Superday - poslední krok v rozhovorech s investičním bankovnictvím

Když si firma myslí, že máte dovednosti a potenciálně se hodí pro její společnost, jste pozváni na její Superday. To je situace, kdy je abecedně seřazen seznam nejlepších investičních bank na světě Seznam 100 nejlepších investičních bank na světě. Nejlepší investiční banky na seznamu jsou Goldman Sachs, Morgan Stanley, BAML, JP Morgan, Blackstone, Rothschild, Scotiabank, RBC, UBS, Wells Fargo, Deutsche Bank, Citi, Macquarie, HSBC, ICBC, Credit Suisse, Bank of America Merril Lynch učiní konečné rozhodnutí o tom, kteří analytici a spolupracovníci Průvodce kariérou investičního bankovnictví Průvodce kariérovým bankovnictvím - naplánujte si svoji kariéru IB. Dozvíte se o platech investičního bankovnictví, o tom, jak se najímat a co dělat po kariéře v IB. Divize investičního bankovnictví (IBD) pomáhá vládám, korporacím a institucím získávat kapitál a provádět fúze a akvizice (M&A). najmout. V tomto okamžiku jste složili obrazovku telefonu, první pohovor, skupinový pohovor a všechny ostatní pohovory. Superday je posledním krokem v procesu náboru analytiků a spolupracovníků investičního bankovnictví, takže buďte připraveni a buďte v nejlepším možném!

Superdenní investiční bankovnictví

Top 10 tipů na úspěšný Superday

Zde je náš seznam nejlepších tipů pro úspěšný Superday:

 1. Oblékněte si část oblečením, které odpovídá kultuře banky a města, ve kterém pohovorujete
 2. Znovu si vyzkoušejte odpovědi na nejčastější dotazy týkající se rozhovorů s investičním bankovnictvím Otázky a odpovědi s investičním bankovnictvím a otázky s odpověďmi. Tuto skutečnou formu banka využívala k najímání nového analytika nebo spolupracovníka. Statistiky a strategie IB rozhovoru. Dotazy jsou seřazeny podle: přehled bank a odvětví, historie zaměstnání (životopis), technické otázky (finance, účetnictví, oceňování) a chování (přizpůsobení)
 3. Prozkoumejte banku a pochopte, v čem jsou jedinečné, dohody, na kterých pracovali, a jejich kultura
 4. Síť s profesionály v bance před a během akce v maximální možné míře
 5. Buďte tak uvolnění a přirození, jak jen můžete, takže narazíte na opravdového a někoho, s kým chtějí pracovat
 6. Očekávejte neočekávané a pokračujte s vědomím, že tam budou nějaké křivky - zvládněte je klidně
 7. Díky osobnostní kondici budete vynikat více než jen technickými dovednostmi (např. Porozumění finančnímu modelování Co je finanční modelování Finanční modelování se provádí v aplikaci Excel za účelem předpovědi finanční výkonnosti společnosti. Přehled toho, co je finanční modelování, jak a proč stavět model. )
 8. Nepřekračujte své přivítání v žádné síťové konverzaci. Po zajímavém chatu přejděte na další
 9. Poznejte svůj příběh naruby (proč by vás měli najmout, proč investiční bankovnictví Proč investiční bankovnictví? Téměř každý tazatel investičního bankovnictví si položí otázku: proč investiční bankovnictví? Chci pracovat v investičním bankovnictví, protože je to nejrychlejší způsob, jak se naučit finanční modelování, oceňování, Excel a pochopení podstaty velkých korporátních transakcí. Jsem si vědom, že práce má přísnou hierarchii, velmi dlouhé hodiny a proč v této konkrétní bance)
 10. V návaznosti na vaše rozhovory a poděkovat jim za jejich čas

Síťová událost

Během Superday může společnost v předvečer hlavního dne uspořádat networkingovou noc, kde se kandidáti a manažeři setkávají při občerstvení. I když je tato konkrétní část Superday méně strukturovaná než pohovory, které se budou konat následující den, stále tvoří velkou část procesu pohovoru a může ovlivnit možnost uchazeče najmout si.

Superdenní rozhovory

V hlavní den Super dne budou kandidáti pohovořit s několika různými bankéři ze společnosti, často v rozhovorech jeden na jednoho nebo dva na jednoho. Banky budou mít na paměti několik věcí, na které si mají dávat pozor u potenciálních kandidátů, kteří přijdou tento hlavní den.

Co banky hledají?

Společnosti budou hledat fit více než cokoli jiného, ​​protože již posoudily technické dovednosti kandidáta (například porozumění finančnímu modelování Finanční modelování Zdroje bezplatného finančního modelování a návody, jak se naučit nejdůležitější koncepty vlastním tempem. Tyto články budou vás naučí osvědčené postupy v oblasti finančního modelování se stovkami příkladů, šablon, příruček, článků a dalších. Zjistěte, co je to finanční modelování, jak vytvořit model, dovednosti aplikace Excel, tipy a triky a oceňování Metody oceňování Při oceňování společnosti jako podniku používají se tři hlavní metody oceňování: DCF analýza, srovnatelné společnosti a precedenční transakce. Tyto metody oceňování se používají v investičním bankovnictví, kapitálovém výzkumu, soukromém kapitálu, korporátním rozvoji, fúzích a akvizicích, odkupu a financování) v prvním kole rozhovorů. Viceprezidenti, ředitelé a generální ředitelé budou hledat kandidáty, které se jim líbí, což není překvapující, protože budou společně pracovat více než 100 hodin týdně.

Technické dotazy k investičnímu bankovnictví Otázky a odpovědi Otázky a odpovědi k investičním bankovním rozhovorům. Tuto skutečnou formu banka využívala k najímání nového analytika nebo spolupracovníka. Statistiky a strategie IB rozhovoru. Otázky jsou roztříděny do: přehled bank a odvětví, historie zaměstnání (životopis), technické otázky (finance, účetnictví, oceňování) a chování (vhodné) budou stále určitě kladeny, takže je možné je očekávat. Rychlé tempo rozhovorů zády k sobě má zároveň simulovat tempo a stres běžné v dané pozici. Přemýšlejte o tom jako o zkoušce ohněm pro kandidáta.

Poslední kroky v Superday

Po dni rozhovorů se tazatelé setkají, aby diskutovali o kandidátech, kteří se jim líbili. Rozhodnutí nemusí být zcela jednomyslná, i když se určitému kandidátovi líbí pouze jeden nebo dva tazatelé, skupina se může rozhodnout, že bude tohoto kandidáta „pozastaven“.

Některé společnosti používají systém párování, kde jsou kandidáti požádáni o zařazení tazatelů nebo týmů, se kterými pohovorovali. Pohovory a týmy také řadí kandidáty, a pokud dojde ke shodě, pak k pronájmu.

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce Superday. Chcete-li se dozvědět více a posunout svou kariéru, podívejte se na následující bezplatné zdroje:

 • Hnědé boty s námořnickým oblekem Hnědé boty s modrým oblekem nebo černé boty? Odpovíme na otázku: modrý oblek: hnědé boty nebo černé boty? s finanční analogií. Hnědé boty, vysoké riziko / odměna; modrý oblek, černé boty, nízké riziko / odměna. Mám si obléct černé nebo hnědé boty s tmavomodrým oblekem? Pokud jedete na pohovor nebo začínáte svůj první den v novém zaměstnání v oblasti podnikových financí, pak chcete vypadat co nejlépe!
 • Proč investiční bankovnictví? Proč investiční bankovnictví? Téměř každý tazatel v oblasti investičního bankovnictví si položí otázku: proč investiční bankovnictví? Chci pracovat v investičním bankovnictví, protože je to nejrychlejší způsob, jak se naučit finanční modelování, oceňování, Excel a pochopit podstatu velkých podnikových transakcí. Jsem si vědom, že práce má přísnou hierarchii, velmi dlouhé hodiny
 • Projděte mě modelem DCF Projděte mě DCF Otázka, projděte mě DCF analýza je v rozhovorech s investičním bankovnictvím běžná. Naučte se, jak vyřešit otázku pomocí podrobného průvodce odpověďmi Finance. Sestavte si pětiletou předpověď nezajištěných volných peněžních toků, vypočítejte koncovou hodnotu a pomocí WACC diskontujte všechny tyto peněžní toky na současnou hodnotu.
 • Průvodce pohovorem s investičním bankovnictvím Otázky a odpovědi k rozhovoru s investičním bankovnictvím Otázky a odpovědi k rozhovoru s investičním bankovnictvím. Tuto skutečnou formu banka využívala k najímání nového analytika nebo spolupracovníka. Statistiky a strategie IB rozhovoru. Dotazy jsou seřazeny podle: přehled bank a odvětví, historie zaměstnání (životopis), technické otázky (finance, účetnictví, oceňování) a chování (přizpůsobení)

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found