Funkce DEGREES - vzorec, příklady, jak používat

Funkce DEGREES je funkcí funkce Excel Math and Trigonometry Functions Seznam nejdůležitějších funkcí aplikace Excel pro finanční analytiky. Tento podváděcí list pokrývá stovky funkcí, které je důležité znát jako analytik aplikace Excel. Převede úhly vyjádřené v radiánech na stupně.

DEGREES byl představen v MS Excel 2000. Ačkoliv finanční analytici tuto funkci často nepoužívají banka, instituce nebo společnost. Provádějte finanční prognózy, reportování a sledování provozních metrik, analyzujte finanční data, vytvářejte finanční modely, je to důležité pro ty, kteří chtějí zvládnout celou řadu funkcí MS Excel.

Vzorec

= DEGREES (úhel)

Funkce DEGREES používá následující argument:

  1. Úhel (povinný argument) - Toto je úhel v radiánech, který chceme převést na stupně.

Než se pustíme do podrobností o funkci DEGREES, pojďme rychle pochopit převod mezi radiány a stupni. Vypočítává se podle vztahu:

180 stupňů = π radiány

Kde:

  • π je matematická konstanta Pi = 3,14159265358979…

Jak používat funkci DEGREES v aplikaci Excel?

Abychom pochopili použití této funkce, zvažte několik příkladů:

Příklad

Předpokládejme, že dostaneme následující data, která chceme převést na stupně. Použitý vzorec a výsledky jsou uvedeny níže:

Funkce DEGREES

Ve výše uvedeném příkladu použila funkce DEGREES data v řádku jako referenci a převedla je na stupně.

Nyní, protože víme, že Pi = 180◦, můžeme použít obecný vzorec, který je ve stupních x PI () / 180, abychom dostali radiány. Například 45◦ x PI () / 180 se rovná 0,7854 radiánům. Pokud zadáme vzorec = DEGREES (PI ()), dostaneme výsledek jako 180◦.

Výsledek v aplikaci Excel je uveden níže:

Funkce DEGREES - příklad

Je třeba pamatovat na funkci DEGREES

  1. #HODNOTA! error - Nastane, když zadaný argument číslo není rozpoznán jako číselná hodnota. Například pokud zadáme = DEGREES (text), Excel vrátí chybu hodnoty.
  2. Můžeme použít funkci RADIANS k vrácení počtu radiánů pro daný počet stupňů.

Kliknutím sem stáhnete ukázkový soubor aplikace Excel

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce důležitými funkcemi aplikace Excel! Tím, že si uděláte čas na osvojení a zvládnutí těchto funkcí aplikace Excel, výrazně urychlíte svou finanční analýzu. Další informace najdete v těchto dalších finančních zdrojích:

  • Funkce aplikace Excel pro finance Excel pro finance Tento průvodce Excel pro finance vás naučí 10 nejlepších vzorců a funkcí, které musíte znát, abyste byli skvělým finančním analytikem v aplikaci Excel. Tato příručka obsahuje příklady, snímky obrazovky a podrobné pokyny. Nakonec si stáhněte bezplatnou šablonu aplikace Excel, která obsahuje všechny finanční funkce obsažené v tomto kurzu
  • Kurz vzorců pro Excel
  • Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Tyto pokročilé vzorce aplikace Excel jsou důležité pro znalost a posune vaše dovednosti v oblasti finanční analýzy na další úroveň. Pokročilé funkce aplikace Excel, které musíte znát. Naučte se 10 nejlepších vzorců aplikace Excel, které každý finanční analytik světové úrovně pravidelně používá. Tyto dovednosti zlepší vaši tabulkovou práci v jakékoli kariéře
  • Zkratky aplikace Excel pro PC a Mac Zkratky aplikace Excel PC Zkratky aplikace Excel pro Mac - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek pro MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigaci, pás karet, vkládání speciálních, manipulaci s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky

Poslední příspěvky