Excel zaokrouhlit dolů - vzorec pro zaokrouhlování čísel v aplikaci Excel

Při provádění finanční analýzy v aplikaci Excel Zdroje Excel Naučte se Excel online se stovkami bezplatných tutoriálů, zdrojů, průvodců a podvodných listů pro Excel! Zdroje financí jsou nejlepší způsob, jak se naučit Excel podle vašich vlastních podmínek. často je užitečné zaokrouhlit číslo dolů na jedno desetinné místo nebo na celé číslo. Naštěstí s funkcí zaokrouhlování aplikace Excel je tento úkol poměrně snadný, dokonce i pro velkou datovou sadu.

V tomto kurzu vám ukážeme, jak zaokrouhlit číslo dolů v aplikaci Excel pomocí vzorce = ROUNDDOWN ().

Tato funkce vám ušetří čas při vytváření finančního modelu Co je finanční modelování Finanční modelování se provádí v aplikaci Excel za účelem prognózy finanční výkonnosti společnosti. Přehled toho, co je finanční modelování, jak a proč stavět model. a zlepšit přesnost v aplikaci Excel.

Jak funguje vzorec zaokrouhlování dolů v Excelu

Vzorec zaokrouhlování dolů v aplikaci Excel vyžaduje, abyste odkazovali na číslo a poté určili, na kolik jednotek (desetinných míst) ho chcete zaokrouhlit.

= ROUNDDOWN ()

V níže uvedeném příkladu jsme si ukázali, jak vytvořit tabulku, která pomocí vzorce vytvoří odkaz na jedno číslo a poté vrátí určitý počet desetinných míst.

Krok 1: typ „= ROUNDDOWN (“

Krok 2: odkaz na buňku, kterou chcete zaokrouhlit dolů, a přidat čárku

Krok 3: zadejte počet jednotek nebo odkaz na buňku obsahující počet jednotek, které chcete zobrazit

Krok 4: zavřete závorku a stiskněte klávesu Enter.

Na níže uvedeném snímku obrazovky uvidíte příklad funkce Excel zaokrouhlování dolů v akci.

Kliknutím sem stáhnete šablonu aplikace Excel.

Funkce zaokrouhlení dolů aplikace Excel

Relevantnější zdroje aplikace Excel

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce funkcí zaokrouhlování dolů aplikace Excel. Excel je důležitou součástí práce každého finančního analytika a je zásadní pro provádění prvotřídní finanční analýzy. Posláním společnosti Finance je pomoci vám na vaší cestě a urychlit vaši kariéru co nejrychleji tím, že vám poskytne nástroje a školení, které potřebujete k provádění skvělé finanční analýzy.

Chcete-li se stát pokročilým uživatelem aplikace Excel, podívejte se na naše zdroje pro Excel. Zdroje financí jsou nejlepší způsob, jak se naučit Excel podle vašich vlastních podmínek. naučit se všechny nejdůležitější funkce, vzorce, zkratky, tipy a triky.

  • Roundup Excel ROUNDUP Excel Excel ROUNDUP - průvodce krok za krokem, jak zaokrouhlit číslo v aplikaci Excel pro finanční analytiky. Příklady použití vzorce pro zaokrouhlování v aplikaci Excel. Pro každého, kdo provádí finanční analýzu v aplikaci Excel, může být často důležité zaokrouhlit číslo na konkrétní desetinné místo nebo na celé číslo.
  • Automatický součet v aplikaci Excel Autosum Automatický součet v aplikaci Excel je zkratka, která vám může ušetřit čas při finančním modelování v aplikaci Excel. Zadejte „ALT =“, chcete-li rychle sečíst všechna čísla v řadě dat. To vám umožní snadno sečíst řadu čísel vertikálně nebo horizontálně, aniž byste museli používat myš nebo dokonce klávesy se šipkami
  • Vzorec NPV NPV vzorec Průvodce vzorcem NPV v aplikaci Excel při provádění finanční analýzy. Je důležité přesně pochopit, jak vzorec NPV funguje v aplikaci Excel a matematika za ním. NPV = F / [(1 + r) ^ n] kde, PV = současná hodnota, F = budoucí platba (peněžní tok), r = diskontní sazba, n = počet období v budoucnosti
  • XIRR v aplikaci Excel XIRR vs IRR Proč používat XIRR vs IRR. XIRR přiřadí každému datu jednotlivých peněžních toků konkrétní data, takže je při sestavování finančního modelu v aplikaci Excel přesnější než IRR.
  • IF AND IF Statement Between Two Numbers Stáhněte si tuto bezplatnou šablonu pro výpis IF mezi dvěma čísly v aplikaci Excel. V tomto tutoriálu vám ukážeme, jak vypočítat IF pomocí příkazu AND. Naučte se, jak vytvořit příkaz IF, který otestuje, zda buňka obsahuje hodnotu mezi dvěma čísly, a poté vygeneruje požadovaný výsledek, pokud je tato podmínka splněna
  • Všechny články v Excelu Průvodci samostudiem Finance znalostí jsou skvělým způsobem, jak zlepšit technické znalosti v oblasti financí, účetnictví, finančního modelování, oceňování, obchodování, ekonomiky a dalších.

Poslední příspěvky