Nejlepší banky ve Spojených arabských emirátech - přehled a průvodce po 10 nejlepších bankách

Centrální banka SAE je hlavním finančním regulačním orgánem v zemi. V SAE je 23 místních a 26 zahraničních bank. V bankovním odvětví země dominují větší banky, přičemž pět největších bank představuje přibližně 60% aktiv sektoru. Islámské bankovnictví zahrnuje 8 plnohodnotných islámských bank a 23 islámských oken zřízených konvenčními bankami ve Spojených arabských emirátech, což dohromady představuje 19% celkových aktiv bankovního sektoru.

V SAE existují 4 typy bank:

  • Komerční banky
  • Průmyslové banky
  • Obchodní banky
  • Islámské banky

Podle agentury Moody’s je bankovní systém Spojených arabských emirátů stabilní kvůli pružné úrovni kapitálu bank a likvidním rezervám.

Pro každého, kdo uvažuje o kariéře v bankovnictví ve Spojených arabských emirátech, je tento seznam nejlepších bank ve Spojených arabských emirátech užitečným průvodcem, kde začít. Další informace najdete v našich seznamech finančních institucí. Seznam společností hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili.

banky v eu

Nejlepší banky v SAE jsou:

Emirates NBD

Emirates NBD je největší bankovní skupinou na Středním východě. Sídlí v Dubaji a zaměstnává 9 000 zaměstnanců. Banka v současné době spravuje 221 poboček a 1023 bankomatů a SDM ve Spojených arabských emirátech a v zámoří. Působí v různých obchodních segmentech: retailové bankovnictví a správa majetku, velkoobchodní bankovnictví, islámské bankovnictví (IB), mezinárodní a informační technologie a provoz.

V roce 2016 činila celková aktiva banky 121 miliard USD a čistý zisk dosáhl 1,97 miliardy USD.

Národní banka Abú Dhabí

Národní banka v Abú Dhabí, která byla založena v roce 1968, je největším věřitelem mezi bankami ve Spojených arabských emirátech. Poskytuje korporátní, maloobchodní, soukromé, investiční a islámské bankovní služby. Banka má sídlo v Abú Dhabí a je přítomna v 19 zemích po celém světě.

Národní banka v Abú Dhabí zaměstnává 10 849 zaměstnanců. V roce 2016 banka vykázala celková aktiva ve výši 114 miliard USD a vykázala čistý zisk ve výši 1,44 miliardy USD.

Abu Dhabi Commercial Bank

Společnost Abu Dhabi Commercial Bank, která byla založena v roce 1985, poskytuje maloobchodní, komerční, islámské bankovnictví a další finanční služby. Banka působí v následujících obchodních segmentech: spotřebitelské bankovnictví, velkoobchodní bankovnictví, investice a treasury bankovnictví a správa majetku. Zaměstnává 16 924 zaměstnanců a sídlí v Abú Dhabí.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 70 miliard USD a čistý zisk 1,13 miliardy USD.

První banka v Perském zálivu

First Gulf Bank byla založena v roce 1979 a sídlí v Abú Dhabí. Mezi obchodní segmenty banky patří Wholesale Banking Group, Treasury and Global Markets, Consumer Banking, Real Estate a další operace. Zaměstnává přibližně 1400 osob a je přítomna v 19 zemích, včetně Kuvajtu, Číny, Velké Británie, Francie, Malajsie, Bahrajnu, Súdánu, Hongkongu, Švýcarska, Libanonu, Labuanu, Ománu, Egypta, USA, Jordánska, Brazílie a Indie.

V roce 2016 činila celková aktiva banky 66 miliard USD a čistý zisk dosáhl 1,65 miliardy USD.

Dubajská islámská banka

Dubajská islámská banka vznikla v roce 1975 a její sídlo je v Dubaji. Banka působí prostřednictvím svých segmentů spotřebitelského bankovnictví, korporátního bankovnictví, rozvoje nemovitostí, státní pokladny a dalších. Slouží přibližně 1,7 milionu zákazníků a udržuje 90 poboček v SAE.

V roce 2016 banka vykázala celková aktiva ve výši 47 miliard USD a vykázala čistý zisk ve výši 1,12 miliardy USD.

Mashreq Bank

Mashreq Bank byla založena v roce 1967, čímž se stala jednou ze starších bank ve Spojených arabských emirátech, se sídlem v Dubaji. Banka je akciovou společností a je přidruženou společností skupiny HSBC Group. Poskytuje retailové bankovnictví, komerční bankovnictví, investiční bankovnictví, islámské bankovnictví, makléřské služby a služby správy aktiv. Banka provozuje přibližně 45 tuzemských poboček a 20 mezinárodních poboček a je přítomna v Egyptě, Kataru, Kuvajtu a Bahrajnu. V současné době zaměstnává přibližně 4 000 zaměstnanců.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 33 miliard USD a čistý zisk 531 milionů USD.

Islámská banka v Abú Dhabí

Banka byla založena v roce 1997 a její hlavní sídlo je v Abú Dhabí. Působí v následujících segmentech: Globální retailové bankovnictví, Globální velkoobchodní bankovnictví, Privátní bankovnictví, Treasury, Real Estate a další. Je přítomen v Egyptě, Iráku, Saúdské Arábii a Velké Británii.

V roce 2016 činila celková aktiva banky 33 miliard USD a čistý zisk dosáhl 531 milionů USD.

Union národní banka

Společnost Union National Bank, která byla založena v roce 1982, poskytuje služby komerčního a investičního bankovnictví placeným jednotlivcům, osobám samostatně výdělečně činným, jednotlivcům s vysokým čistým jměním a podnikatelským subjektům ve Spojených arabských emirátech a dalších zemích. Banka se sídlem v Abú Dhabí spravuje síť 76 poboček po celém světě. Působí prostřednictvím divize mezinárodních a finančních institucí a divize treasury a investic.

V roce 2016 banka vykázala celková aktiva ve výši 28 miliard USD a vykázala čistý zisk ve výši 430 milionů USD.

Obchodní banka v Dubaji

Obchodní banka v Dubaji byla založena v roce 1969 a její hlavní sídlo je v Dubaji. Banka nabízí podnikové bankovnictví, komerční bankovnictví, osobní bankovnictví, islámské bankovnictví a podpůrné služby. Jako 35. největší banka v oblasti Perského zálivu je jednou z nejdůležitějších bank ve Spojených arabských emirátech.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 17 miliard USD a čistý zisk 273 milionů USD.

RAKBank

Společnost RAKBank, založená v roce 1976, má sídlo v Ras Al-Khaimah ve Spojených arabských emirátech. Je také známá jako národní banka Ras Al Khaimah (P.J.S.C). Banka poskytuje služby retailového a komerčního bankovnictví jednotlivcům a podnikům ve Spojených arabských emirátech. Podnikání funguje v pěti segmentech: retailové bankovnictví, velkoobchodní bankovnictví, obchodní bankovnictví, státní pokladna a pojišťovací podnikání. Spravuje síť 38 poboček a obsluhuje přibližně 700 000 zákazníků.

V roce 2016 činila celková aktiva banky 11 miliard USD a čistý zisk dosáhl 180 milionů USD.

Kariéra v investičním bankovnictví

Chcete-li proniknout do investičního bankovnictví, Jobs Projděte si popisy pracovních pozic: požadavky a dovednosti pro zveřejňování pracovních pozic v investičním bankovnictví, průzkumu kapitálu, treasury, FP&A, podnikových financí, účetnictví a dalších finančních oblastech. Tyto popisy pracovních míst byly sestaveny na základě nejběžnějších seznamů dovedností, požadavků, vzdělání, zkušeností a dalších, na které je třeba se zaměřit na několik důležitých věcí. Patří mezi ně vytváření sítí, obnovení životopisu investičního bankovnictví. Naučte se, jak napsat životopis investičního bankovnictví (analytik nebo spolupracovník) s bezplatným průvodcem a šablonou pro obnovení financí. Životopis IB je jedinečný. Je důležité přizpůsobit svůj životopis průmyslovému standardu, abyste se vyhnuli okamžitému smazání, zkušenostem a dovednostem v oblasti finančního modelování. Schopnosti finančního modelování Naučte se 10 nejdůležitějších dovedností v oblasti finančního modelování a toho, co je požadováno pro dobré finanční modelování v aplikaci Excel. Nejdůležitější dovednosti: účetnictví. Chcete-li se dozvědět více, prozkoumejte naši interaktivní kariérní mapu….

Pokud jde o bankovní kariéru, s našimi kurzy finančního modelování budete mít výraznou výhodu nad konkurencí.

Dodatečné zdroje

Toto byl finanční průvodce nejlepšími bankami ve Spojených arabských emirátech. Pro každého, kdo hledá kariéru v bankovnictví, je tento seznam skvělým místem pro zahájení vytváření sítí. Přečtěte si také tyto další zdroje:

  • Top 10 bank v Singapuru Nejlepší banky v Singapuru Více než 200 bank působí v Singapuru. Seznamte se s nejlepšími bankami v Singapuru a naplánujte si svou kariéru v bankovnictví. Singapur je mezinárodní finanční centrum, jehož vládní praktiky pro-obchodní politiky z něj dělají bankovní uzel v jihovýchodní Asii. Prozkoumejte přehled Finance těchto bank
  • Top 10 bank v Kataru Top bank v Kataru Katarská centrální banka licencuje a reguluje 18 bank v Kataru od ledna 2015. Přestože rostoucí zahraniční expozice katarských bank je pro úřady rostoucí výzvou, katarský bankovní sektor si udržuje stabilitu a efektivitu během let.
  • Otázky rozhovoru s investičním bankovnictvím Rozhovory Eso na váš další rozhovor! Podívejte se na průvodce pohovorem Finance s nejčastějšími dotazy a nejlepšími odpověďmi na jakoukoli pracovní pozici v oblasti podnikových financí. Otázky a odpovědi k rozhovorům pro finance, účetnictví, investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, komerční bankovnictví, FP&A a další! Bezplatní průvodci a procvičte si eso na pohovoru
  • Projděte mě DCF Projděte mě DCF Otázka, projděte mě DCF Analýza je v rozhovorech s investičním bankovnictvím běžná. Naučte se, jak vyřešit otázku pomocí podrobného průvodce odpověďmi Finance. Sestavte si pětiletou předpověď nezajištěných volných peněžních toků, vypočítejte koncovou hodnotu a pomocí WACC diskontujte všechny tyto peněžní toky na současnou hodnotu.
  • Průvodce finančním modelováním Průvodce finančním modelováním zdarma Tato příručka pro finanční modelování zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, prognóz, propojení těchto tří výroků, analýzy DCF a dalších

Poslední příspěvky