Banky v Libanonu - přehled, průvodce po nejlepších bankách v Libanonu

Libanonská komise pro bankovní kontrolu (BCCL), která byla založena v roce 1967, je administrativně nezávislým orgánem vytvořeným za účelem převzetí funkcí oddělení bankovní kontroly Centrální banky Libanonu. BCCL dohlíží na finanční instituce, komptoiry, směnárenské instituce a banky v Libanonu. Hodnotí finanční zdraví institucí především prostřednictvím pravidelných šetření na místě i mimo něj.

Banky v Libanonu

V roce 2017 dosáhla hodnota aktiv libanonského bankovního sektoru 227 miliard USD, přičemž 14 bank v Libanonu představovalo 87% z celkové částky. Moody’s Investor Services rovněž vylepšila svůj výhled na domácí bankovní systém z negativního na stabilní, což odráží zlepšení ekonomického růstu země a lepší politickou stabilitu.

Pro každého, kdo uvažuje o bankovní kariéře v Libanonu, je tento seznam bank v Libanonu užitečným průvodcem, kde začít. Další informace najdete v našem seznamu finančních institucí. Seznam společností hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili.

Nejlepší banky v Libanonu zahrnují:

Bankovní Audi

Bank Audi je největší bankou v Libanonu na základě vkladů zákazníků, celkových aktiv, vlastního kapitálu, půjček a záloh. Banka nabízí rozmanitou škálu finančních produktů a služeb v segmentech osobního bankovnictví, obchodního bankovnictví a privátního bankovnictví. Působí v 11 zemích prostřednictvím tří finančních společností a 10 bank, podporovaných 204 pobočkami, 474 bankomaty a 35 ITM. Bank Audi byla založena v roce 1830 a ve své současné podobě byla založena v roce 1962.

Tržby: 1,51 miliardy USD (2017)

Čistý příjem: 559 milionů USD (2017)

Celková aktiva: 43,75 miliardy USD (2017)

BLOM Bank

BLOM Bank, založená v roce 1951, je jednou z největších libanonských bank a svým klientům nabízí celou řadu bankovních produktů a služeb. Banka působí v následujících segmentech: privátní bankovnictví, komerční bankovnictví, podnikové bankovnictví, investiční bankovnictví, retailové bankovnictví, islámské bankovnictví, služby kapitálového trhu, správa majetku a majetku a pojistné produkty a služby. Sídlí v Bejrútu a dohlíží na síť 77 poboček v Libanonu, 15 poboček na Kypru / Jordánsku, dvou poboček v Iráku a zastoupení v Abu Dhabi.

Tržby: 2,78 miliardy USD (2017)

Čistý příjem: 731,55 milionu USD (2017)

Celková aktiva: 49,06 miliard USD (2017)

Byblos Bank

Byblos Bank zahájila svoji činnost v roce 1963 v libanonském Jbeilu. Banka spolu se svými dceřinými a přidruženými bankami nabízí celou řadu bankovních a pojišťovacích služeb místním i zahraničním klientům. Se sídlem v Bejrútu spravuje několik poboček v Libanonu a na devíti dalších místech v zahraničí.

Tržby: 1,7 bilionu LBP (2017)

Čistý příjem: 256,45 miliardy LBP (2017)

Celková aktiva: 34,16 bilionu LBP (2017)

Fransabank

Fransabank, založená v roce 1921 jako pobočka Credit Foncier d’Algerie de Tunisie, je jednou z nejstarších bank v Libanonu. Banka poskytuje retailové bankovnictví, korporátní bankovnictví a investiční a soukromé bankovní služby. Ke konci roku 2016 banka zaměstnávala 1712 zaměstnanců a dohlížela na síť 124 tuzemských poboček po celé zemi.

Příjmy: 1,63 bilionu LBP (2016)

Čistý příjem: 302,94 miliardy LBP (2016)

Celková aktiva: 31,44 bilionu LBP (2016)

Societe Generale de Banque au Liban (SGBL)

Societe Generale de Banque au Liban (SGBL) byla založena v roce 1953 jako partnerství mezi Banque Belge pour l’Etranger, Michel Sehnaoui & Sons a Compagnie Belge de Banque et de Gestion. SGBL působí ve třech hlavních segmentech - retailové, korporátní a privátní bankovnictví - a nabízí širokou škálu standardních, diverzifikovaných a na míru šitých bankovních služeb.

Tržby: 1,35 bilionu LBP (2016

Čistý příjem: 303 miliard LBP (2016)

Celková aktiva: 28,67 bilionu LBP (2016)

Bank of Beirut

Bank of Beirut poskytuje spotřebitelské bankovnictví, komerční bankovnictví, podnikové bankovnictví, korespondenční bankovnictví, správu aktiv a služby kapitálového trhu na domácích i regionálních trzích. Banka spravuje 70 poboček na libanonském území, 24 poboček v jiných zemích a také zastoupení v Nigérii, Ghaně a Spojených arabských emirátech (Dubaj). Kromě tradičního uspořádání poboček dohlíží také na inteligentní a hybridní pobočky a satelitní pobočky, které mají sloužit jako jedna z libanonských bank, které jsou snadněji dostupné pro zákazníky žijící ve vzdálených oblastech.

Výnos: -

Čistý příjem: 201,37 milionu USD (2016)

Celková aktiva: 17,21 miliardy USD (2016)

Bankmed

Bankmed byla poprvé založena v roce 1944 jako úvěrová instituce s názvem Banque Naaman et Soussou. Banka nabízí řadu finančních produktů a služeb individuálním i obchodním zákazníkům v Libanonu, které podporuje 2 658 zaměstnanců. Skupina provozuje síť 65 místních poboček, 131 místních bankomatů, pěti zámořských poboček a pěti bankovních dceřiných společností.

Výnosy: 1,09 bilionu LBP (2016)

Čistý příjem: 176,82 miliardy LBP (2016)

Celková aktiva: 22,71 bilionu LBP (2016)

Banque Libano-Francaise

Banque Libano-Francaise poskytuje obchodní a podnikové bankovní služby v Libanonu se zaměřením na střední a velké podniky v soukromém sektoru. Banka také nabízí retailové bankovnictví, investiční bankovnictví a globální trhy, soukromé bankovnictví a správu majetku a mezinárodní a korespondenční bankovní služby. Je to jedna z bank v Libanonu, která nabízí nejširší škálu služeb. Se sídlem v Bejrútu spravuje 58 poboček a 109 bankomatů po celé zemi.

Tržby: 900,48 miliardy LBP (2016)

Čistý příjem: 168,42 miliardy LBP (2016)

Celková aktiva: 19,17 bilionu LBP (2016)

Credit Libanais

Společnost Credit Libanais, která byla založena v roce 1961, se zabývá libanonským retailovým bankovnictvím, podnikovým bankovnictvím a službami elektronického bankovnictví. Banka je jedním z průkopníků v libanonské bankovní technologii, zavádí služby ATM, platební platformy, technologie POS a inovace internetového bankovnictví. Síť skupiny zahrnuje 77 poboček, 95 bankomatů a 10 329 POS terminálů. Kromě svých bank v Libanonu působí také v Bahrajnu, na Kypru, v Iráku, Senegalu a Kanadě.

Příjmy: 853 miliard LBP (2016)

Čistý příjem: 106,94 miliardy LBP (2016)

Celková aktiva: 16,07 bilionu LBP (2016)

IBL banka

IBL Bank byla založena v roce 1961 jako Development Bank SAL. V roce 2008 banka změnila svůj název na IBL Bank, aby posílila svou pozici a povědomí o značce. Společnost IBL se sídlem v Bejrútu dohlíží na 20 aktivních poboček po celé zemi a tři pobočky v Iráku a další na Kypru.

Tržby: 582,04 miliardy LBP (2016)

Čistý příjem: 121,14 miliardy LBP (2016)

Celková aktiva: 10,21 bilionu LBP (2016)

Kariéra v investičním bankovnictví

Chcete-li proniknout do investičního bankovnictví, Jobs Projděte si popisy pracovních pozic: požadavky a dovednosti pro zveřejňování pracovních pozic v investičním bankovnictví, průzkumu kapitálu, treasury, FP&A, podnikových financí, účetnictví a dalších finančních oblastech. Tyto popisy pracovních míst byly sestaveny na základě nejběžnějších seznamů dovedností, požadavků, vzdělání, zkušeností a dalších, na které je třeba se zaměřit na několik důležitých věcí. Patří mezi ně vytváření sítí, obnovení životopisu investičního bankovnictví. Naučte se, jak napsat životopis investičního bankovnictví (analytik nebo spolupracovník) s bezplatným průvodcem a šablonou pro obnovení financí. Životopis IB je jedinečný. Je důležité přizpůsobit svůj životopis průmyslovému standardu, abyste se vyhnuli okamžitému smazání, zkušenostem a dovednostem v oblasti finančního modelování. Schopnosti finančního modelování Naučte se 10 nejdůležitějších dovedností v oblasti finančního modelování a toho, co je požadováno pro dobré finanční modelování v aplikaci Excel. Nejdůležitější dovednosti: účetnictví. Chcete-li se dozvědět více, prozkoumejte naši interaktivní kariérní mapu…. Pokud jde o bankovní kariéru, s našimi kurzy finančního modelování budete mít výraznou výhodu nad konkurencí.

Dodatečné zdroje

Toto byl průvodce po nejlepších bankách v Libanonu. Pro každého, kdo hledá kariéru v bankovnictví, je tento seznam skvělým místem pro zahájení vytváření sítí. Přečtěte si také tyto další zdroje:

  • Nejlepší banky v Turecku Nejlepší banky v Turecku Centrální banka Turecké republiky řídí měnovou a směnnou politiku v zemi. Dohlíží také na finanční instituce a místní banky v Turecku. Turecká centrální banka byla založena v roce 1930 jako akciová společnost. Hlavní povinnosti turecké centrální banky
  • Top 100 investičních bank Společnosti Seznamy hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili
  • Otázky rozhovoru s investičním bankovnictvím Rozhovory Eso na váš další rozhovor! Podívejte se na průvodce pohovorem Finance s nejčastějšími dotazy a nejlepšími odpověďmi na jakoukoli pracovní pozici v oblasti podnikových financí. Otázky a odpovědi k rozhovorům pro finance, účetnictví, investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, komerční bankovnictví, FP&A a další! Bezplatní průvodci a procvičte si eso na pohovoru
  • Projděte mě DCF Projděte mě DCF Otázka, projděte mě DCF Analýza je v rozhovorech s investičním bankovnictvím běžná. Naučte se, jak vyřešit otázku pomocí podrobného průvodce odpověďmi Finance. Sestavte si pětiletou předpověď nezajištěných volných peněžních toků, vypočítejte koncovou hodnotu a pomocí WACC diskontujte všechny tyto peněžní toky na současnou hodnotu.
  • Průvodce finančním modelováním Průvodce finančním modelováním zdarma Tato příručka pro finanční modelování zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, prognóz, propojení těchto tří výroků, analýzy DCF a dalších

Poslední příspěvky