Plat CFA® - Kolik držitelů vydělá na kompenzaci

Kompenzace pro chartermány CFA® obvykle sestává z kombinace základního platu, bonusů založených na výkonu a nějakého druhu vlastního kapitálu nebo sdílení zisku. Držitelé listin mohou mít poměrně vysoké platy ve srovnání s ostatními profesionály ve finančním průmyslu. Níže je uveden obecný průvodce platem CFA®.

Obecný vzorec pro výpočet celkové náhrady je uveden níže:

Základní plat CFA® + peněžní bonus + vlastní kapitál = celková kompenzace

Průměrná celková kompenzace pro držitele charteru (v USA) je podle společnosti CFA® Society přibližně 300 000 USD.

Střední základní plat pro držitele charteru je přibližně 180 000 USD, což ponechává zůstatek na rozdělení mezi peněžními bonusy a vlastním kapitálem nebo sdílením zisku.

Náhrada mzdy CFA®

Průvodce platem CFA® - kompenzace podle pracovní pozice

Průměry neposkytují úplný obraz, protože pro plat CFA® existuje široká škála, v závislosti na konkrétním pracovním zařazení.

Níže je uveden rozpis průměrné celkové kompenzace podle typu úlohy:

 • Finanční analytik (podnikový) $80,930
 • Portfolio Manager (s pevným výnosem) $253,250
 • Investiční ředitel $316,600
 • Správce portfolia (akcie) $344,500

Výše uvedené informace byly zveřejněny v průzkumu kompenzací mezd 2016 CFA®.

Průvodce platem CFA® - Kde pracují nájemci?

Držitelé odměny vydělávají na platu v celé řadě rolí v oblasti podnikových financí, včetně následujících:

 • Správa portfolia Profesní profil správy portfolia Správa portfolia je správa investic a aktiv pro klienty, mezi něž patří penzijní fondy, banky, zajišťovací fondy, rodinné kanceláře. Správce portfolia je odpovědný za udržování správné kombinace aktiv a investiční strategie, která vyhovuje potřebám klienta. Plat, dovednosti,
 • Akciový výzkum Analytik akciového výzkumu Analytik akciového výzkumu poskytuje výzkumné pokrytí veřejných společností a distribuuje tento výzkum klientům. Pokrýváme plat analytika, popis práce, vstupní body odvětví a možné kariérní cesty.
 • Cesta k investování v oblasti investičního bankovnictví Kariéra v investičním bankovnictví - naplánujte si svoji kariérní cestu IB. Dozvíte se o platech investičního bankovnictví, o tom, jak se najímat a co dělat po kariéře v IB. Divize investičního bankovnictví (IBD) pomáhá vládám, korporacím a institucím získávat kapitál a provádět fúze a akvizice (M&A).
 • Korporátní rozvoj Korporátní rozvoj Kariéra Cesta k korporátnímu rozvoji zahrnuje provádění fúzí, akvizic, odprodejů a získávání kapitálu interně pro společnost. Korporátní rozvoj („corp dev“) je odpovědný za interní provádění fúzí, akvizic, odprodejů a získávání kapitálu pro společnost. Prozkoumejte kariérní cestu.

Jak zvýšit svůj plat?

Pokud jste držitelem listiny a chcete zvýšit svůj plat CFA®, klíčem je, abyste se stali hodnotnějšími. To zahrnuje strategie, jako je požadavek na větší odpovědnost, převzetí role mezi různými funkcemi, vedení členů juniorského týmu a zdokonalení vašich technických finančních dovedností. Staňte se lynchpinem a nepostradatelným členem týmu.

Navíc je vždy výhodné znát aktuální mzdový trh pro vaši úroveň dovedností a pracovní funkci. Pokud si všimnete, že máte nedostatečnou mzdu, nebo pokud určité dovednosti, které máte, zvyšují váš mzdový potenciál, nebojte se vyjednat zvýšení během hodnocení výkonu. Klíčem je dokázat svou hodnotu svou prací a řádně prozkoumat, jakou úroveň kompenzace by měly vaše znalosti a dovednosti ovládat.

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli tohoto průvodce platy CFA® a informace o celkové kompenzaci. Abychom se dál učili a zlepšovali svou kariéru, důrazně doporučujeme tyto další zdroje:

 • Plat investičního bankéře Plat investičního bankéře Plat investičního bankéře patří k nejvyšším na světě. Je jim vyplácen základní plat a bonus za jejich odškodnění. Zjistěte, kolik vydělávají. Analytik přímo z univerzity může očekávat, že vydělá více než 100 000 USD, ale za hodinu to může být při práci 100 hodin týdně až 20–35 USD
 • Kompenzační průvodci Kompenzace Kompenzační a platové průvodci pro práce v oblasti podnikových financí, investičního bankovnictví, výzkumu kapitálu, FP&A, účetnictví, komerčního bankovnictví, absolventů FMVA
 • Průvodce finančním modelováním Průvodce finančním modelováním zdarma Tato příručka pro finanční modelování zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, prognóz, propojení těchto tří výroků, analýzy DCF a dalších
 • Průvodci pohovorem Rozhovory Eso na váš další pohovor! Podívejte se na průvodce pohovorem Finance s nejčastějšími dotazy a nejlepšími odpověďmi na jakoukoli pracovní pozici v oblasti podnikových financí. Otázky a odpovědi k rozhovorům pro finance, účetnictví, investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, komerční bankovnictví, FP&A a další! Bezplatní průvodci a procvičte si eso na pohovoru

Poslední příspěvky