Banky v Řecku - přehled top 10 bank v Řecku

Řecký bankovní systém se skládá ze čtyř systémových bank (velké banky v Řecku s velkým dopadem na domácí ekonomiku), bank založených v Řecku a mezinárodních bank, které provozují pobočky v zemi.

Řecká banka je centrální bankou země, která je odpovědná za zajišťování cenové stability a dohled nad soukromými bankami v Řecku. Slouží také jako pokladník a fiskální agent pro řeckou vládu. Řecká centrální banka byla založena v roce 1927 se sídlem v Aténách a několika pobočkami po celé zemi.

Banky v Řecku

Moody’s Investors Service udržuje stabilní výhled na bankovní systém Řecka. Podle agentury Moody’s se v letech 2017–2018 očekává určité zlepšení ziskovosti bank a kvality úvěrů. Jednou z hlavních výzev pro banky v Řecku jsou problémové půjčky, ale předpokládá se, že během výhledového období agentury poklesne téměř o polovinu.

Pro každého, kdo uvažuje o kariéře v bankovnictví v Řecku, je tento seznam nejlepších bank v Řecku užitečným průvodcem, kde začít. Další informace najdete v našem seznamu finančních institucí. Seznam společností hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili.

Nejlepší banky v Řecku zahrnují:

Pireus Bank

Universal Bank Piraeus Bank A.E. byla založena v roce 1916 s cílem podporovat malé a střední podniky. Banka nyní poskytuje různé bankovní služby prostřednictvím 620 poboček v Řecku a 133 poboček ve Frankfurtu, Londýně, Bulharsku, na Ukrajině a v Albánii. Se sídlem v Aténách je z hlediska aktiv největší bankou v Řecku. Drží 30% podíl na trhu u čistých půjček a 29% podíl na celkových vkladech.

Tržby: 2 040 miliard EUR (2017)

Čistý příjem: 202 milionů eur (2017)

Celková aktiva: 67,42 miliardy eur (2017)

Řecká národní banka

Řecká národní banka je globální bankovní a finanční služba, která byla založena v roce 1841. Je druhou největší bankou v zemi z hlediska celkových aktiv, největší bankou v Řecku podle vkladů a třetí největší bankou z hlediska Řecká půjčka.

Banka poskytuje finanční produkty a služby soukromým osobám a korporátním a institucionálním klientům prostřednictvím svých 542 řeckých poboček a 336 poboček v zahraničí.

Tržby: 2,065 miliardy eur (2016)

Čistý zisk (ztráta): (301 milionů EUR) (2016)

Celková aktiva: 70,34 miliardy eur (2016)

Eurobank Ergasias SA

Společnost Eurobank Ergasias SA, která byla založena v roce 1990, je druhou největší bankou v Řecku. Evropská bankovní organizace poskytuje prostřednictvím svých 898 poboček širokou škálu bankovních a finančních produktů a služeb, jako je retailové, podnikové a investiční bankovnictví, jakož i správa aktiv.

Banka se sídlem v Aténách si udržuje solidní zastoupení nejen v Řecku, ale také v Bulharsku, Rumunsku, Srbsku, na Kypru, v Lucembursku, Londýně a na Ukrajině.

Tržby: 1,882 miliardy eur (2017)

Čistý příjem: 104 milionů eur (2017)

Celková aktiva: 60,02 miliard eur (2017)

Alfa banka

Alpha Bank je největší z řeckých bank z hlediska tržní kapitalizace. Banka provozuje síť 671 poboček i dceřiných společností v celé jižní Evropě a nabízí finanční produkty a služby jednotlivcům a společnostem v Řecku a dalších zemích.

Alpha Bank byla založena v roce 1879, kdy John F. Costopoulos založil malou obchodní firmu v Kalamata. Jeho bankovní oddělení bylo v roce 1918 nazýváno Bank of Kalamata. V roce 1924 přijala banka název Banque de Credit Commercial Hellenique poté, co převedla své sídlo do Atén.

Tržby: 2,669 miliardy eur (2016)

Čistý příjem: 42,3 milionu EUR (2016)

Celková aktiva: 64,8 miliard eur (2016)

Attica Bank

Společnost Attica Bank Banking Company SA, která byla založena v roce 1925 a dříve se jmenovala Bank of Attica SA, je pátou největší bankou v zemi. Zaměstnává přibližně 782 osob a poskytuje bankovní produkty a služby prostřednictvím 65 poboček, kde poskytuje služby klientům v Řecku a Velké Británii. Její sídlo je v Aténách.

Tržby: 107,65 milionu EUR (2016)

Čistý zisk (ztráta): (49,83 milionu EUR) (2016)

Celková aktiva: 3,619 miliardy eur (2016)

HSBC Řecko

Mezinárodní banka HSBC založila v Řecku přítomnost v roce 1981 a nyní je jednou z hlavních bank v Řecku. Podporuje firemní expanzi v Řecku a v zámoří prostřednictvím svých specializovaných divizí, jako je HSBC Commercial Banking a HSBC Global Banking and Markets.

Díky mezinárodním zkušenostem banky je HSBC schopna vyhovět místním požadavkům jednotlivců i firemních a institucionálních klientů, pokud jde o bankovnictví a investice.

Citibank Řecko

Jedním z největších vydavatelů karet v Řecku je mezinárodní banka Citibank. Je také první z bank v Řecku, která uvedla na řecký trh investiční produkty. Citibank Greece se sídlem v Aténách je dceřinou společností Citibank, národní asociace. Nabízí bankovní produkty a služby podnikům, veřejnému sektoru a finančním institucím.

V roce 2014 Citibank prodala své retailové bankovnictví v Řecku společnosti Alpha Bank a převedla více než 720 zaměstnanců, jednotku správy majetku a síť maloobchodních poboček, která obsluhuje 480 000 zákazníků.

Egejská pobaltská banka

Specialist Aegean Baltic Bank (ABBank) poskytuje korporátní, investiční a majetkové produkty a služby se zaměřením na řecké a regionální přepravní komunity. Byla založena v roce 2002 se sídlem v Maroussi a pobočkami v Pireu a Glyfadě.

Tržby: 9,12 milionu eur (2016)

Čistý zisk (ztráta): -880 000 EUR (2016)

Celková aktiva: 226 milionů eur (2016)

Investiční banka Řecka

S centrálou v Aténách je Investment Bank of Greece SA dceřinou společností Cyprus Popular Bank. Byla založena v roce 2000 a je jednou z nejlepších kapitalistických bank v Evropě a jedinou z řeckých bank, která nabízí bankovní a makléřské řešení. Kromě toho, že je makléřem na trhu cenných papírů, poskytuje také depozitní a úvěrové produkty, korespondenční bankovnictví a podporu mezinárodního obchodu.

Kariéra v investičním bankovnictví

Chcete-li proniknout do investičního bankovnictví, Jobs Projděte si popisy pracovních pozic: požadavky a dovednosti pro zveřejňování pracovních pozic v investičním bankovnictví, průzkumu kapitálu, treasury, FP&A, podnikových financí, účetnictví a dalších finančních oblastech. Tyto popisy pracovních míst byly sestaveny na základě nejběžnějších seznamů dovedností, požadavků, vzdělání, zkušeností a dalších, na které je třeba se zaměřit na několik důležitých věcí. Patří mezi ně vytváření sítí, obnovení životopisu investičního bankovnictví. Naučte se, jak napsat životopis investičního bankovnictví (analytik nebo spolupracovník) s bezplatným průvodcem a šablonou pro obnovení financí. Životopis IB je jedinečný. Je důležité přizpůsobit svůj životopis průmyslovému standardu, abyste se vyhnuli okamžitému smazání, zkušenostem a dovednostem v oblasti finančního modelování. Schopnosti finančního modelování Naučte se 10 nejdůležitějších dovedností v oblasti finančního modelování a toho, co je požadováno pro dobré finanční modelování v aplikaci Excel. Nejdůležitější dovednosti: účetnictví. Chcete-li se dozvědět více, prozkoumejte naši interaktivní kariérní mapu…. Pokud jde o bankovní kariéru, s našimi kurzy finančního modelování budete mít výraznou výhodu nad konkurencí.

Dodatečné zdroje

Toto byl finanční průvodce nejvyšších bank v Řecku. Pro každého, kdo hledá kariéru v bankovnictví, je tento seznam skvělým místem pro zahájení vytváření sítí. Přečtěte si také tyto další zdroje:

  • Nejlepší banky ve Velké Británii Nejlepší banky ve Velké Británii Existuje více než 45 stavebních spořitelen a 300 bank ve Velké Británii, což z něj činí největší bankovní systém v Evropě a čtvrtý největší na světě. Podle agentury Moody’s je výhled pro banky ve Velké Británii negativní kvůli nejistotám vyvolaným hlasováním po brexitu.
  • Top 100 investičních bank Společnosti Seznamy hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili
  • Otázky rozhovoru s investičním bankovnictvím Rozhovory Eso na váš další rozhovor! Podívejte se na průvodce pohovorem Finance s nejčastějšími dotazy a nejlepšími odpověďmi na jakoukoli pracovní pozici v oblasti podnikových financí. Otázky a odpovědi k rozhovorům pro finance, účetnictví, investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, komerční bankovnictví, FP&A a další! Bezplatní průvodci a procvičte si eso na pohovoru
  • Projděte mě DCF Projděte mě DCF Otázka, projděte mě DCF Analýza je v rozhovorech s investičním bankovnictvím běžná. Naučte se, jak vyřešit otázku pomocí podrobného průvodce odpověďmi Finance. Sestavte si pětiletou předpověď nezajištěných volných peněžních toků, vypočítejte koncovou hodnotu a pomocí WACC diskontujte všechny tyto peněžní toky na současnou hodnotu.
  • Průvodce finančním modelováním Průvodce finančním modelováním zdarma Tato příručka pro finanční modelování zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, prognóz, propojení těchto tří výroků, analýzy DCF a dalších

Poslední příspěvky