Funkce CODE - příklady, vzorec, jak používat CODE v aplikaci Excel

Funkce CODE je zařazena do kategorie Textové funkce aplikace Excel Seznam nejdůležitějších funkcí aplikace Excel pro finanční analytiky. Tento podváděcí list pokrývá stovky funkcí, které je důležité znát jako analytik aplikace Excel. Vrátí číselný kód pro první znak v daném textovém řetězci. Vrácený kód odpovídá znakové sadě používané počítačem. Operační systém Windows používá znakovou sadu ANSI, zatímco Mac OS používá znakovou sadu Macintosh.

Jako finanční analytik Popis pracovní pozice finančního analytika Níže uvedený popis pracovní pozice finančního analytika poskytuje typický příklad všech dovedností, vzdělání a zkušeností potřebných k získání pozice analytika v bance, instituci nebo korporaci. Provádějte finanční prognózy, vykazování a sledování provozních metrik, analyzujte finanční data, vytvářejte finanční modely, tuto funkci možná nebudeme používat tak často jako ostatní, ale pokud ji chceme zvládnout, musíme jí porozumět.

Syntax

= CODE (text)

Funkce CODE používá následující argument:

  1. Text (povinný argument) - Toto je text, pro který chceme kód prvního znaku. Excel používá k vrácení číselného kódu standardní znakovou sadu ANSI. Pokud existuje více než jeden znak, převezme první znak, poskytne pro něj hodnotu ANSI a zbytek ignoruje.

Jak používat funkci CODE v aplikaci Excel?

Jako funkci listu lze CODE zadat jako součást vzorce v buňce listu.

Abychom pochopili použití této funkce, zvažte několik příkladů:

Příklad 1

Podívejme se na výsledky, které získáme, když použijeme funkci CODE pro níže uvedená data:

Funkce CODE

Výsledky v aplikaci Excel jsou uvedeny níže:

Funkce CODE - Příklad 1

Příklad 2

Můžeme také použít funkce UPPER a LOWER spolu s funkcí CODE k získání požadovaných výsledků.

Například pomocí níže uvedených údajů:

Funkce CODE - Příklad 2

Výsledky v aplikaci Excel jsou uvedeny níže:

Funkce CODE - Příklad 2a

Pokud použijeme funkci poskytnutím odkazu na buňku, neměla by být v obrácených čárkách.

Poznámky k funkci CODE

  1. VALUE # error - Vyskytuje se, když je textový argument ponechán prázdný.
  2. Výsledkem je číselná hodnota.
  3. Byl představen v aplikaci Excel 2000 a poté je k dispozici ve všech verzích.
  4. Tato funkce je inverzní funkcí funkce CHAR.
  5. Funkce Excel CHAR a UNICHAR vrátí znak pro daný kód, zatímco funkce Excel CODE a UNICODE udělají opak - uveďte kód pro daný znak.

Kliknutím sem stáhnete ukázkový soubor aplikace Excel

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce důležitými funkcemi aplikace Excel! Tím, že si uděláte čas na osvojení a zvládnutí těchto funkcí, výrazně urychlíte svou finanční analýzu. Další informace najdete v těchto dalších finančních zdrojích:

  • Funkce aplikace Excel pro finance Excel pro finance Tento průvodce Excel pro finance vás naučí 10 nejlepších vzorců a funkcí, které musíte znát, abyste byli skvělým finančním analytikem v aplikaci Excel. Tato příručka obsahuje příklady, snímky obrazovky a podrobné pokyny. Nakonec si stáhněte bezplatnou šablonu aplikace Excel, která obsahuje všechny finanční funkce obsažené v tomto kurzu
  • Kurz vzorců pro Excel
  • Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Tyto pokročilé vzorce aplikace Excel jsou důležité pro znalost a posune vaše dovednosti v oblasti finanční analýzy na další úroveň. Pokročilé funkce aplikace Excel, které musíte znát. Naučte se 10 nejlepších vzorců aplikace Excel, které každý finanční analytik světové úrovně pravidelně používá. Tyto dovednosti zlepší vaši tabulkovou práci v jakékoli kariéře
  • Zkratky aplikace Excel pro PC a Mac Zkratky aplikace Excel PC Zkratky aplikace Excel pro Mac - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek pro MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigaci, pás karet, vkládání speciálních, manipulaci s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found