Venmo - přehled, jak to funguje, poplatky a limity transakcí

Venmo je digitální platební služba typu peer-to-peer, která lidem umožňuje okamžitě odesílat a přijímat peníze. Začalo to jako platební systém prostřednictvím textových zpráv, který využil příležitosti využít svou platformu jako sociální síť, kde se mohou přátelé a rodina spojit.

V roce 2012 společnost Braintree získala společnost za 26,2 milionu dolarů. Společnosti Braintree a Venmo byly později zakoupeny předním světovým poskytovatelem online platebního systému PayPal Holdings Inc. PayPal Holdings PayPal Holdings, Inc. je jednou z největších společností poskytujících online platby, které umožňují stranám provádět platby prostřednictvím online převodů prostředků. Online platební systém nabízí elektronické alternativy k tradičním platebním metodám, jako jsou peněžní poukázky a šeky. PayPal poskytuje platformu pro online prodejce, aukční stránky, Venmo je nyní přijímán jako platební systém ve více než dvou milionech míst ve Spojených státech.

Venmo

Jak funguje Venmo?

Noví uživatelé se mohou zaregistrovat na platformě Venmo pomocí e-mailové adresy Kontaktujte nás Kontaktujte nás přímo pro cokoli, s čím vám můžeme pomoci. Máme telefonickou, e-mailovou a chatovou podporu. Jsme tu, abychom vám pomohli posunout vaši finanční kariéru. . Uživatelé se také mohou k platformě připojit připojením svého účtu na Facebooku k digitální platební službě, což jim umožňuje použít své přihlašovací údaje na Facebooku k přihlášení k digitální platební platformě. Aplikace Venmo je k dispozici ke stažení na zařízeních iOS i Android a zahrnuje všechny funkce webové platformy.

Jakmile je uživatel zaregistrován a přihlášen do systému, dalším krokem je kontakt s rodinou a přáteli, kteří používají Venmo. Síť s dalšími lidmi na platformě umožňuje uživatelům shromažďovat platby nebo odesílat platby propojením jejich debetních nebo kreditních karet. Při odesílání peněz osobě v síti je uživatel povinen vybrat osobu, které chce odeslat platbu, uvést částku k odeslání, uvést důvod platby a potvrdit platbu.

Důvod platby se zobrazí na časové ose, kterou mohou zobrazit lidé v síti, ale mohou si vybrat, aby byl důvod soukromý a skryl ho na své časové ose. Příjemce obdrží potvrzení o platbě, propojí bankovní účet a bezpečně vloží peníze.

Poplatky Venmo

Venmo je bezplatná platební platforma, která vydělává peníze prostřednictvím transakčních poplatků. U většiny transakcí prováděných prostřednictvím platformy nevznikají žádné transakční poplatky, což ji činí oblíbenou mezi mileniály. Mezi bezplatné způsoby zasílání peněz na digitální platební službu patří použití zůstatku Venmo a použití debetní karty nebo běžného účtu připojeného k Venmo.

U hlavních transakcí kreditní kartou si společnost účtuje 3% poplatek za zpracování za každou platbu provedenou kreditní kartou. Ve srovnání s tím, rodič společnosti Venmo, PayPal, účtuje 2,9% transakční poplatek za všechny transakce debetními a kreditními kartami. Společnost Venmo také účtuje uživatelům poplatek 25 centů za okamžité převody zůstatku Venmo na jejich bankovní účet.

Limity transakcí Venmo

Společnost Venmo omezuje množství peněz, které mohou zákazníci uskutečnit prostřednictvím platformy. Pro registrované uživatele bez ověření identity společnost ukládá klouzavý limit 299,99 $ na celkové platby a nákupy za týden. To znamená, že každých sedm dní nemohou neověření uživatelé obchodovat více než 299,99 $. Limit začíná, jakmile uživatel provede první transakci, a pokračuje, dokud nevyčerpá zbývající limit během sedmidenního období.

Jakmile uživatel ověří svou identitu, transakční limit se zvýší na 2 999,99 USD pro částku peněz, kterou lze poslat jinému uživateli. Proces ověření vyžaduje, aby uživatelé zadali poslední čtyři číslice svého čísla sociálního zabezpečení, data narození a PSČ. U plateb provedených autorizovaným obchodníkům se limit zvyšuje o 2 000 $ na transakci.

Společnost omezuje počet plateb autorizovaným obchodníkům na 30 transakcí denně. Omezuje také transakce debetní kartou Visa na 2 000 $ za transakci. Služba digitálních plateb neomezuje množství peněz, které mohou zákazníci získat prostřednictvím svého účtu Venmo.

Převod prostředků do banky

Při převodu zůstatku z účtu Venmo do banky společnost zobrazí na řídicím panelu odhadované datum příjezdu platby. Poskytovatel digitálních plateb obvykle uvádí, že pravidelné výběry na bankovní účet trvají v průměru jeden pracovní den, pokud je transakce dokončena do 19:00. Východní čas. To znamená, že transakce provedené po 19:00 bude trvat déle než jeden pracovní den.

Transakce prováděné o víkendech a svátcích také trvají déle, protože dny se nepočítají jako pracovní dny. Pokud je například transakce provedena v pátek, pravděpodobně nebude na účtu k dispozici do pondělí, protože sobota a neděle se nepočítají jako pracovní dny.

Je Venmo bezpečný?

Společnost Venmo uvádí, že používá šifrování dat na úrovni banky a bezpečnostní opatření k ochraně svých zákazníků před neoprávněným přístupem k jejich účtům. Uživatelé jsou také povinni vytvořit PIN kód, který používají pro přístup k platformě prostřednictvím mobilních aplikací. Společnost poskytuje záruku bezpečnosti svých zákazníků, a pokud bezpečnostní opatření selžou a zákazníci nahlásí problém do dvou pracovních dnů, budou zákazníci odpovídat pouze za ztráty ve výši 50 USD.

Pokud ztratíte smartphone nebo tablet se všemi uloženými informacemi Venmo, měli byste zařízení uzamknout, abyste zabránili neoprávněnému přístupu osoby, která jej vyzvedne.

Související čtení

Finance nabízí analytika pro finanční modelování a oceňování (FMVA) ™ Certifikace FMVA®. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a certifikační program Ferrari pro ty, kteří chtějí posunout svou kariéru na další úroveň. Chcete-li se neustále vzdělávat a rozvíjet svou kariéru, budou užitečné následující zdroje:

  • Splatné účty Splatné účty Závazky splatné jsou závazky vzniklé, když organizace obdrží zboží nebo služby od svých dodavatelů na úvěr. Očekává se, že závazky z účtů budou splaceny do jednoho roku nebo do jednoho provozního cyklu (podle toho, který je delší). AP je považován za jednu z nejlikvidnějších forem krátkodobých závazků
  • Cyklus akvizice a platby Cyklus akvizice a platby Cyklus akvizice a platby (také označovaný jako cyklus PPP pro nákupy, závazky a platby) se skládá hlavně ze dvou tříd tříd transakcí. První třída je třída akvizice. Typickým zápisem do deníku pro tuto třídu transakcí je inkaso z inventáře nebo výdaj
  • Kreditní prodej Kreditní prodej Kreditní prodej označuje prodej, při kterém bude dlužná částka zaplacena později. Jinými slovy, úvěrový prodej je nákup uskutečněný zákazníky, kteří v době nákupu neprovedou platbu v plné výši, v hotovosti.
  • Záloha Záloha Záloha je jakákoli platba, která je provedena před oficiálním datem splatnosti. Zálohy lze uhradit za zboží a služby nebo za účelem vyrovnání dluhu. Lze je rozdělit do dvou skupin: Kompletní platby předem a Částečné platby předem.

Poslední příspěvky