Holdingová společnost - definice, jak to funguje, typy

Holdingová společnost je společnost, která pro sebe neprovádí žádné operace, podnikání ani jiné aktivní úkoly. Místo toho existuje za účelem vlastnictví aktiv. Jinými slovy, společnost se nezabývá nákupem a prodejem žádných produktů a služeb Produkty a služby Produkt je hmotný předmět, který je uveden na trh za účelem získání, pozornosti nebo spotřeby, zatímco služba je nehmotný předmět, který vzniká z. Místo toho byl vytvořen tak, aby získal kontrolu nad jednou nebo více společnostmi.

Holdingová společnost

Jak to funguje

Existují dva hlavní způsoby, kterými korporace Korporace Korporace je právnická osoba vytvořená jednotlivci, akcionáři nebo akcionáři za účelem fungování za účelem zisku. Korporace mohou uzavírat smlouvy, žalovat a být žalovány, vlastnit majetek, poukazovat federální a státní daně a půjčovat si peníze od finančních institucí. se mohou stát holdingovými společnostmi. Jedním z nich je získání dostatečného počtu hlasovacích akcií nebo akcií v jiné společnosti; proto mu dává pravomoc kontrolovat své činnosti. Druhým způsobem je vytvoření nové společnosti od základu a poté ponechání všech nebo části akcií nové společnosti.

Ačkoli vlastnictví více než 50% hlasovacích akcií jiné firmy zaručuje větší kontrolu, mateřská společnost může řídit rozhodovací proces, i když vlastní pouze 10% svých akcií.

Vztah mezi mateřskou společností a společností, které ovládají, se nazývá vztah mezi mateřskou a dceřinou společností. V takovém případě je mateřská společnost známá jako mateřská společnost, zatímco získávané organizaci se říká dceřiná společnost Dceřiná společnost Dceřiná společnost (sub) je obchodní subjekt nebo společnost, která je plně vlastněna nebo částečně ovládána jinou společností, označovanou jako mateřská nebo holdingová společnost. Vlastnictví je určeno procentem akcií držených mateřskou společností a vlastnický podíl musí činit alespoň 51%. . Pokud mateřská společnost ovládá veškerý hlasovací fond jiné firmy, tato organizace se nazývá stoprocentní dceřinou společností mateřské společnosti.

Druhy holdingových společností

1. Čistý

Holdingová společnost je označována jako čistá, pokud byla založena pouze za účelem vlastnictví akcií v jiných společnostech. Společnost se v zásadě nepodílí na žádném jiném podnikání než na ovládání jedné nebo více společností.

2. Smíšené

Smíšená holdingová společnost nejen ovládá jinou firmu, ale také se zabývá vlastními operacemi. Je také známá jako holdingová společnost.

Holdingové společnosti, které se podílejí na zcela nesouvisejících oborech podnikání od svých dceřiných společností, se označují jako konglomeráty. Konglomerát Konglomerát je jedna velmi velká společnost nebo společnost složená z několika kombinovaných společností, která je tvořena buď převzetím, nebo fúzí. Ve většině případů konglomerát dodává různé zboží a služby, které nemusí nutně souviset. .

3. Okamžitě

Okamžitá holdingová společnost je společnost, která si ponechá hlasovací práva nebo kontrolu nad jinou společností, a to navzdory skutečnosti, že samotná společnost je již ovládána jiným subjektem. Jednoduše řečeno, je to typ holdingové společnosti, která je již dceřinou společností jiné.

4. Střední

Mezilehlý holding je společnost, která je holdingovou společností jiného subjektu i dceřinou společností větší společnosti. Zprostředkující holdingová společnost může být osvobozena od zveřejňování finančních záznamů jako holdingová společnost menší skupiny.

Výhody holdingové společnosti

1. Větší kontrola pro menší investice

Poskytuje majiteli holdingové společnosti kontrolní podíl v jiné, aniž by musel hodně investovat. Když mateřská společnost koupí 51% nebo více dceřiné společnosti, automaticky získá kontrolu nad získanou firmou. Tím, že nekoupí 100% každé dceřiné společnosti, získá majitel malé firmy kontrolu nad více subjekty pomocí velmi malé investice.

2. Nezávislé subjekty

Pokud holdingová společnost vykonává kontrolu nad několika společnostmi, považuje se každá z dceřiných společností za samostatný právní subjekt. To znamená, že pokud by jedna z dceřiných společností měla čelit soudnímu sporu, žalobci nemají právo požadovat aktiva ostatních dceřiných společností. Ve skutečnosti, pokud by dceřiná společnost, která byla žalována, jednala nezávisle, je vysoce nepravděpodobné, že by za to byla odpovědná mateřská společnost.

3. Kontinuita řízení

Kdykoli mateřská společnost získá další dceřiné společnosti, téměř vždy si ponechá vedení. To je důležitý faktor pro mnoho majitelů budoucích dceřiných společností, kteří se rozhodují, zda s akvizicí souhlasí nebo ne. Holdingová společnost se může rozhodnout, že se nebude podílet na činnostech dceřiné společnosti, s výjimkou strategických rozhodnutí a sledování výkonnosti dceřiné společnosti.

To znamená, že manažeři dceřiné společnosti si zachovávají své předchozí role a pokračují v podnikání jako obvykle. Na druhou stranu majitel holdingové společnosti má finanční výhody, aniž by nutně zvyšoval své manažerské povinnosti.

4. Daňové dopady

Holdingové společnosti, které vlastní alespoň 80% každé dceřiné společnosti, mohou sklízet daňové výhody podáním konsolidovaných daňových přiznání. Konsolidované daňové přiznání je takové, které kombinuje finanční záznamy všech získaných společností spolu s mateřskou společností. V takovém případě, pokud jedna z dceřiných společností narazí na ztráty, bude vyrovnána zisky ostatních dceřiných společností. Čistým účinkem podání konsolidovaného přiznání je navíc snížená daňová povinnost.

souhrn

Holdingová společnost je taková, kterou jednotlivci tvoří za účelem nákupu a vlastnictví akcií v jiných společnostech. „Držením“ akcií získává mateřská společnost právo ovlivňovat a kontrolovat obchodní rozhodnutí. Holdingové společnosti nabízejí několik výhod, jako je získání větší kontroly nad malou investicí, zachování řízení dceřiné společnosti a vznik nižších daňových povinností.

Související čtení

Finance nabízí analytika pro finanční modelování a oceňování (FMVA) ™ Certifikace FMVA®. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a certifikační program Ferrari pro ty, kteří chtějí posunout svou kariéru na další úroveň. Chcete-li se neustále učit a rozvíjet svou kariéru, budou užitečné následující finanční zdroje:

  • Sleva na konglomerát Sleva na konglomerát Snad nejjednodušší způsob, jak pochopit slevu z konglomerátu, je pochopit, jak se počítá. Jedná se o diskontované ocenění přidružených akcií
  • Firemní struktura Firemní struktura Firemní struktura označuje organizaci různých oddělení nebo obchodních jednotek v rámci společnosti. V závislosti na cílech společnosti a odvětví
  • Proxy Vote Proxy Vote Proxy Vote je delegace hlasovacího orgánu na zástupce jménem původního držitele hlasu. Strana, která obdrží hlasovací oprávnění, je známá jako zmocněnec a původní držitel hlasu je známý jako zmocněnec. Koncept je důležitý na finančních trzích, zejména u veřejných společností
  • Nabídka převzetí Nabídka převzetí Nabídka převzetí se týká nákupu společnosti (cíl) jinou společností (nabyvatelem). V případě nabídky na převzetí nabyvatel obvykle nabízí hotovost, akcie nebo kombinaci obojího a „nabídne“ konkrétní cenu, za kterou může cílovou společnost koupit.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found