Time Management - Seznam nejlepších tipů pro efektivní správu času

Time management je proces plánování a řízení, kolik času je třeba věnovat konkrétním činnostem. Dobré řízení času umožňuje jednotlivci dokončit více za kratší dobu, snižuje stres a vede ke kariérnímu úspěchu. Průvodce analytikem Trifecta® Konečný průvodce tím, jak být světovým finančním analytikem. Chcete být prvotřídním finančním analytikem? Hledáte nejlepší osvědčené postupy v oboru a vyčníváte z davu? Náš proces s názvem The Analyst Trifecta® se skládá z analytiky, prezentace a měkkých dovedností.

Organizace času

Výhody řízení času

Schopnost efektivně řídit svůj čas je důležitá. Správné řízení času vede k vyšší efektivitě Rozvoj společnosti Rozvoj společnosti je skupina ve společnosti odpovědné za strategická rozhodnutí o růstu a restrukturalizaci jejího podnikání, navazování strategických partnerství, zapojení do fúzí a akvizic (M&A) a / nebo dosažení organizační dokonalosti. Corp Dev také sleduje příležitosti, které využívají hodnotu obchodní platformy společnosti. a produktivita, méně stresu a větší životní úspěch. Zde jsou některé výhody efektivního řízení času:

1. Úleva od stresu

Vytvoření a dodržování harmonogramu úkolů snižuje úzkost. Když zaškrtnete položky v seznamu úkolů, uvidíte, že dosahujete hmatatelného pokroku. To vám pomůže vyhnout se pocitu stresu ve strachu z toho, zda děláte věci.

2. Více času

Dobrá správa času vám poskytne čas navíc, který můžete strávit ve svém každodenním životě. Lidé, kteří dokážou efektivně řídit čas, si užívají více času věnovaného koníčkům nebo jiným osobním aktivitám.

3. Více příležitostí

Správné řízení času vede k většímu počtu příležitostí a méně času plýtvajícího triviálními činnostmi. Dobré dovednosti v řízení času jsou klíčové vlastnosti, které zaměstnavatelé hledají. Schopnost stanovit priority a naplánovat práci je pro každou organizaci extrémně žádoucí. Podniková struktura Podniková struktura se týká organizace různých oddělení nebo obchodních jednotek v rámci společnosti. V závislosti na cílech společnosti a odvětví.

4. Schopnost realizovat cíle

Jednotlivci, kteří praktikují správné řízení času, jsou schopni lépe dosáhnout cílů a cílů, a to za kratší dobu.

Seznam tipů pro efektivní správu času

Po zvážení výhod správy času se podívejme na několik způsobů, jak efektivně řídit čas:

infografika tipy pro správu času

1. Stanovte si cíle správně

Stanovte si cíle, které jsou dosažitelné a měřitelné. Při stanovování cílů použijte metodu SMART. V zásadě se ujistěte, že jsou stanovené cíle Specifický, Msnadný, Attainable, Rnáčelník a TImely.

2. Upřednostňujte moudře

Stanovte priority úkolů na základě důležitosti a naléhavosti. Podívejte se například na své každodenní úkoly a určete, které jsou:

  • Důležité a naléhavé: Proveďte tyto úkoly hned.
  • Důležité, ale ne naléhavé: Rozhodněte se, kdy tyto úkoly provést.
  • Naléhavé, ale nedůležité: Pokud je to možné, delegujte tyto úkoly.
  • Není to naléhavé a není důležité: Odložte je stranou, abyste to udělali později.

3. Stanovte časový limit pro dokončení úkolu

Nastavení časových omezení pro dokončení úkolů vám pomůže být cílenější a efektivnější. Vynaložení malého úsilí navíc na rozhodování o tom, kolik času je třeba věnovat jednotlivým úkolům, vám také pomůže rozpoznat potenciální problémy dříve, než nastanou. Tímto způsobem můžete dělat plány, jak s nimi zacházet.

Předpokládejme například, že musíte včas napsat pět recenzí na schůzku. Uvědomujete si však, že ve zbývajícím čase před schůzkou budete moci dokončit pouze čtyři z nich. Pokud se o této skutečnosti dozvíte s dostatečným předstihem, můžete snadno delegovat napsání jedné z recenzí na někoho jiného. Pokud jste se však dříve neobtěžovali udělat si časovou kontrolu svých úkolů, možná byste si svůj časový problém neuvědomili až hodinu před schůzkou. V tom okamžiku by mohlo být podstatně obtížnější najít někoho, komu by delegoval jednu z recenzí, a pro ně by také bylo obtížnější přizpůsobit úkol jejich denní době.

4. Mezi úkoly si udělejte přestávku

Když děláte spoustu úkolů bez přestávky, je těžší zůstat soustředěný a motivovaný. Mezi úkoly si nechejte prostoje, abyste si vyčistili hlavu a osvěžili se. Zvažte krátký spánek, krátkou procházku nebo meditaci.

5. Uspořádejte se

Využijte svůj kalendář pro dlouhodobější správu času. Zapište si termíny pro projekty nebo pro úkoly, které jsou součástí dokončení celého projektu. Přemýšlejte o tom, které dny by bylo nejlepší věnovat konkrétním úkolům. Možná budete například muset naplánovat schůzku, na které budete diskutovat o peněžních tocích v den, kdy víte, že je k dispozici finanční ředitel společnosti.

6. Odstraňte nepodstatné úkoly / činnosti

Je důležité odstranit nadbytečné aktivity nebo úkoly. Určete, co je významné a co si zaslouží váš čas. Odstranění nepodstatných úkolů / činností vám uvolní více času, který budete věnovat skutečně důležitým věcem.

7. Plánujte dopředu

Ujistěte se, že každý den začínáte jasnou představou o tom, co musíte udělat - co je třeba udělat DNEŠNÍ den. Zvažte, jak si zvyknout, že na konci každého pracovního dne můžete začít psát svůj seznam úkolů pro následující pracovní den. Tímto způsobem můžete příštího rána narazit na zem.

Důsledky špatného řízení času

Zvažme také důsledky špatného řízení času.

1. Špatný pracovní postup

Neschopnost plánovat dopředu a držet se cílů znamená špatnou účinnost. Například pokud je třeba dokončit několik důležitých úkolů, efektivním plánem by bylo dokončit související úkoly společně nebo postupně. Pokud však neplánujete dopředu, můžete při své práci nakonec skákat sem a tam nebo ustoupit. To znamená sníženou účinnost a nižší produktivitu.

2. Ztracený čas

Špatné řízení času vede ke ztrátě času. Například tím, že si během úkolu povídáte s přáteli na sociálních médiích, odvádíte pozornost a ztrácíte čas.

3. Ztráta kontroly

Tím, že nevíte, jaký je další úkol, trpíte ztrátou kontroly nad svým životem. To může přispět k vyšší úrovni stresu a úzkosti.

4. Špatná kvalita práce

Špatné řízení času obvykle zhoršuje kvalitu vaší práce. Například nutnost spěchat k dokončení úkolů na poslední chvíli obvykle zhoršuje kvalitu.

5. Špatná pověst

Pokud se klienti nebo váš zaměstnavatel nemohou spoléhat na to, že úkoly dokončíte včas, bude to nepříznivě ovlivněno jejich očekávání a vnímání. Pokud se klient nemůže spoléhat na to, že něco uděláte včas, pravděpodobně podnikne jinde.

Související čtení

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce správou času. Finance je globálním poskytovatelem kurzů finančního modelování a certifikace finančních analytiků Certifikace FMVA® Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P.Morgan a Ferrari. Abychom vám pomohli stát se světovým finančním analytikem a posunout svou kariéru, pomohou vám tyto další bezplatné finanční zdroje:

  • Vlastnosti vedení Vlastnosti vedení Vedoucí vlastnosti se vztahují k osobním kvalitám, které definují efektivní vůdce. Vedení označuje schopnost jednotlivce nebo organizace vést jednotlivce, týmy nebo organizace k plnění cílů a záměrů. Vedení hraje v řízení důležitou funkci
  • Smysl pro účel v práci Smysl pro účel v práci Najděte svůj smysl pro účel v práci. Ať už vás práce baví nebo ne, často záleží na tom, jak dobře podporuje váš smysl pro účel. Kde pracujete, role, kterou zastáváte, a váš širší smysl pro váš účel se mohou změnit, proto, pokud chcete mít rovnováhu mezi těmito třemi, musíte být otevřeni změnám
  • Vedení příkladem Vedení příkladem Vedení je proces, ve kterém jedinec ovlivňuje chování a postoje ostatních lidí. Jít příkladem pomáhá ostatním lidem vidět, co leží
  • Osobní značka Osobní značka Naše osobní značka je to, co lidé považují za naši identitu, za koho nás vidí a jaké vlastnosti a věci si s námi spojují. Odhaluje, kdo jsme, co nabízíme a co si vážíme. Když pracujeme ve společnosti, naši kolegové o nás vytvářejí vnímání na základě toho, jak se jim prezentujeme.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found