10 špatných studijních návyků, kterým je třeba se vyhnout - tipy pro efektivní studium

Každý máme jiné studijní návyky. Některé jsou účinné, protože studenti pokračují ve zvyšování úrovně vzdělávacího žebříčku (např. Prostřednictvím online kurzů), zatímco jiné návyky ve skutečnosti škodí vaší studijní zkušenosti. Způsob, jakým studujete, by měl být schopen držet krok s vaším akademickým tempem. Pokud si myslíte, že trávíte spoustu času studiem, ale stále nedosahujete dobrých výsledků, měli byste se ujistit, že se vyhýbáte špatným studijním návykům.

Níže je uveden seznam 10 návyků, které byste měli mít vyhýbat se při studiu:

10 špatných studijních návyků

# 1. Napěchování

Podle studie zveřejněné v časopise Scientific Reports měli vysokoškolští studenti, kteří každý den nespali nebo se neprobudili ve stejných dobách, vyšší pravděpodobnost, že budou mít nižší známky. Při přípravě na test je mnohem lepší studovat hodinu nebo dvě několik nocí před testovacím dnem, místo toho, abyste se dostali na noční test.

Dostatek spánku je zásadní, aby vaše mysl a tělo měli čas na odpočinek a zotavení. S nacpáním můžete skončit jak nízkým skóre, tak špatným zdravotním stavem. Je stejně důležité rozvíjet správné spánkové návyky, jako rozvíjet dobré studijní návyky.

# 2. Multitasking

Výzkum provedený na Stanfordské univerzitě ukázal, že jste méně produktivní, když provádíte více úkolů, než když se soustředíte na dokončení jednoho úkolu najednou. Vědci také zjistili, že ti, kteří jsou neustále vystaveni různým proudům elektronických informací, se nemohou soustředit, vybavovat si informace nebo přecházet z jednoho úkolu na druhý, stejně jako lidé, kteří v daném okamžiku zvládnou pouze jeden úkol.

# 3. Poslouchání hudby

Přehrávání hudby může být prospěšné při provádění určitých úkolů. Může vám pomoci motivovat nebo zlepšit náladu. Mnoho studentů také přísahá na tento studijní zvyk jako na užitečný při studiu. Výzkum však ukazuje, že hudba nepomáhá lidem naučit se něco nového nebo složitého. Hudba, zejména písně s texty, může zabrat místo na zpracování, takže je pro vás obtížné pochopit studovaný materiál.

10 špatných studijních návyků - poslech hudby

# 4. Vynechávání tříd

Pokud do kurzu nechodíte, strávíte mnoho hodin kopírováním poznámek a dotazováním se přátel na lekce, které jste zmeškali. Navštěvovat každou hodinu vyžaduje hodně disciplíny a odhodlání, ale pokud kurzy pravidelně přeskakujete, budete si muset lekci přečíst a naučit se od nuly, což vám ztěžuje získání lepších známek.

S online výukovými platformami se nemusíte obávat přeskakování tříd. Své Excel dovednosti si můžete oprášit ve svém vlastním čase pomocí našeho Crash kurzu Excel.

# 5. Neděláte obrys

Obrys vám pomůže uspořádat nápady a sledovat, co je třeba studovat, zvláště když pokrýváte velké množství informací. Pokud neděláte obrys, zvyšujete šanci, že vám chybí zásadní témata a nedosáhnete požadovaného hodnocení.

# 6. Používání sociálních médií při studiu

V tomto digitálním věku je běžné vidět lidi závislé na svých smartphonech, ať jsou kdekoli. Někteří možná procházejí své účty na sociálních médiích kvůli FOMO (strach, že přijdou). Odolávejte pokušení kontrolovat svůj Facebook, Twitter, Instagram nebo Snapchat zavřením všech jejich karet z prohlížeče v počítači nebo notebooku. Oznámení můžete také vypnout na telefonu.

10 špatných studijních návyků - sociální média

# 7. Ne aktivně studovat

Čtení a zvýrazňování poznámek nebude stačit k tomu, abyste se naučili nové a složité věci. Zvažte provedení některých aktivních studijních strategií, jako je čtení úkolů vlastními slovy, naučení někoho, co jste se naučili, a kvíz. Podle emeritního profesora Martyho Lobdella funguje testování nebo kvíz dobře, protože musíte získávat informace z paměti - něco, co při čtení učebnic neděláte.

Finanční kurzy zahrnují cvičení, která vám pomohou aktivně studovat na vaší cestě stát se finančním analytikem světové úrovně!

# 8. Být zmatený

S tolika věcmi, které je třeba dělat a přemýšlet, bude dezorganizace jen dělat studium mnohem těžším. Nedělejte si jen poznámky a připomínky mějte na zvláštních místech. Mějte si notebook, kde si zapisujete všechna data, úkoly, termíny a studijní plány. Můžete si také stáhnout aplikaci, která vám pomůže uspořádat všechny věci související se studiem.

10 špatných studijních návyků - neuspořádaných

# 9. Nemající studijní prostor

Studium doma je složité a může vést k tomu, že si budete rozvíjet špatné studijní návyky. Můžete čelit mnoha rušivým vlivům, které vám mohou bránit věnovat 100% pozornost danému úkolu. Ať už jde o zvuk z televize, práce v domácnosti nebo členové rodiny, kteří si s vámi chtějí povídat, jakékoli přerušení může narušit vaši dynamiku. Pokud se však ujistíte, že máte k dispozici prostor věnovaný studiu, který vás nebude rušit, můžete mít prospěch ze snadného a pohodlného studia doma.

# 10. Otálení

Někteří lidé pod tlakem fungují dobře, ale pokud jde o studium, je otálení jedním z nejhorších zvyků, které lidé mají. Máme tendenci přeceňovat čas potřebný k provedení úkolů a odložení studia na později. což má za následek méně než hvězdný výstup.

Rozdělte projekt nebo úkol na malé bloky a pro každý blok stanovte termín, abyste zajistili, že budete schopni správně pracovat a dokončit projekt včas. Můžete také použít techniku ​​Pomodoro, která vám pomůže s řízením času.

10 špatných studijních návyků - prokrastinace

Dodatečné zdroje

Online učení je skvělý způsob, jak si osvojit dobré studijní návyky, rozdělit si studium a řešit je ve svém volném čase. Finance nabízí řadu kurzů a zdrojů, které vám pomohou naučit se a posunout vaši kariéru! Podívejte se na ně níže:

  • Kurzy podnikového financování zdarma
  • Certifikace finančního modelování a oceňování (FMVA) ™ Certifikace FMVA® Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a Ferrari
  • Jak uspět v eLearningu - 10 tipů pro online studenty Jak uspět v eLearningu - 10 tipů pro online studenty 10 studijních tipů, které vám usnadní přechod a přizpůsobení se eLearningu.
  • Mapa kariéry

Poslední příspěvky