Jak adresovat dopis - přehled a co je třeba zahrnout

Navzdory rostoucí preferenci služeb krátkých zpráv (SMS) a e-mailů v dnešní době je stále důležité vědět, jak adresovat dopis. Formální dopisy se v moderním světě stále používají, zejména při formální komunikaci a při odesílání žádostí o zaměstnání. Pokračovat Při zasílání průvodního dopisu a životopisu na pozici podnikových financí postupujte podle pokynů a osvědčených postupů v oboru. Stáhněte si životopisy a šablony motivačních dopisů, které budou připraveny na vaši žádost o zaměstnání. Tyto životopisy jsou navrženy tak, aby vám poskytly nejlepší záběr při výběru na pohovor. Náboráři mají zájem najmout kandidáty, kteří prokáží své schopnosti od prvního kontaktního bodu, kterým je motivační dopis. Použijte tuto šablonu motivačního dopisu k pohovoru! Průvodní dopis může vytvořit nebo rozbít žádost o zaměstnání, takže je důležité, aby to bylo správné. Ať už váš dopis čte HR nebo náborový manažer přímo, musíte zaškrtnout několik důležitých polí. Tato příručka poskytuje bezplatnou šablonu průvodního dopisu a vysvětlení toho, co potřebujete vědět.

Jak adresovat dopis

Dopis proto musí splňovat všechna pravidla profesionálního psaní dopisů, včetně kontaktních údajů odesílatele. Kontaktujte nás Kontaktujte nás přímo pro cokoli, s čím vám můžeme pomoci. Máme telefonickou, e-mailovou a chatovou podporu. Jsme tu, abychom vám pomohli posunout vaši finanční kariéru. , datum, oslovení a adresa příjemce. Naučit se, jak adresovat dopis správným způsobem, pomáhá odesílateli vyniknout od ostatních a vytvořit pozitivní dojem na příjemce.

Věci, které je třeba zahrnout při adresování formálního dopisu

Při psaní profesionálního nebo obchodního dopisu musí odesílatel do dopisu zahrnout některé věci, pokud chce na příjemce zapůsobit a očekávat odpověď. Když umíte adresovat dopis, je třeba zahrnout několik věcí:

1. Kontaktní informace v horní části

Při psaní dopisu chcete, aby osoba, kterou oslovujete, věděla, kdo jste, vaše označení, odkud pocházíte, a adresu, kterou použije při odpovědi na váš dopis. Kontaktní údaje odesílatele by měly být následující:

 • První řádek: Celé jméno
 • Druhý řádek: Název společnosti
 • Třetí řádek: Ulice
 • Čtvrtý řádek: Město nebo obec, za kterým následuje název státu a PSČ. Název státu lze zkrátit na oficiální poštovní dvoupísmennou zkratku.
 • Adresa by měla být uvedena pod jménem odesílatele a měla by být zarovnána doleva.
 • Pokud píšete někomu v jiné zemi, uveďte název země do čtvrtého řádku.
 • Pro snazší komunikaci uveďte e-mailovou adresu a telefonní číslo.

2. Datum

Dalším krokem je napsání data, kdy byl dopis odeslán, a jeho zarovnání k levému nebo pravému okraji. Vyhláskujte měsíc pomocí písmen a čísel pro den a rok. Například datum lze zapsat jako 15. listopadu 2020.

3. Jméno a adresa příjemce

Tyto informace se zobrazují na levém okraji pod adresou odesílatele. Zahrnuje jméno a poštovní adresu zamýšleného příjemce. V zásadě řekne příjemci, že ho znáte, a pomůže vytvořit osobní spojení. Měli byste také uvést titul nebo tituly, které má příjemce.

Například pokud píšete profesorovi angličtiny, měli byste napsat „John Jones, Ph.D.“ Pod název vložte název společnosti do druhého řádku. Napište poštovní adresu příjemce, počínaje ulicí a městem na třetím řádku a státem a PSČ na čtvrtém řádku. Pokud je příjemce v jiné zemi, uveďte ve čtvrtém řádku název země.

4. Pozdravy

Za adresou příjemce přeskočte jeden řádek a napište pozdrav. Volba pozdravu závisí na tom, zda znáte příjemce dopisu. Nejčastěji používaným pozdravem je „Milý,“A je doporučeno, pokud jste nikdy nepotkali zamýšleného příjemce. Po pozdravu následuje jméno osoby a je doplněno dvojtečkou nebo čárkou.

Pokud nevíte, zda je příjemcem muž nebo žena, je bezpečné použít „drahý pane nebo paní“Následovaný dvojtečkou. Použijte „Ms.“ v pozdravu je příjemcem žena a neznáte její rodinný stav. Totéž platí pro profesionální tituly jako Dr., Professor a Honourable. Mezi příklady pozdravů patří:

 • Vážený pane Jonesi
 • Vážená paní Jonesová
 • Vážený pane Johne
 • Vážený pane profesore Markle

Jak najít kontaktní osobu

Další věcí, kterou si musíte uvědomit, když se naučíte, jak adresovat dopis, je znát jméno zamýšleného příjemce. I když není povinné znát jméno příjemce, oslovení příjemce pomocí jeho jména ukazuje osobní iniciativu odesílatele.

Je to obzvláště důležité při odesílání dopisu náborářovi v reakci na inzerát o zaměstnání. Trávení času navíc zkoumáním správného jména příjemce hovoří dobře pro odesílatele a pomáhá jim odlišit se od konkurence.

1. Zeptejte se kolem

Jedním ze způsobů, které můžete použít, je zeptat se. Začněte tím, že požádáte kolegy a blízké přátele o nejlepší osobu, se kterou si můžete promluvit, zejména když se ucházíte o práci. Zkuste získat telefonní číslo a poštovní adresu konkrétní osoby.

Můžete také zavolat recepční společnosti nebo osobě péče o zákazníky a požádat o jméno a kontaktní údaje vedoucího náboru nebo osoby provádějící nábor na inzerované pozice.

2. Najděte kontaktní informace na internetu

Pokud stále nemůžete získat správné kontaktní informace o najímající osobě, proveďte další průzkum online, abyste zjistili zaměstnance společnosti a jejich kontaktní informace. Začněte tím, že navštívíte sekci O nás na webových stránkách společnosti, abyste zjistili, zda zahrnovali jméno HR manažerů do seznamu manažerského týmu společnosti. Struktura společnosti Struktura společnosti odkazuje na organizaci různých oddělení nebo obchodních jednotek ve společnosti. V závislosti na cílech společnosti a odvětví. Druhou možností je navštívit LinkedIn profil společnosti, kde získáte kontaktní informace HR manažera nebo spojení s osobou, kterou hledáte.

Související čtení

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce, jak adresovat dopis. Finance nabízí analytika pro finanční modelování a oceňování (FMVA) ™ Certifikace FMVA®. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a certifikační program Ferrari pro ty, kteří chtějí posunout svou kariéru na další úroveň. Chcete-li se neustále vzdělávat a rozvíjet svou kariéru, budou užitečné následující zdroje:

 • Formát obchodního dopisu Formát obchodního dopisu Obchodní dopis by měl vždy dodržovat určitý formát a strukturu, aby bylo zajištěno, že je přijímán jako profesionální a na standardní úrovni. I když jich je mnoho
 • Nejlepší písmo pro životopis Nejlepší písmo pro životopis Jako zásadní vizuální stránka životopisu může vybrané písmo hrát důležitou roli při získávání tolik vyhledávané práce jednotlivce. Nejlepší písmo pro životopis je čitelné a příjemné pro čtenáře. Zjistěte, proč jsou Times New Roman, Arial, Calibri nejlepší písma, která lze použít
 • Jak ukončit e-mail Jak ukončit e-mail Jak ukončit e-mail - seznam nejlepších uzávěrek dopisů zahrnuje: s pozdravem, vše nejlepší, upřímně, děkuji, na zdraví a mnoho dalších. Tato příručka vás naučí, jak ukončit e-mail s nejlepšími uzávěrkami dopisů. S jakýmkoli e-mailem - zejména s obchodním e-mailem nebo jinou profesionálně související komunikací
 • Průvodní dopis investičního bankovnictví Průvodní dopis investičního bankovnictví Šablona průvodního dopisu investičního bankovnictví. Naučte se, jak napsat motivační dopis investičního bankovnictví (analytik nebo spolupracovník) s naším bezplatným průvodcem a šablonou. Abychom vám pomohli projít procesem prověřování, vytvořili jsme tuto příručku pro psaní vašeho dopisu o pozici investičního bankovnictví.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found