Zajištěná dluhová povinnost - definice, struktura, výhody

Collateralized Debt Obligation (CDO) je syntetický investiční produkt, který představuje různé půjčky seskupené a prodávané věřitelem Top Banks v USA Podle americké federální pojišťovací společnosti pro pojištění vkladů existovalo v USA k datu Únor 2014. Centrální bankou země je Federální rezervní banka, která vznikla po přijetí zákona o Federálních rezervách v roce 1913 na trhu. Držitel zajištěného dluhového závazku může teoreticky získat vypůjčenou částku od původního dlužníka na konci výpůjčního období. Zajištěný dluhový závazek je druh derivátového cenného papíru, protože jeho cena (alespoň pomyslně) závisí na ceně nějakého jiného aktiva.

Zajištěná dluhová povinnost

Struktura zajištěného dluhového závazku

Historicky byla podkladová aktiva v kolateralizovaných dluhových obligacích zahrnuta podnikové dluhopisy Dluhopisy Dluhopisy jsou cenné papíry s pevným výnosem, které jsou vydávány korporacemi a vládami za účelem zvýšení kapitálu. Emitent dluhopisů si od držitele dluhopisu půjčí kapitál a provede mu fixní platby za pevnou (nebo variabilní) úrokovou sazbu po stanovené období. , státní dluhopisy a bankovní půjčky. CDO shromažďuje příjmy ze sbírky zajištěných dluhových nástrojů a přiděluje shromážděný příjem prioritnímu souboru cenných papírů CDO.

Podobně jako vlastní kapitál (preferované akcie Preferred Shares Preferované akcie (preferované akcie, preferenční akcie) jsou třídou vlastnictví akcií ve společnosti, která má přednostní nárok na aktiva společnosti před kmenovými akciemi. Akcie jsou starší než běžné akcie, ale jsou mladší v poměru k dluhu, jako jsou dluhopisy. a kmenové akcie Kmenové akcie Kmenové akcie jsou typem cenného papíru, který představuje vlastnictví akcií ve společnosti. Existují i ​​další pojmy - například kmenová akcie, kmenová akcie nebo hlasovací akcie - ekvivalent k běžným akciím.) se vyšší jistina CDO vyplácí před mezaninovým CDO. První CDO zahrnovaly CDO peněžních toků, tj. Nepodléhaly aktivní správě správcem fondu. V polovině 2000s, během období před recesí v roce 2008, však CDO s tržním podílem tvořily většinu CDO. Správce fondu aktivně spravoval CDO.

Výhody zajištěných dluhových závazků

  • Zajištěné dluhové závazky umožňují bankám snížit míru rizika, které v rozvaze nesou. Většina bank je povinna držet určitou část svých aktiv v rezervě. To stimuluje sekuritizaci a prodej aktiv, protože držet aktiva v rezervách je pro banky nákladné.
  • Zajištěné dluhové závazky umožňují bankám přeměnit relativně nelikvidní zajištění (jeden dluhopis nebo půjčku) na relativně likvidní zajištění.

Bublinová bublina a zajištěné dluhové závazky

Historicky se domy považovaly za zásadně odlišné od ostatních aktiv, jako jsou dluhopisy a akcie společností. Trh s bydlením byl proto analyzován jiným způsobem ve srovnání s trhem pro jiné investiční nástroje. Transakce na trhu s bydlením jsou obvykle vysoce hodnotné transakce zahrnující jednotlivce a relativní frekvence těchto transakcí je nízká ve srovnání s obligací nebo akciemi, což může během dne obchodování několikrát změnit majitele.

V roce 2003 Alan Greenspan, tehdejší předseda Federálního rezervního systému Federální rezervní systém (Fed) Federální rezervní systém je centrální bankou Spojených států a je finanční autoritou za největší světovou ekonomikou volného trhu. , snížit cílovou sazbu federálních fondů na 1% z maxima 6,5% v roce 2001. Tento krok motivoval banky ke zvýšení úvěrů, aby využily výhod dostupného úvěru. Banky také poskytovaly půjčky na bydlení dlužníkům, kteří by v minulosti na hypotéky obvykle neměli nárok.

Zajištěná dluhová povinnost zajištěná hypotékou

CDO zajištěný hypotékou vlastní části mnoha jednotlivých hypotečních zástavních listů. V průměru vlastní CDO zajištěný hypotékou části stovek jednotlivých hypotečních zástavních listů. Hypoteční zástavní listy zase obsahovaly tisíce jednotlivých hypoték. Je tedy vidět, že CDO zajištěná hypotékou snižuje riziko drobné bytové krize diverzifikací napříč mnoha hypotečními zástavními listy.

Hypotéka zajištěná CDO byla před finanční krizí v roce 2008 považována za velmi bezpečný investiční nástroj. Tyto CDO však byly obzvláště náchylné k systémovému kolapsu globálního trhu s bydlením. V letech 2007–2008 ceny domů po celém světě klesly.

Související čtení

Děkujeme, že jste si přečetli finanční vysvětlení zajištění dluhového závazku. Finance nabízí analytika pro finanční modelování a oceňování (FMVA) ™ Certifikace FMVA®. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a certifikační program Ferrari pro ty, kteří chtějí posunout svou kariéru na další úroveň. Chcete-li se neustále vzdělávat a rozvíjet svou kariéru, budou užitečné následující zdroje:

  • Trhy s dluhovým kapitálem Trhy s dluhovým kapitálem (DCM) Skupiny s dluhovým kapitálovým trhem (DCM) jsou odpovědné za poskytování poradenství přímo emitentům společností při zvyšování dluhu při akvizicích, refinancování stávajícího dluhu nebo restrukturalizaci stávajícího dluhu. Tyto týmy pracují v rychle se měnícím prostředí a úzce spolupracují s poradenským partnerem
  • Fannie Mae Fannie Mae Federální národní hypoteční asociace, obvykle známá jako Fannie Mae, je vládou sponzorovaná vláda Spojených států, která byla založena za účelem rozšíření sekundárního hypotečního trhu poskytováním hypoték dlužníkům s nízkými a středními příjmy. Neposkytuje hypotéky dlužníkům, ale nakupuje a zaručuje hypotéky
  • Uzavření trhu Uzavření trhu Když majitel domu přestane platit za půjčku použitou na koupi domu, je dům považován za uzavřený. Nakonec to znamená, že vlastnictví
  • Volckerovo pravidlo Volckerovo pravidlo Volckerovo pravidlo odkazuje na § 619 zákona Dodd-Frank, který bankám zakazuje provádět obchodování na vlastní účet nebo používat prostředky svých vkladatelů k investování do rizikových investičních nástrojů. Toto pravidlo také zakazuje bankám vlastnit nebo investovat do zajišťovacích fondů nebo fondů soukromého kapitálu.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found