Výkaz IF mezi dvěma čísly - Jak vypočítat krok za krokem

V aplikaci Excel Excel pro začátečníky Tato příručka pro Excel pro začátečníky vás naučí vše, co potřebujete vědět o tabulkách a vzorcích aplikace Excel pro provádění finanční analýzy. Podívejte se na video a dozvíte se vše, co začátečník potřebuje vědět z toho, co je Excel, proč používáme a jaké jsou nejdůležitější klávesové zkratky, funkce a vzorce, můžete kombinovat IF s AND a vrátit hodnotu na základě dvou různá čísla. Může to být velmi užitečné při provádění finančního modelování Co je to finanční modelování Finanční modelování se provádí v aplikaci Excel za účelem předpovědi finanční výkonnosti společnosti. Přehled toho, co je finanční modelování, jak a proč stavět model. a když vytváříte podmíněné situace. V tomto článku se naučíte, jak vytvořit příkaz IF mezi dvěma čísly, abyste mohli snadno odpovědět na problém, který se snažíte vyřešit.

Například pokud hledáte vzorec, který přejde do buňky B2, a pokud je číslo mezi 100 a 999, bude výsledek 100. Jinak, pokud je mimo tento rozsah, bude výsledek nulový.

Stáhněte si bezplatnou šablonu aplikace Excel - POKUD s funkcemi AND.

IF prohlášení mezi dvěma čísly

= IF (AND (C6> = C8, C6 <= C9), C11, C12)

(Viz screenshoty níže).

Příklad použití vzorce:

Krok 1: Číslo, které chcete otestovat, vložte do buňky C6 (150).

Krok 2: Vložte kritéria do buněk C8 a C9 (100 a 999).

Krok 3: Výsledky vložte, pokud jsou pravdivé nebo nepravdivé, do buněk C11 a C12 (100 a 0).

Krok 4: Zadejte vzorec = IF (AND (C6> = C8, C6 <= C9), C11, C12).

Konečný výsledek

Zde je snímek obrazovky v aplikaci Excel po použití vzorce pro příkaz IF mezi dvěma čísly. Můžete jasně vidět, jak je výsledek z příkladu 100, protože číslo 150 je mezi 100 a 999.

pokud výpis v aplikaci Excel se dvěma čísly

Gratulujeme, nyní jste v aplikaci Excel spojili IF s AND mezi dvěma čísly!

Stáhněte si šablonu zdarma.

IF prohlášení mezi dvěma čísly (s textem)

Výsledný výstup z modelu nemusíte omezovat pouze na čísla. Můžete také použít text, jak je znázorněno v následujícím příkladu. Tentokrát může Excel místo výsledku 100 nebo 0 zobrazit výsledek ANO nebo NE, aby se ukázalo, zda je argument pravdivý nebo nepravdivý.

if výraz mezi dvěma čísly s textem

Další výukové programy pro Excel

Děkujeme, že jste si přečetli tuto příručku, abyste pochopili, jak používat funkci IF s funkcí AND v aplikaci Excel, abyste zjistili, zda je číslo mezi dvěma dalšími čísly. Chcete-li se dál učit a rozvíjet svou kariéru finančního analytika, pomohou vám na vaší cestě tyto další finanční zdroje:

  • Funkce indexu a shody Vzorec indexu shody Kombinace funkcí INDEX a MATCH je výkonnější vyhledávací vzorec než VLOOKUP. Naučte se používat INDEX MATCH v tomto výukovém programu Excel. Index vrací hodnotu buňky v tabulce na základě čísla sloupce a řádku a funkce Match vrací pozici buňky v řádku nebo sloupci. Naučte se, jak na ně v této příručce
  • Seznam zkratek aplikace Excel Klávesové zkratky aplikace Excel PC Mac Klávesové zkratky Excel - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek pro MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigaci, pás karet, vkládání speciálních, manipulaci s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky
  • Důležité vzorce aplikace Excel Vzorce aplikace Excel vzorce Podváděcí list aplikace Excel pro vzorce aplikace Excel vám poskytne všechny nejdůležitější vzorce pro provádění finanční analýzy a modelování v tabulkách aplikace Excel. Pokud se chcete stát mistrem finanční analýzy v Excelu a odborníkem na vytváření finančních modelů, jste na správném místě.
  • Kurz Excel pro pokročilé

Poslední příspěvky