Nejlepší banky na Maltě - přehled a průvodce po 10 nejlepších bankách na Maltě

V současné době je na Maltě 26 licencovaných bank, včetně tří poboček zahraničních bank. Banky na Maltě se řídí zákonem o centrální bance z roku 2002 a zákonem o bankách z roku 1994. Malta Financial Services Authority (MFSA) je jediný regulační orgán v zemi, který je odpovědný za vydávání licencí a dohled nad úvěrovými a finančními institucemi.

Podle agentury Moody’s je maltský bankovní systém stabilní kvůli odolnosti domácího bankovního systému, přičemž domácí banky se řídí konzervativním a tradičním bankovním modelem.

Pro každého, kdo uvažuje o kariéře v bankovnictví na Maltě, je tento seznam nejlepších bank na Maltě užitečným průvodcem, kde začít. Další informace najdete v našich seznamech finančních institucí. Seznam společností hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili.

Banky na Maltě

Nejlepší banky na Maltě jsou:

Bank of Valletta

Bank of Valletta byla založena v roce 1974 a sídlí v Santa Venera. Banka zaměstnává přibližně 1 500 zaměstnanců. Poskytuje produkty a služby osobního bankovnictví, produkty životního pojištění a důchodu a různé karty. Nabízí také produkty a služby obchodního bankovnictví pro malé a střední podniky, stejně jako služby správy majetku a obchodování s cennými papíry, bankopojištění, směnárenské služby a služby internetového a mobilního bankovnictví. Působí prostřednictvím maloobchodní sítě 44 poboček a agentur, jakož i prostřednictvím zastoupení v Austrálii, Belgii, Itálii a Libyi.

V roce 2016 banka vykázala celková aktiva ve výši 12 miliard USD a čistý příjem 114 milionů USD.

HSBC Bank Malta

HSBC Bank Malta plc, dceřiná společnost HSBC Europe BV, je přední mezinárodní bankovní a finanční skupina na Maltě. To bylo dříve známé jako Mid-Med Bank plc a změnilo svůj název na HSBC Bank Malta plc v roce 1999. Společnost má centrálu ve Vallettě na Maltě a působí prostřednictvím retailového bankovnictví a správy majetku (RBWM), komerčního bankovnictví (CMB) a globálního bankovnictví a trhy (GB&M).

K 31. prosinci 2016 spravovala 28 poboček a agentur na Maltě, včetně 3 poboček a agentur na Gozu.

V roce 2016 činila celková aktiva banky 6 885 milionů USD a celkový příjem dosáhl 51 milionů USD.

FIMBank

Společnost FIMBank plc, která byla založena v roce 1995, je dceřinou společností United Gulf Bank B.S.C. Banka působí ve čtyřech segmentech: Trade Finance, Forfaiting, Factoring a Treasury. Se sídlem v St. Julians zaměstnává přibližně 400 osob.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 1850 milionů USD a celkový příjem činil 411 387 USD.

Sparkasse Bank

Sparkasse Bank Malta plc se sídlem v Silemě působí jako dceřiná společnost Sparkasse Holdings (Malta) Limited. Byla založena v roce 2000 a poskytuje služby privátního bankovnictví, investic, úschovy a depozitáře.

IIG banka

IIG Bank byla založena v roce 2010. Banka se specializuje na privátní bankovnictví, správu majetku, podnikové bankovnictví a financování obchodu. Mezi její bankovní služby patří primární účty, účty termínovaných vkladů, finance mezinárodního obchodu, podnikové bankovnictví, převody / vypořádání, směnárna a internetové bankovnictví. Poskytuje také zařízení a obchodní služby, zejména společnostem obchodujícím s dovozem a vývozem. Se sídlem v St Julians slouží zákazníkům v Evropě, na Středním východě, v Asii a Africe.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 154 milionů USD a celkový příjem dosáhl 2,8 milionu USD.

Akbank TAS

Akbank TAS je turecká finanční instituce, která byla založena v roce 1948 za účelem financování místních pěstitelů bavlny. V současné době je Akbank univerzální bankou poskytující úplné služby, která nabízí spotřebitelské bankovnictví, komerční bankovnictví, malé a střední podniky, podnikové bankovnictví, soukromé bankovnictví, směnárny v cizích měnách, peněžní trhy a obchodování s cennými papíry a mezinárodní bankovní služby.

Akbank TAS působí jako pobočka AKBANK TAS (Turecko), která byla založena v roce 2000.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 11 milionů USD. Skupina ve stejném období rovněž vykázala celková aktiva ve výši 81 miliard USD a čistý příjem 1,09 miliardy USD.

Credoarax

Credoarax byl založen v roce 2007 a sídlí ve Vallettě. Banka poskytuje integrované služby získávání a zpracování plateb obchodníkům v rámci EU a dvou dalších států EHS. Je také hlavním členem Visa (Evropa), MasterCard a Union Pay. Credoarax zaměstnává přibližně 81 zaměstnanců.

Od roku 2015 činila celková aktiva banky 104 milionů USD.

AgriBank

AgriBank byla založena v roce 2012 a je komerční bankou se sídlem v Luqa. Banka poskytuje smlouvy o finančním leasingu a splátkovém prodeji zákazníkům v zemědělském sektoru Spojeného království, přičemž pracuje výhradně prostřednictvím online platformy. AgriBank plc získává financování prostřednictvím retailových vkladů, velkoobchodního financování, dluhopisů a vlastního kapitálu.

Banif Bank

Banif Bank byla založena v roce 2008 a sídlí v Gzira. Banka provozuje 12 poboček napříč Maltskými ostrovy a spravuje také tři korporátní a obchodní bankovní centra spolu s místní obchodní místností. Jeho většinovým akcionářem je Al Faisal International pro Investment Malta Limited, dceřinou společnost Al Faisal Holding Group, jedné z největších katarských soukromých diverzifikovaných průmyslových skupin.

V roce 2016 banka vykázala celková aktiva ve výši 630 milionů USD a celkový příjem 2,53 milionu USD.

FCM Bank

Společnost FCM Bank, která byla založena v roce 2010, se specializuje na spořící produkty a produkty termínovaných vkladů. Banka se sídlem v St. Julians působí online a spravuje pouze jednu pobočku na Maltě.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 79 milionů USD.

Kariéra v investičním bankovnictví

Chcete-li proniknout do investičního bankovnictví, Jobs Projděte si popisy pracovních pozic: požadavky a dovednosti pro zveřejňování pracovních pozic v investičním bankovnictví, průzkumu kapitálu, treasury, FP&A, podnikových financí, účetnictví a dalších finančních oblastech. Tyto popisy pracovních míst byly sestaveny na základě nejběžnějších seznamů dovedností, požadavků, vzdělání, zkušeností a dalších, na které je třeba se zaměřit na několik důležitých věcí. Patří mezi ně vytváření sítí, obnovení životopisu investičního bankovnictví Šablona životopisu investičního bankovnictví. Naučte se, jak napsat životopis investičního bankovnictví (analytik nebo spolupracovník) s bezplatným průvodcem a šablonou pro obnovení financí. Životopis IB je jedinečný. Je důležité přizpůsobit svůj životopis průmyslovému standardu, abyste se vyhnuli okamžitému smazání, zkušenostem a dovednostem v oblasti finančního modelování. Schopnosti finančního modelování Naučte se 10 nejdůležitějších dovedností v oblasti finančního modelování a toho, co je požadováno pro dobré finanční modelování v aplikaci Excel. Nejdůležitější dovednosti: účetnictví. Chcete-li se dozvědět více, prozkoumejte naši interaktivní kariérní mapu….

Pokud jde o bankovní kariéru, s našimi kurzy finančního modelování budete mít výraznou výhodu nad konkurencí.

Dodatečné zdroje

Toto byl finanční průvodce nejvyšších bank na Maltě. Pro každého, kdo hledá kariéru v bankovnictví, je tento seznam skvělým místem pro zahájení vytváření sítí. Přečtěte si také tyto další zdroje:

  • 10 nejlepších bank ve Švýcarsku Nejlepší banky ve Švýcarsku Švýcarský úřad pro dohled nad finančním trhem, obecně známý jako FINMA, reguluje banky ve Švýcarsku. UBS a Credit Suisse jsou dvě největší banky ve Švýcarsku, které představují více než 50% celkových vkladů v zemi.
  • Top 10 bank in Germany Top banks in Germany Banky v Německu jsou rozděleny do tří samostatných úrovní: soukromé banky, spořitelny ve veřejném vlastnictví (Landesbanks) a členské družstevní záložny. Německý bankovní systém se skládá z téměř 1 800 bank, mezi něž patří 200 soukromých bank, 400 bank ve veřejném vlastnictví a 1100 členských družstevních záložen.
  • Otázky rozhovoru s investičním bankovnictvím Rozhovory Eso na váš další rozhovor! Podívejte se na průvodce pohovorem Finance s nejčastějšími dotazy a nejlepšími odpověďmi na jakoukoli pracovní pozici v oblasti podnikových financí. Otázky a odpovědi k rozhovorům pro finance, účetnictví, investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, komerční bankovnictví, FP&A a další! Bezplatní průvodci a procvičte si eso na pohovoru
  • Projděte mě DCF Projděte mě DCF Otázka, projděte mě DCF Analýza je v rozhovorech s investičním bankovnictvím běžná. Naučte se, jak vyřešit otázku pomocí podrobného průvodce odpověďmi Finance. Sestavte si pětiletou předpověď nezajištěných volných peněžních toků, vypočítejte koncovou hodnotu a pomocí WACC diskontujte všechny tyto peněžní toky na současnou hodnotu.
  • Průvodce finančním modelováním Průvodce finančním modelováním zdarma Tato příručka pro finanční modelování zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, prognóz, propojení těchto tří výroků, analýzy DCF a dalších

Poslední příspěvky