Inverzní binomická distribuce Excel - vzorec, příklady, jak používat

Funkce BINOM.INV je zařazena do kategorie Statistické funkce aplikace Excel Seznam nejdůležitějších funkcí aplikace Excel pro finanční analytiky. Tento podváděcí list pokrývá stovky funkcí, které je důležité znát jako analytik aplikace Excel. Vypočítá inverzní binomické rozdělení v aplikaci Excel. To znamená, že pro daný počet nezávislých pokusů funkce vrátí nejmenší hodnotu x (počet úspěchů) pro zadanou pravděpodobnost kumulativního binomického rozdělení. Můžeme jej například použít k výpočtu minimálního počtu losování mince, které je nutné k dosažení 50% šance na získání alespoň 10 hlav.

Jako finanční analytik Popis pracovní pozice finančního analytika Níže uvedený popis pracovní pozice finančního analytika poskytuje typický příklad všech dovedností, vzdělání a zkušeností potřebných k získání pozice analytika v bance, instituci nebo korporaci. Provádějte finanční prognózy, vykazování a sledování provozních metrik, analyzujte finanční data, vytvářejte finanční modely, BINOM.INV je užitečný při analýze cenných papírů, do kterých chcete investovat. Pomocí této funkce můžeme pochopit, jak bude celkové portfolio ovlivněno přidáním nebo odstraněním zásob.

Funkce BINOM.INV byla zavedena v MS Excel 2010, a proto není v dřívějších verzích k dispozici.

Vzorec

= BINOM.INV (pokusy, pravděpodobnost_s, alfa)

Funkce BINOM.INV používá následující argumenty:

 1. Zkoušky (povinný argument) - Toto je počet pokusů s Bernoulli. To znamená, že je to počet nezávislých zkoušek, které je třeba provést. Excel zkrátí hodnotu na celé číslo, pokud ji poskytneme v desítkové formě.
 2. Pravděpodobnost_s (povinný argument) - Toto je pravděpodobnost úspěchu v jednom pokusu.
 3. Alfa (povinný argument) - Toto je pravděpodobnost kumulativní binomické distribuce. Mělo by to být mezi 0 a 1.

Chcete-li se dozvědět více, spusťte nyní náš bezplatný kurz Excel!

Jak používat inverzní binomickou distribuci v aplikaci Excel

Abychom pochopili použití funkce BINOM.INV, zvažte několik příkladů:

Příklad

Předpokládejme, že máme následující údaje:

inverzní binomická distribuce v aplikaci Excel - vzorec

Na základě výše uvedených informací vypočítáme nejmenší hodnotu, pro kterou je kumulativní binomické rozdělení větší nebo rovno hodnotě kritéria. Vzorec, který se má použít, je:

BINOM.INV - Příklad 1

Výsledek získáme níže:

BINOM.INV - Příklad 1a

Minimální počet pokusů je tedy 3, u nichž je binomické kumulativní rozdělení 75%.

Důležité informace o inverzní binomické distribuci v aplikaci Excel

 1. Funkce BINOM.INV je aktualizovaná verze funkce CRITBINOM, která je k dispozici ve starších verzích aplikace Excel.
 2. #HODNOTA! error - Nastane, když některý z poskytnutých argumentů není numerický.
 3. # ČÍSLO! error - Vyskytuje se, když:
  • Daný zkušební argument je menší než nula.
  • Zadaný argument pravděpodobnosti je menší než nula nebo větší než 1.
  • Daný alfa argument je menší než nula nebo větší než 1.

Kurz Excel zdarma

Pokud se chcete dozvědět více o funkcích a stát se jejich odborníkem, podívejte se na náš bezplatný Crash kurz Excel! Projděte si naše podrobné pokyny a ukázky, jak se stát výkonným uživatelem aplikace Excel.

bezplatný kurz klávesových zkratek pro Excel

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce funkcí Excel Inverse Binomial Distribution. Tím, že si uděláte čas na osvojení a zvládnutí těchto funkcí, výrazně urychlíte svou finanční analýzu. Další informace najdete v těchto dalších finančních zdrojích:

 • Funkce aplikace Excel pro finance Excel pro finance Tento průvodce Excel pro finance vás naučí 10 nejlepších vzorců a funkcí, které musíte znát, abyste byli skvělým finančním analytikem v aplikaci Excel. Tato příručka obsahuje příklady, snímky obrazovky a podrobné pokyny. Nakonec si stáhněte bezplatnou šablonu aplikace Excel, která obsahuje všechny finanční funkce obsažené v tomto kurzu
 • Kurz vzorců pro Excel
 • Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Tyto pokročilé vzorce aplikace Excel jsou důležité pro znalost a posune vaše dovednosti v oblasti finanční analýzy na další úroveň. Pokročilé funkce aplikace Excel, které musíte znát. Naučte se 10 nejlepších vzorců aplikace Excel, které každý finanční analytik světové úrovně pravidelně používá. Tyto dovednosti zlepší vaši tabulkovou práci v jakékoli kariéře
 • Zkratky aplikace Excel pro PC a Mac Zkratky aplikace Excel PC Zkratky aplikace Excel pro Mac - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek pro MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigaci, pás karet, vkládání speciálních, manipulaci s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky

Poslední příspěvky