Funkce COUNTBLANK - vzorec, příklady, jak používat

Funkce COUNTBLANK je zařazena do kategorie Excel STATISTICKÉ funkce Funkce Seznam nejdůležitějších funkcí aplikace Excel pro finanční analytiky. Tento podváděcí list pokrývá stovky funkcí, které je důležité znát jako analytik aplikace Excel. COUNTBLANK spočítá počet prázdných buněk v daném rozsahu buněk.

Ve finanční analýze může být funkce užitečná při zvýrazňování nebo počítání prázdných buněk v daném rozsahu.

Vzorec

= COUNTBLANK (rozsah)

Kde:

  1. Rozsah určuje rozsah buněk, ve kterých chceme počítat prázdné buňky.

U funkce COUNTBLANK nezapomeňte:

  • Žádné buňky, které obsahují text, čísla, chyby atd., Se touto funkcí nepočítají.
  • Vzorce, které vracejí prázdný text („“), jsou považovány za prázdné a budou počítány. Pokud tedy buňka obsahuje prázdný textový řetězec nebo vzorec, který vrací prázdný textový řetězec, buňka se funkcí COUNTBLANK počítá jako prázdná.
  • Buňky, které obsahují nulu, se považují za prázdné a nebudou se počítat.

Jak používat funkci COUNTBLANK v aplikaci Excel?

Jako funkci listu lze COUNTBLANK zadat jako součást vzorce v buňce listu. Abychom pochopili použití této funkce, zvažte příklad:

Pracoval příklad COUNTBLANK

Pokud chceme zjistit počet prázdných buněk, můžeme s touto funkcí použít podmíněné formátování.

Předpokládejme, že máme uvedeny níže uvedené údaje:

Funkce COUNTBLANK

Zde můžeme použít vzorec = COUNTBLANK (A2:D5) spočítat prázdné řádky:

Funkce COUNTBLANK - Příklad 1

Získáváme výsledky níže:

Funkce COUNTBLANK - Příklad 1a

Pokud chceme, můžeme pomocí podmíněného formátování zvýraznit řádky s prázdnými buňkami pomocí funkce COUNTBLANK. Vyberte požadovaný rozsah a vyberte podmíněné formátování a použijte funkci COUNTBLANK (). To pak zvýrazní všechny buňky, které jsou prázdné v požadovaném rozsahu.

Kliknutím sem stáhnete ukázkový soubor aplikace Excel

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce důležitými funkcemi aplikace Excel! Když si uděláte čas na osvojení a zvládnutí těchto funkcí, výrazně zrychlíte své finanční modelování a analýzu. Další informace najdete v těchto dalších finančních zdrojích:

  • Kurz Excel zdarma
  • Vzorce aplikace Excel pro pokročilé uživatele Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Tyto pokročilé vzorce aplikace Excel je důležité znát a posune vaše dovednosti v oblasti finanční analýzy na další úroveň. Pokročilé funkce aplikace Excel, které musíte znát. Naučte se 10 nejlepších vzorců aplikace Excel, které každý finanční analytik světové úrovně pravidelně používá. Tyto dovednosti zlepší vaši tabulkovou práci v jakékoli kariéře
  • Klávesové zkratky pro Excel Zkratky pro Excel PC Mac Zkratky pro Excel - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek pro MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigaci, pás karet, vkládání speciálních, manipulaci s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky
  • Průvodce finančním modelováním Průvodce finančním modelováním zdarma Tato příručka pro finanční modelování zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, předpovědí, propojení těchto tří prohlášení, analýzy DCF a dalších

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found