Nejlepší banky v USA - přehled, průvodce po 10 nejlepších bankách v USA

Podle americké Federální pojišťovací společnosti pro pojištění vkladů existovalo v USA k únoru 2014 6 799 komerčních bank pojištěných FDIC. Centrální bankou země je Federální rezervní banka, která vznikla po přijetí zákona o federálních rezervách v roce 1913.

V USA existují 4 typy bank:

  • Komerční banky
  • Spořitelny
  • Úspory a půjčky
  • Družstevní záložny

Podle agentury Moody’s je americký bankovní systém stabilní díky pokračujícímu růstu domácí ekonomiky a silným profilům likvidity bank.

Pro každého, kdo uvažuje o kariéře v bankovnictví v USA, je tento seznam nejlepších bank v USA užitečným průvodcem, kde začít. Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si všechny naše seznamy finančních institucí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili.

Banky v USA

Nejlepší banky v USA jsou:

JP Morgan Chase & Co.

JP Morgan Bank Chase & Co je největší bankovní skupinou v USA. Sídlí v New Yorku a zaměstnává 250 000 zaměstnanců po celém světě. Banka poskytuje investiční bankovnictví, správu aktiv, soukromé bankovnictví, správu soukromého majetku a služby treasury a cenných papírů pod značkou JP Morgan.

Fiduciární činnost v segmentech privátního bankovnictví a správy soukromého majetku skupiny se provádí pod záštitou JPMorgan Chase Bank NA - skutečného správce. Značka Chase se používá pro služby kreditních karet banky v USA a Kanadě, aktivity retailového bankovnictví v USA a komerční bankovnictví.

V roce 2016 banka vykázala celková aktiva ve výši 2,5 bilionu USD a vykázala čistý zisk 24,73 miliardy USD.

Bank of America Corp

Bank of America je jednou z největších věřitelských bank v USA se sídlem v Charlotte v Severní Karolíně. Banka prostřednictvím svých bankovních a nebankovních dceřiných společností napříč USA a mezinárodními trhy poskytuje řadu bankovních a nebankovních finančních služeb a produktů prostřednictvím čtyř obchodních segmentů: spotřebitelské bankovnictví, globální bohatství a správa investic, globální bankovnictví a Globální trhy.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 2,19 bilionu USD a čistý zisk dosáhl 17,91 miliardy USD.

Wells Fargo & Co.

Wells Fargo & Co se sídlem v San Francisku je diverzifikovaná společnost poskytující finanční služby. Banka zaměstnává 268 800 osob a působí v následujících obchodních segmentech: komunitní bankovnictví, velkoobchodní bankovnictví a správa majetku a investic. Nabízí své služby ve třech kategoriích: osobní, malé a komerční. Wells Fargo se vyznačuje tím, že je první bankou v USA, která získala chartu od vlády Spojených států.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 1,93 bilionu USD a čistý zisk 21,93 miliardy USD.

Citigroup Inc.

Citigroup je nadnárodní společnost v oblasti investičního bankovnictví a finančních služeb se sídlem v New Yorku. Zaměstnává přibližně 219 000 zaměstnanců a je přítomna v 19 zemích prostřednictvím 2 649 poboček. Poskytuje finanční produkty a služby spotřebitelům, společnostem, vládám a institucím po celém světě. Společnost působí ve dvou segmentech: Citicorp a Citi Holdings.

V roce 2016 banka vykázala celková aktiva 1,8 bilionu USD a vykázala čistý zisk 1,65 miliardy USD.

Goldman Sachs Group Inc.

Goldman Sachs působí jako společnost zabývající se investičním bankovnictvím, cennými papíry a správou investic po celém světě prostřednictvím čtyř segmentů: investiční bankovnictví, služby institucionálního klienta, investování a půjčování a správa investic. Sídlí v New Yorku a zaměstnává 34 400 zaměstnanců.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 894 miliard USD a čistý zisk dosáhl 7,40 miliardy USD.

Morgan Stanley

Morgan Stanley je globální společnost poskytující finanční služby poskytující služby investičního bankovnictví, cenných papírů, správy majetku a správy investic. Banka působí ve dvou hlavních segmentech: Institutional Securities, která nabízí získávání kapitálu a finanční poradenské služby, jakož i poradenství v oblasti fúzí a akvizic, restrukturalizací, nemovitostí a projektového financování; and Wealth Management, která nabízí různé finanční služby a řešení. Zaměstnává přibližně 56 000 zaměstnanců.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 815 miliard USD a čistý zisk 8,85 miliardy USD.

USA Bancorp

US Bancorp se sídlem v Minneapolisu a zaměstnává kolem 71 000 osob. Působí jako bankovní holdingová společnost, která prostřednictvím své dceřiné společnosti poskytuje bankovní služby a finanční služby. Banka se rovněž zabývá službami kreditních karet, zpracováním obchodů a bankomatů, hypotečním bankovnictvím, pojišťováním, zprostředkovatelskými službami a leasingem.

V roce 2016 banka vykázala celková aktiva ve výši 445,9 miliardy USD a vykázala čistý zisk ve výši 5,94 miliardy USD.

PNC Financial Services Group Inc.

Společnost PNC Financial Services sídlí v Pittsburghu a zaměstnává přibližně 49 000 zaměstnanců. Skupina působí prostřednictvím segmentů retailového bankovnictví, korporátního a institucionálního bankovnictví, skupiny pro správu aktiv, hypotéky na rezidenční nemovitosti, BlackRock a portfolia nestrategických aktiv.

V roce 2016 činila celková aktiva banky 366 miliard USD a čistý zisk dosáhl 3,9 miliardy USD.

TD Group US Holdings LLC

Společnost TD Group US Holdings má sídlo v New Jersey a zaměstnává kolem 26 000 lidí. Banka poskytuje bankovní, pojišťovací, makléřské a investiční bankovní služby. Je dceřinou společností kanadské nadnárodní banky Toronto-Dominion Bank se sídlem v Torontu v Ontariu.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 353,62 miliardy USD a čistý zisk 512 milionů USD.

Capital One Financial Corp

Capital One Financial se sídlem ve Virginii je diverzifikovanou holdingovou společností poskytující finanční služby mezi bankami v USA. Společnost spolu se svými dceřinými společnostmi nabízí širokou škálu finančních produktů a služeb spotřebitelům, malým podnikům a komerčním klientům prostřednictvím fyzických poboček, internetu a dalších distribučních kanálů. Působí v následujících obchodních segmentech: kreditní karty, spotřebitelské bankovnictví, komerční bankovnictví a další.

V roce 2016 banka vykázala celková aktiva ve výši 357 miliard USD a vykázala čistý zisk ve výši 3,75 miliardy USD.

Kariéra v investičním bankovnictví

Chcete-li proniknout do investičního bankovnictví, Jobs Projděte si popisy pracovních pozic: požadavky a dovednosti pro zveřejňování pracovních pozic v investičním bankovnictví, průzkumu kapitálu, treasury, FP&A, podnikových financí, účetnictví a dalších finančních oblastech. Tyto popisy pracovních míst byly sestaveny na základě nejběžnějších seznamů dovedností, požadavků, vzdělání, zkušeností a dalších, na které je třeba se zaměřit na několik důležitých věcí. Patří mezi ně vytváření sítí, obnovení životopisu investičního bankovnictví. Naučte se, jak napsat životopis investičního bankovnictví (analytik nebo spolupracovník) s bezplatným průvodcem a šablonou pro obnovení financí. Životopis IB je jedinečný. Je důležité přizpůsobit svůj životopis průmyslovému standardu, abyste se vyhnuli okamžitému smazání, zkušenostem a dovednostem v oblasti finančního modelování. Schopnosti finančního modelování Naučte se 10 nejdůležitějších dovedností v oblasti finančního modelování a toho, co je požadováno pro dobré finanční modelování v aplikaci Excel. Nejdůležitější dovednosti: účetnictví. Chcete-li se dozvědět více, prozkoumejte naši interaktivní kariérní mapu…. Pokud jde o bankovní kariéru, s našimi kurzy finančního modelování budete mít výraznou výhodu nad konkurencí.

Dodatečné zdroje

Toto byl finanční průvodce nejvyšších bank v USA. Pro každého, kdo hledá kariéru v bankovnictví, je tento seznam skvělým místem pro zahájení vytváření sítí. Přečtěte si také tyto další zdroje:

  • Bulge Bracket Investment Banks Bulge Bracket Investment Banks Bulge Bracket Investment Banks jsou přední světové investiční banky. Seznam zahrnuje společnosti jako Goldman Sachs, Morgan Stanley, BAML a JP Morgan. Co je to Bulge Bracket Investment Bank a
  • Top 100 investičních bank Společnosti Seznamy hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili
  • Otázky rozhovoru s investičním bankovnictvím Rozhovory Eso na váš další rozhovor! Podívejte se na průvodce pohovorem Finance s nejčastějšími dotazy a nejlepšími odpověďmi na jakoukoli pracovní pozici v oblasti podnikových financí. Otázky a odpovědi k rozhovorům pro finance, účetnictví, investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, komerční bankovnictví, FP&A a další! Bezplatní průvodci a procvičte si eso na pohovoru
  • Projděte mě DCF Projděte mě DCF Otázka, projděte mě DCF Analýza je v rozhovorech s investičním bankovnictvím běžná. Naučte se, jak vyřešit otázku pomocí podrobného průvodce odpověďmi Finance. Sestavte si pětiletou předpověď nezajištěných volných peněžních toků, vypočítejte koncovou hodnotu a pomocí WACC diskontujte všechny tyto peněžní toky na současnou hodnotu.
  • Průvodce finančním modelováním Průvodce finančním modelováním zdarma Tato příručka pro finanční modelování zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, prognóz, propojení těchto tří výroků, analýzy DCF a dalších

Poslední příspěvky