Zlomový počet jednotek, jak název napovídá, je počet jednotek zboží nebo služeb, které společnost potřebuje prodat, aby dosáhla zisku, nebo jinými slovy, aby neutrpěla žádné finanční ztráty, ale aby také neměla žádný zisk.
Porozumění bodu zlomu
Počet zlomových jednotek lze chápat poněkud odlišně, když se podíváme a určíme bod zlomového bodu. Podmínky jsou v podstatě stejné. Bod zlomu a jeho výpočet a analýza však určují počet jednotek, které musí společnost prodat, aby dosáhla zisku.
Celým účelem výpočtu a analýzy bodu zlomu je srovnání tržeb a výnosů. Tržby Tržby představují hodnotu veškerého prodeje zboží a služeb uznaného společností v daném období. Výnosy (označované také jako tržby nebo příjmy) tvoří začátek výkazu zisku a ztráty společnosti a jsou často považovány za „hlavní linii“ podniku. na náklady spojené s výrobou a prodejem zboží nebo služeb. Výpočet bodu zlomu určuje počet jednotek, které musí být prodány, aby se společnost vyrovnala, se všemi fixními a variabilními náklady Cena fixních a variabilních nákladů je něco, co lze klasifikovat několika způsoby v závislosti na jeho povaze. Jednou z nejpopulárnějších metod je klasifikace podle fixních nákladů a variabilních nákladů. Fixní náklady se nemění se zvyšováním / snižováním jednotek objemu výroby, zatímco variabilní náklady jsou závislé pouze na účtování.
Vzorec pro bod zlomu
Výpočet zlomového bodu je poměrně jednoduchý:
Výše uvedený vzorec udává společnosti počet jednotek zboží a služeb, které musí prodat, aby vrátila dostatek výnosů na pokrytí všech nákladů spojených s výrobou, reklamou 5 P marketingu 5 P marketingu - produkt, cena, propagace, Místo a lidé - jsou klíčové marketingové prvky používané ke strategickému umístění firmy. 5 P, přeprava a prodej zboží a služeb, které nabízí spotřebitelům.
Ukázkový výpočet
Podívejme se na příklad, abychom pochopili, jak použití výpočtu bodu zlomu odhalí zlomový počet jednotek.
Předpokládejme, že společnost XYZ prodává špičkové tenisky. Informace potřebné k určení zlomového počtu jednotek jsou následující:
- Variabilní náklady na jednotku
- Fixní náklady
- Prodejní cena za jednotku
Variabilní náklady na jednotku jsou 100 $, fixní náklady jsou 350 000 $ a prodejní cena každé jednotky je 200 $. Uveďme čísla do vzorce uvedeného výše:
Znamená to, že společnost XYZ potřebuje prodat přesně 3 500 jednotek tenisek, aby vytvořila dostatečný příjem, aby přesně pokryla všechny náklady spojené s výrobou a prodejem tenisek. Jakýkoli prodej nad 3 500 úrovní začne společnosti přinášet zisk.
Klíčové jídlo
Každá společnost podniká, aby vydělala nějaký druh zisku. Porozumění zlomovému počtu jednotek je však zásadní, protože umožňuje společnosti určit počet jednotek, které potřebuje k prodeji, aby pokryla všechny výdaje, které vzniknou během procesu vytváření a prodeje jejich zboží nebo služeb.
Jakmile je určen zlomový počet jednotek, společnost poté ví, jaký prodejní cíl musí stanovit, aby generoval zisk a dosáhl finančních cílů společnosti.
Dodatečné zdroje
Děkujeme, že jste si přečetli finanční vysvětlení zlomového počtu jednotek. Finance nabízí analytika pro finanční modelování a oceňování (FMVA) ™ Certifikace FMVA®. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a certifikační program Ferrari pro ty, kteří chtějí posunout svou kariéru na další úroveň. Chcete-li se neustále učit a rozvíjet svou kariéru, budou užitečné následující finanční zdroje:
- Náklady na vyrobené zboží (COGM) Náklady na vyrobené zboží (COGM) Náklady na vyrobené zboží, známé také jako COGM, jsou termín používaný v manažerském účetnictví, který odkazuje na plán nebo výkaz, který ukazuje celkové výrobní náklady společnosti během konkrétní časové období.
- Náklady na prodané zboží (COGS) Náklady na prodané zboží (COGS) Náklady na prodané zboží (COGS) měří „přímé náklady“ vynaložené na výrobu jakéhokoli zboží nebo služeb. Zahrnuje náklady na materiál, přímé mzdové náklady a přímé režijní náklady továrny a je přímo úměrné výnosům. Jak rostou příjmy, je k výrobě zboží nebo služby zapotřebí více zdrojů. COGS je často
- Zisková marže Zisková marže V účetnictví a financích je zisková marže měřítkem výdělků společnosti v poměru k jejím výnosům. Tři hlavní metriky ziskové marže: hrubý zisk (celkový výnos minus náklady na prodané zboží (COGS)), provozní zisk (výnos minus COGS a provozní náklady) a čistý zisk (výnos minus všechny náklady)
- Tržby z prodeje Tržby z prodeje jsou příjmy, které společnost obdrží z prodeje zboží nebo poskytování služeb. V účetnictví mohou být výrazy „prodej“ a „výnos“ zaměňovány a často se používají zaměnitelně, což znamená totéž. Výnosy nemusí nutně znamenat přijatou hotovost.