Definice aplikace Excel - Co je to Microsoft Excel? Přeživší, definice

Definice aplikace Excel: softwarový program vytvořený společností Microsoft, který používá tabulky k uspořádání čísel a dat pomocí vzorců a funkcí. Excel analýza je všudypřítomná po celém světě a používají ji firmy všech velikostí k provádění finančních analýz.

Podívejte se zde na bezplatný kurz Crash Excel!

samozřejmě kurz

Na co se používá Excel?

Excel se obvykle používá k organizaci dat a provádění finanční analýzy. Používá se napříč všemi obchodními funkcemi a ve společnostech od malých po velké.

Mezi hlavní použití aplikace Excel patří:

 • Vstup dat
 • Správa dat
 • Účetnictví
 • Finanční analýza
 • Grafy a grafy
 • Programování
 • Organizace času
 • Správa úkolů
 • Finanční modelování Co je finanční modelování Finanční modelování se provádí v aplikaci Excel za účelem prognózy finanční výkonnosti společnosti. Přehled toho, co je finanční modelování, jak a proč stavět model.
 • Řízení vztahů se zákazníky (CRM)
 • Téměř vše, co je třeba zorganizovat!

Datové funkce, vzorce a zkratky

Softwarový program Excel obsahuje mnoho funkcí, vzorců a zkratek, které lze použít k vylepšení jeho funkcí.

Níže jsme definovali klíčové funkce a vzorce v naší příručce Excel:

 • Bezplatný průvodce: Zkratky, funkce a definice aplikace Excel Zkratky pro Excel Zkratky pro Excel pro Mac - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek pro MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigaci, pás karet, vkládání speciálních, manipulaci s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky

Klávesové zkratky definují použití aplikace Excel! Zkratky aplikace Excel pro PC Mac Zkratky pro Excel - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek pro MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigaci, pás karet, vkládání speciálních, manipulaci s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky

Finanční a účetní využití

Excel se hojně používá ve financích a účetních funkcích. Mnoho organizací ve skutečnosti provozuje celé své rozpočtové, prognostické a účetní funkce zcela mimo tabulky aplikace Excel.

Zatímco Excel je definován jako nástroj pro správu „dat“, nejčastěji spravovaná data jsou finanční. Ve Finance bychom definovali Excel jako konečný finanční software. I když existují další finanční nástroje, které jsou šité na míru provádění konkrétních úkolů, nejsilnější stránkou aplikace Excel je její robustnost a otevřenost. Excel modely jsou tak výkonné, jak si analytik přeje.

Účetní, investiční bankéři, analytici a lidé ve všech typech finančních kariérních cest spoléhají na to, že při výkonu svých každodenních pracovních funkcí vynikají.

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli článek Finance's Excel Definition. Jak jsme definovali, Excel je jedním z nejúčinnějších účetních a finančních nástrojů s nejrozšířenějším využitím. K dalšímu učení a rozvoji vaší kariéry budou užitečné tyto další finanční zdroje:

 • Kurz Excel zdarma
 • Klávesové zkratky Excel zkratky PC Mac Excel zkratky - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigaci, pás karet, vkládání speciálních, manipulaci s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky
 • Pokročilé vzorce v Excelu Pokročilé vzorce v Excelu, které musíte znát Tyto pokročilé vzorce v Excelu je důležité znát a posune vaše dovednosti v oblasti finanční analýzy na další úroveň. Pokročilé funkce aplikace Excel, které musíte znát. Naučte se 10 nejlepších vzorců aplikace Excel, které každý finanční analytik světové úrovně pravidelně používá. Tyto dovednosti zlepší vaši tabulkovou práci v jakékoli kariéře
 • Šablony pro finanční modelování Bezplatné obchodní šablony pro použití v osobním nebo profesním životě. Šablony zahrnují Excel, Word a PowerPoint. Ty lze použít pro transakce, právní, finanční modelování, finanční analýzy, obchodní plánování a obchodní analýzy.

Poslední příspěvky