Nejlepší banky ve Velké Británii - přehled a průvodce po 10 nejlepších britských bankách

Ve Velké Británii existuje více než 45 stavebních spořitelen a 300 bank, což z něj činí největší bankovní systém v Evropě a čtvrtý největší na světě. Různé pobočky britského bankovního systému Bank of England Bank of England (BoE) je centrální banka Spojeného království a model, na kterém je postavena většina centrálních bank po celém světě. Od svého založení v roce 1694 se banka změnila z soukromé banky, která půjčovala peníze vládě, na oficiální centrální banku Spojeného království. zahrnout:

  • Banky na High Street nabízejí služby široké veřejnosti.
  • Služby obchodního bankovnictví kromě běžných účtů poskytují banky High Street ve Velké Británii. Často zahrnují další služby a poplatky.
  • Služby investičního bankovnictví obvykle nabízejí finanční instituce jménem bank na High Street, investičních fondů a penzijních fondů. Investují peníze na trzích s akciemi a dluhopisy.

Podle agentury Moody’s je výhled pro banky ve Velké Británii negativní kvůli nejistotám vyvolaným hlasováním po brexitu.

Pro každého, kdo uvažuje o kariéře v bankovnictví ve Velké Británii, je tento seznam nejlepších bank ve Velké Británii užitečným průvodcem, kde začít. Další informace najdete v našich seznamech finančních institucí. Společnosti Seznamy hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili

Banky ve Velké Británii

Nejlepší banky ve Velké Británii jsou:

HSBC Holdings

HSBC byla založena v roce 1880 a sídlí v Londýně. Banka zaměstnává přibližně 85 000 osob (včetně dceřiných společností). Působí v segmentech retailového bankovnictví a správy majetku, komerčního bankovnictví, globálního bankovnictví a trhů a globálního privátního bankovnictví. K 31. prosinci 2016 spravovala 964 poboček bank ve Velké Británii a dalších 13 poboček na ostrově Man a Normanských ostrovech.

V roce 2016 HSBC vykázala celková aktiva ve výši 2,3 miliardy USD a vykázala čistý příjem ve výši 7,1 milionu USD.

Barclay's PLC

Společnost Barclay’s PLC byla založena v roce 1925 se sídlem v Londýně. Banka poskytuje služby retailového bankovnictví, kreditních karet, velkoobchodního bankovnictví, investičního bankovnictví, správy majetku a správy investic. Zaměstnává kolem 119 300 zaměstnanců.

Od roku 2016 činila celková aktiva skupiny Barclay’s 99 miliard USD a čistý příjem dosáhl 2 miliard USD. Čistý příjem společnosti Barclay ve Velké Británii byl 9 miliard USD.

Royal Bank of Scotland

Royal Bank of Scotland byla založena v roce 1880 a sídlí v Edinburghu. Banka zaměstnává kolem 77 000 osob. Působí jako jedna z bank ve Velké Británii prostřednictvím osobního a obchodního bankovnictví, Ulster Bank RoI, komerčního bankovnictví, privátního bankovnictví, RBS International, NatWest Markets, Capital Resolution, Williams & Glyn a centrálních položek a dalších segmentů.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 1 bilion USD a celkový příjem 17 milionů USD.

Bankovní skupina Lloyds

Lloyds Banking Group byla založena v roce 1695 a její hlavní sídlo je v Londýně. Banka zaměstnává kolem 70 000 osob. Poskytuje bankovní a finanční služby pod značkami Lloyds Bank, Halifax, Bank of Scotland a Scottish Widows jednotlivcům i podnikům ve Velké Británii i v zahraničí. Je to jedna z nejstarších bank působících ve Velké Británii.

V roce 2016 banka vykázala celková aktiva ve výši 1 bilionu USD a vykázala čistý příjem 2,8 miliardy USD.

Standardní Chartered PLC

Standard Chartered PLC byla založena v roce 1969 a sídlí v Londýně. Banka zaměstnává přibližně 86 000 zaměstnanců. Působí v segmentech korporátního a institucionálního bankovnictví, retailového bankovnictví, komerčního bankovnictví a privátního bankovnictví. Jak 2016, to operovalo 964 poboček ve Velké Británii a 13 poboček na ostrově Man a Normanských ostrovech.

V loňském roce činila celková aktiva banky 647 miliard USD a celkový příjem dosáhl 540 milionů USD.

Santander UK

Santander Bank byla založena v roce 1988 a sídlí v Londýně. Banka zaměstnává kolem 19 500 osob. Působí v segmentech retailového bankovnictví, komerčního bankovnictví a globálního podnikového bankovnictví. Spravuje síť 841 poboček a 67 korporátních obchodních center a působí také prostřednictvím bankomatů, telefonních, digitálních, mobilních, internetových a zprostředkovatelských kanálů.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 400 miliard USD a čistý příjem činil 1 miliardu USD.

Celostátní stavební společnost

Celostátní stavební společnost byla založena v roce 1884 se sídlem ve Swindonu. Banka zaměstnává kolem 18 000 zaměstnanců. Působí prostřednictvím svých maloobchodních a obchodních segmentů. Poskytuje běžné a spořicí účty, účty ISA, hypotéky na bydlení, půjčky na komerční nemovitosti, financování projektů, sociální bydlení, osobní a automobilové půjčky a půjčky na zlepšení domácnosti, stejně jako půjčky bytovým družstvům. Nabízí také ochranné a investiční produkty, služby finančního plánování, kreditní karty, přečerpání běžného účtu a pokladní, likviditní a diskreční služby.

V roce 2016 banka vykázala celková aktiva ve výši 276 miliard USD a vykázala čistý příjem 1,3 miliardy USD.

Schroders

Schroders byla založena v roce 1804 a její sídlo je v Londýně. Banka zaměstnává přibližně 4 000 osob. Působí v segmentech retailového bankovnictví a správy majetku, komerčního bankovnictví, globálního bankovnictví a trhů a globálního privátního bankovnictví. Spravuje 41 kanceláří ve 27 zemích v Evropě, Americe, Asii, Africe a na Středním východě.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 28 miliard USD a čistý příjem dosáhl 676 milionů USD.

Blízcí bratři

Společnost Close Brothers byla založena v roce 1920 a její hlavní sídlo je v Londýně. Banka zaměstnává kolem 2 000 zaměstnanců. Působí prostřednictvím svých maloobchodních, obchodních a majetkových divizí. Divize Maloobchod poskytuje zprostředkující financování, zejména jednotlivcům, prostřednictvím prodejců motorových vozidel, pojišťovacích makléřů a maloobchodníků. Obchodní divize nabízí zajištěné půjčky na trhu malých a středních podniků. Divize Property poskytuje financování rezidenční výstavby profesionálním developerům.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 11,5 miliardy USD a čistý příjem činil 245 milionů USD.

Coventry Building Society

Coventry Building Society byla založena v roce 1884 se sídlem v Londýně. Banka zaměstnává přibližně 2 000 osob. Banka poskytuje stavební a finanční služby. Nabízí širokou škálu produktů a služeb, včetně služeb finančního plánování, hypoték, investičních služeb, spořicích produktů, zprostředkovatelských služeb a pojistných produktů, jako je cestovní pojištění.

V roce 2016 banka vykázala celková aktiva ve výši 51 miliard USD a čistý zisk činil 240 milionů USD.

Kariéra v investičním bankovnictví

Chcete-li proniknout do investičního bankovnictví, Jobs Projděte si popisy pracovních pozic: požadavky a dovednosti pro zveřejňování pracovních pozic v investičním bankovnictví, průzkumu kapitálu, treasury, FP&A, podnikových financí, účetnictví a dalších finančních oblastech. Tyto popisy pracovních míst byly sestaveny na základě nejběžnějších seznamů dovedností, požadavků, vzdělání, zkušeností a dalších, na které je třeba se zaměřit na několik důležitých věcí. Patří mezi ně vytváření sítí, obnovení životopisu investičního bankovnictví Šablona životopisu investičního bankovnictví. Naučte se, jak napsat životopis investičního bankovnictví (analytik nebo spolupracovník) s bezplatným průvodcem a šablonou pro obnovení financí. Životopis IB je jedinečný. Je důležité přizpůsobit svůj životopis průmyslovému standardu, abyste se vyhnuli okamžitému smazání, zkušenostem a dovednostem v oblasti finančního modelování. Schopnosti finančního modelování Naučte se 10 nejdůležitějších dovedností v oblasti finančního modelování a toho, co je požadováno pro dobré finanční modelování v aplikaci Excel. Nejdůležitější dovednosti: účetnictví. Chcete-li se dozvědět více, prozkoumejte naši interaktivní kariérní mapu….

Pokud jde o bankovní kariéru, s našimi kurzy finančního modelování budete mít výraznou výhodu nad konkurencí.

Dodatečné zdroje

Toto byl finanční průvodce nejvyšších bank ve Velké Británii. Pro každého, kdo hledá kariéru v bankovnictví, je tento seznam skvělým místem pro zahájení vytváření sítí. Přečtěte si také tyto další zdroje:

  • Top 10 bank in Germany Top banks in Germany Banky v Německu jsou rozděleny do tří samostatných úrovní: soukromé banky, spořitelny ve veřejném vlastnictví (Landesbanks) a členské družstevní záložny. Německý bankovní systém se skládá z téměř 1 800 bank, mezi něž patří 200 soukromých bank, 400 bank ve veřejném vlastnictví a 1100 členských družstevních záložen.
  • 10 nejlepších bank v Irsku Nejlepší banky v Irsku Irský bankovní systém funguje na podobném základě jako bankovní systém ve Velké Británii. V současné době je v Irsku 64 bank. Irská centrální banka (CBI) je odpovědná za tradiční funkce centrálního bankovnictví, jako je finanční regulace. V roce 2010 byla vytvořena nová struktura CBI
  • Otázky rozhovoru s investičním bankovnictvím Rozhovory Eso na váš další rozhovor! Podívejte se na průvodce pohovorem Finance s nejčastějšími dotazy a nejlepšími odpověďmi na jakoukoli pracovní pozici v oblasti podnikových financí. Otázky a odpovědi k rozhovorům pro finance, účetnictví, investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, komerční bankovnictví, FP&A a další! Bezplatní průvodci a procvičte si eso na pohovoru
  • Projděte mě DCF Projděte mě DCF Otázka, projděte mě DCF Analýza je v rozhovorech s investičním bankovnictvím běžná. Naučte se, jak vyřešit otázku pomocí podrobného průvodce odpověďmi Finance. Sestavte si pětiletou předpověď nezajištěných volných peněžních toků, vypočítejte koncovou hodnotu a pomocí WACC diskontujte všechny tyto peněžní toky na současnou hodnotu.
  • Průvodce finančním modelováním Průvodce finančním modelováním zdarma Tato příručka pro finanční modelování zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, prognóz, propojení těchto tří výroků, analýzy DCF a dalších

Poslední příspěvky