Kalkulátor perpetuity - stáhněte si zdarma excelovou šablonu

Tato kalkulačka perpetuity vám ukáže, jak vypočítat současnou hodnotu perpetuity a perpetuity s růstem.

Níže je snímek obrazovky kalkulátoru perpetuity:

Screenshot kalkulačky trvalosti

Stáhněte si šablonu zdarma

Zadejte své jméno a e-mail do níže uvedeného formuláře a stáhněte si bezplatnou šablonu hned teď!

Perpetuity in the financial system is a situation where a stream of cash flow Valuation Zdarma průvodce oceňováním, který vás naučí nejdůležitější koncepty vlastním tempem. Tyto články vás naučí osvědčené postupy v oblasti oceňování podniků a jak ocenit společnost pomocí srovnatelné analýzy společnosti, modelování diskontovaných peněžních toků (DCF) a precedentních transakcí, jak se používají v investičním bankovnictví, výzkumu kapitálu, platbách pokračuje neomezeně nebo je to anuita, která má bez konce. Při analýze ocenění Metody oceňování Při oceňování společnosti jako podniku se používají tři hlavní metody oceňování: DCF analýza, srovnatelné společnosti a precedenční transakce. Tyto metody oceňování se používají v investičním bankovnictví, kapitálovém výzkumu, soukromém kapitálu, rozvoji společností, fúzích a akvizicích, pákových odkupech a financích, perpetuities se používají k nalezení současné hodnoty budoucího předpokládaného toku peněžních toků společnosti a terminální hodnoty společnosti Terminal Hodnota Terminálová hodnota se používá při oceňování společnosti. Hodnota terminálu existuje i po prognózovaném období a předpokládá nepřetržitý zájem společnosti. . Perpetuita je v podstatě řada peněžních toků, které se neustále vyplácejí navždy.

Přestože je celková hodnota perpetuity nekonečná, má omezenou současnou hodnotu Čistá současná hodnota (NPV) Čistá současná hodnota (NPV) je hodnota všech budoucích peněžních toků (kladných i záporných) po celou dobu životnosti diskontované na přítomnost. Analýza NPV je formou vlastního ocenění a používá se značně napříč financemi a účetnictvím pro stanovení hodnoty podniku, zabezpečení investic,. Současná hodnota nekonečného toku peněžních toků se počítá sečtením diskontovaných hodnot každé anuity a snížením diskontované hodnoty anuity v každém období, dokud nedosáhne téměř nuly. Konečnou současnou hodnotu perpetuity analytik používá k určení přesné hodnoty společnosti, pokud bude i nadále fungovat se stejnou rychlostí.

Současná hodnota vzorce trvalosti

PV = C / R

kde:

PV = současná hodnota

C = částka průběžné platby v hotovosti

r = úroková sazba nebo výnos

Věčnost s růstovým vzorcem

PV = C / (r - g)

kde:

PV = současná hodnota

C = částka průběžné platby v hotovosti

r = úroková sazba nebo výnos

r = tempo růstu

Více šablon zdarma

Další zdroje najdete v naší knihovně obchodních šablon, kde si můžete stáhnout řadu bezplatných šablon pro modelování Excel, prezentaci v PowerPointu a Word.

  • Šablony pro modelování Excel Šablony pro Excel a finanční modely Stáhněte si šablony bezplatných finančních modelů - knihovna tabulkových financí obsahuje šablonu finančního modelu se 3 výpisy, model DCF, plán dluhu, plán odpisů, kapitálové výdaje, úroky, rozpočty, výdaje, předpovědi, grafy, grafy, časové plány , ocenění, srovnatelná analýza společnosti, více šablon Excel
  • PowerPoint prezentační šablony
  • Šablony transakčních dokumentů Šablony Bezplatné obchodní šablony pro použití v osobním nebo pracovním životě. Šablony zahrnují Excel, Word a PowerPoint. Ty lze použít pro transakce, právní, finanční modelování, finanční analýzy, obchodní plánování a obchodní analýzy.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found