi.

Model oceňování kapitálových aktiv (CAPM)

CAPM se používá k výpočtu výše návratnosti, kterou si musí investoři uvědomit, aby kompenzovali určitou úroveň rizika. Odečte bezrizikovou sazbu od očekávané sazby a zváží ji faktorem - beta - aby získala rizikovou prémii. Poté přidá rizikovou prémii k bezrizikové míře návratnosti, aby získala míru návratnosti, kterou investor očekává jako kompenzaci za riziko. Vzorec CAPM je vyjádřen takto:

r = RF + beta (R.mRF) + Alfa

Proto,

Alfa = R. RF - beta (R.m-RF)

Kde:

  • R představuje návratnost portfolia
  • RF představuje bezrizikovou míru návratnosti
  • Beta představuje systematické riziko portfolia
  • Rm představuje tržní návratnost na základě srovnávací hodnoty

Například za předpokladu, že skutečný výnos fondu je 30, bezriziková sazba je 8%, beta je 1,1 a výnos referenčního indexu je 20%, alfa se počítá jako:

Alfa = (0,30-0,08) - 1,1 (0,20-0,08)

= 0.088 nebo 8.8%

Výsledek ukazuje, že investice v tomto příkladu překonala srovnávací index o 8,8%.

Stáhněte si šablonu zdarma

Zadejte své jméno a e-mail do níže uvedeného formuláře a stáhněte si bezplatnou šablonu hned teď!

Omezení Alpha

Alpha přichází s několika omezeními, která by investoři měli při jeho používání zvážit. Jedno z těchto omezení se týká různých typů fondů. Někteří investoři používají tento poměr k porovnání různých typů portfolií, jako jsou portfolia, která investují do různých tříd aktiv, a to může vést k zavádějícím číslům. Různorodost různých fondů ovlivní metriky, jako je alfa.

Alpha funguje nejlépe, za prvé, pokud se použije na přísně investování na akciovém trhu (spíše než na investice v jiných třídách aktiv), a za druhé, pokud se použije jako nástroj pro srovnání fondů, pak se nejlépe použije při hodnocení podobných fondů - například dva růstové podílové fondy se střední tržní kapitalizací, spíše než srovnávání růstového fondu se střední tržní kapitalizací s hodnotovým fondem s velkou tržní kapitalizací.

Další úvahou pro investory je výběr srovnávacího indexu. Hodnota alfa se vypočítá a porovná s referenční hodnotou, která se považuje za vhodnou pro portfolio. Investoři by měli zvolit relevantní měřítko. Nejčastěji používaným srovnávacím indexem je akciový index S&P 500.

Některá portfolia, například sektorové fondy, však mohou vyžadovat použití jiného indexu, aby bylo možné provést přesné srovnání. Například pro vyhodnocení portfolia akcií investovaných v odvětví dopravy by vhodnějším referenčním indexem byl pravděpodobně index dopravy Dow. Pokud neexistují žádné již existující vhodné srovnávací indexy, mohou analytici k simulaci indexu pro srovnávací účely použít algoritmy a jiné modely.

Rozdíl mezi verzemi Alpha a Beta

Investoři používají k výpočtu, porovnání a předpovědi návratnosti investic poměr alfa i beta. Oba poměry používají srovnávací indexy, jako je S&P 500, ke srovnání s konkrétními cennými papíry nebo portfolii.

Alfa je měřítkem rizika upraveného podle toho, jak si cenný papír vede ve srovnání s celkovým průměrným výnosem trhu. Ztráta nebo zisk dosažený ve srovnání s referenční hodnotou představuje alfa. Beta, označovaný také jako beta koeficient Beta koeficient Beta koeficient je měřítkem citlivosti nebo korelace cenného papíru nebo investičního portfolia s pohyby na celkovém trhu. Můžeme odvodit statistickou míru rizika porovnáním výnosů jednotlivého cenného papíru / portfolia s výnosy celkového trhu, měříme relativní volatilitu cenného papíru ve srovnání s průměrnou volatilitou celkového trhu.

Volatilita je další složkou úrovně rizika spojeného s danou investicí. Základní číslo pro beta je jedna. Cenný papír s hodnotou beta jednoho vykazuje zhruba stejnou úroveň volatility jako srovnávací index. Pokud je beta menší než jedna, znamená to, že cena cenného papíru je méně volatilní než průměr na trhu.

Hodnota beta vyšší než jedna znamená, že cena cenného papíru je volatilnější než průměr na trhu. Lze například očekávat, že cenný papír s hodnotou beta dvě bude vykazovat dvakrát větší volatilitu než index S&P 500. Pokud je hodnota beta záporná, neznamená to menší volatilitu - znamená to, že cenný papír má tendenci se pohybovat inverzně ke směru celkového trhu, a to dvakrát.

Související čtení

Finance si klade za cíl poskytnout vám prvotřídní vzdělání jako finanční analytik. Chcete-li se dozvědět více o hodnocení investic, budou užitečné následující zdroje:

  • Metody oceňování Oceňování Oceňování se týká procesu stanovení současné hodnoty společnosti nebo aktiva. Toho lze dosáhnout pomocí řady technik. Analytici, kteří chtějí
  • Technická analýza: Průvodce pro začátečníky Technická analýza - Průvodce pro začátečníky Technická analýza je forma oceňování investic, která analyzuje minulé ceny a předpovídá budoucí cenovou akci. Techničtí analytici se domnívají, že kolektivní akce všech účastníků trhu přesně odrážejí všechny relevantní informace, a proto cenným papírům neustále přiřazují spravedlivou tržní hodnotu.
  • Unlevered Beta Unlevered Beta / Aseta Beta Unlevered Beta (Aseta Beta) je volatilita výnosů pro podnik, bez ohledu na jeho finanční páku. Zohledňuje pouze svá aktiva. Porovnává riziko nespolehlivé společnosti s rizikem trhu. Vypočítává se tak, že se vezme kapitál beta a vydělí se 1 plus daň upravený dluh vůči vlastnímu kapitálu
  • Investice: Průvodce pro začátečníky Investice: Průvodce pro začátečníky Průvodce Finance's Investing for Beginners vás naučí základy investování a jak začít. Zjistěte více o různých strategiích a technikách obchodování a o různých finančních trzích, do kterých můžete investovat.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found