Treasury Bills - Guide to Understand How T-Bills work

Pokladniční poukázky (nebo krátkodobě státní pokladniční poukázky) jsou krátkodobý finanční nástroj Obchodovatelné cenné papíry Obchodovatelné cenné papíry jsou neomezené krátkodobé finanční nástroje, které jsou vydávány buď pro majetkové cenné papíry, nebo pro dluhové cenné papíry veřejně kótované společnosti. Vydávající společnost vytváří tyto nástroje za výslovným účelem získávání finančních prostředků pro další financování obchodních aktivit a expanzi. který vydává ministerstvo financí USA s dobami splatnosti od několika dnů do 52 týdnů (jeden rok). Jsou považovány za nejbezpečnější investice, protože jsou podpořeny plnou vírou a důvěrou vlády Spojených států.

Když investor koupí státní pokladnu, půjčí vládě peníze. Vláda USA používá peníze k financování svého dluhu a úhradě průběžných výdajů Náklady na fixní a variabilní náklady lze klasifikovat několika způsoby v závislosti na jejich povaze. Jednou z nejpopulárnějších metod je klasifikace podle fixních nákladů a variabilních nákladů. Fixní náklady se nemění se zvyšováním / snižováním jednotek objemu výroby, zatímco variabilní náklady jsou pouze závislé, jako jsou platy a vojenské vybavení. Státní poukázky se prodávají v hodnotách od 1 000 USD (standardně) do maximálně 5 milionů USD.

Treasury Bills (T-Bills) Illustration of Returns

Příklad pokladničních poukázek

Státní pokladniční poukázky se prodávají se slevou na nominální hodnotu. Hodnota nominální hodnoty je nominální nebo nominální hodnota dluhopisu, akcie nebo kupónu, jak je uvedeno na dluhopisu nebo akciovém certifikátu. Jedná se o statickou hodnotu stanovenou v době vydání a na rozdíl od tržní hodnoty pravidelně nekolísá. , což je jeho skutečná hodnota. Například pokladniční poukázka s nominální hodnotou 10 000 $ může být prodána za 9 500 $. Vláda USA prostřednictvím ministerstva financí slibuje, že investorovi vyplatí plnou jmenovitou hodnotu směnek T k uvedenému datu splatnosti. Po splatnosti vláda vyplatí investorovi 10 000 USD, což povede k zisku 500 USD. Výše zisku z platby se považuje za úrok získaný z T-účtu.

Rozdíl mezi nominální hodnotou T-účtu a částkou, kterou investor platí, se nazývá diskontní sazba, která se počítá jako procento. V tomto případě je diskontní sazba 5% nominální hodnoty.

Získejte sazby T-Bill přímo z webových stránek amerického ministerstva financí: //www.treasury.gov

Jak nakupovat pokladniční poukázky

Pokladniční poukázky lze zakoupit třemi způsoby:

1. Nekonkurenční nabídka

V případě nekonkurenční nabídky investor souhlasí s přijetím diskontní sazby stanovené v aukci. Výnos, který investor obdrží, se rovná průměrné aukční ceně za pokladniční poukázky prodané v aukci. Jednotliví investoři upřednostňují tuto metodu, protože je zaručeno, že po uplynutí doby splatnosti obdrží celou částku směnky. Platba se provádí prostřednictvím TreasuryDirect nebo banky nebo makléře investora.

2. Konkurenční aukce dražení

V konkurenční aukci dražeb investoři nakupují státní pokladniční poukázky za konkrétní diskontní sazbu, kterou jsou ochotni přijmout. Každá podaná nabídka uvádí nejnižší sazbu nebo diskontní marži, kterou je zájemce / investor ochoten akceptovat. Nejprve jsou přijímány nabídky přijímající nejnižší diskontní sazbu. Pokud na této úrovni není dostatek nabídek, aby byl problém plně upsán, jsou přijímány nabídky s nejnižší nejnižší sazbou. Proces pokračuje, dokud nebude celé číslo prodáno. Platby za nákupy musí být provedeny prostřednictvím banky nebo makléře.

3. Sekundární trh

Investoři mohou nakupovat nebo prodávat státní pokladniční poukázky na sekundárním trhu Sekundární trh Sekundární trh je místem, kde investoři nakupují a prodávají cenné papíry od jiných investorů. Příklady: New York Stock Exchange (NYSE), London Stock Exchange (LSE). . Existují také vzájemné fondy Podílové fondy Podílový fond je skupina peněz shromážděných od mnoha investorů za účelem investování do akcií, dluhopisů nebo jiných cenných papírů. Podílové fondy jsou vlastněny skupinou investorů a spravovány profesionály. Dozvíte se o různých typech fondů, o tom, jak fungují, o výhodách a kompromisech investování do nich a burzovní fondy (ETF) burzovní obchodovaný fond (ETF) Burzovní obchodovaný fond (ETF) je populární investiční nástroj, kde lze portfolia flexibilnější a diverzifikovanější v celé řadě všech dostupných tříd aktiv. Přečtěte si tuto příručku a seznamte se s různými typy ETF. které drží dříve vydané státní pokladniční poukázky.

Faktory, které ovlivňují ceny státní pokladny

Stejně jako u jiných typů dluhových cenných papírů může být cena státních pokladničních poukázek a návratnost pro investory ovlivněna různými faktory, jako jsou makroekonomické podmínky, tolerance investorů vůči riziku, inflace, měnová politika a specifické podmínky nabídky a poptávky pro státní pokladniční poukázky.

Měnová politika

Měnová politika Federálního rezervního systému pravděpodobně ovlivní cenu směnek T. Úrokové sazby T-bankovek mají tendenci se přibližovat úrokové sazbě stanovené Fedem, známé jako sazba Fed (eral) Funds. Nárůst sazby Federálních fondů má však tendenci přitahovat investice do jiných dluhových cenných papírů, což vede k poklesu úrokové sazby T-směnek (kvůli nižší poptávce). Pokles pokračuje, dokud úroková sazba T-bankovek nestoupne nad sazbu Federálních fondů.

Doba splatnosti

Doba splatnosti T-účtu ovlivňuje jeho cenu. Například jednoroční T-účet má vyšší návratnost než tříměsíční T-účet. Vysvětlení je, že delší splatnosti znamenají pro investory další riziko. Například T-účet v hodnotě 1 000 $ může být prodán za 970 $ za tříměsíční T-účet, 950 $ za šestiměsíční T-účet a 900 $ za dvanáctiměsíční T-účet. Investoři požadují vyšší míru návratnosti, aby jim kompenzovali vázání peněz na delší dobu.

Tolerance rizika

Úroveň tolerance rizika vůči investorovi také ovlivňuje cenu T-směnky. Když americká ekonomika prochází expanzí a jiné dluhové cenné papíry nabízejí vyšší výnos, státní pokladniční poukázky jsou méně atraktivní, a proto budou mít nižší cenu. Když jsou však trhy a ekonomika nestabilní a ostatní dluhové cenné papíry jsou považovány za rizikovější, pokladniční poukázky vyžadují vyšší kvalitu za kvalitu jejich „bezpečného útočiště“.

Inflace

Cenu státních pokladničních poukázek může ovlivnit také převládající míra inflace. Například pokud je míra inflace 5% a diskontní sazba T-účtu 3%, bude neekonomické investovat do státních pokladničních poukázek, protože skutečná míra návratnosti bude ztrátou. Důsledkem toho je, že po státních pokladničních poukázkách je menší poptávka a jejich ceny budou klesat.

Rozdíl mezi poukázkami, bankovkami a dluhopisy

Směnky, směnky a dluhopisy jsou investice s pevným výnosem vydané americkým ministerstvem financí, když si vláda potřebuje půjčit peníze. Všechny jsou běžně označovány jako „Pokladnice“.

Státní pokladny

Státní pokladniční poukázky mají splatnost jeden rok nebo méně a neplatí úroky před uplynutím doby splatnosti. Prodávají se v aukcích se slevou z nominální hodnoty účtu. Jsou nabízeny se splatností 28 dní (jeden měsíc), 91 dní (3 měsíce), 182 dní (6 měsíců) a 364 dní (jeden rok).

T-poznámky

Pokladniční poukázky mají dobu splatnosti dva až deset let. Přicházejí v hodnotách 1 000 $ a každých šest měsíců nabízejí platby kupónem. Desetiletá směnka T je nejčastěji citovanou pokladnicí při hodnocení výkonnosti trhu s dluhopisy. Používá se také k prokázání toho, jak trh zohledňuje makroekonomická očekávání.

T-dluhopisy

Státní dluhopisy mají nejdelší splatnost ze tří pokladnic. Mají dobu splatnosti mezi 20 lety a 30 lety, s výplatami kupónů každých šest měsíců. Nabídky dluhopisů T-obligací byly v období od února 2002 do února 2006 pozastaveny na čtyři roky. Nabídky T-dluhopisů byly obnoveny kvůli poptávce penzijních fondů a dalších dlouhodobých institucionálních investorů.

Další zdroje

Doufáme, že vás bavilo číst finanční vysvětlení státních pokladničních poukázek. Finance je oficiálním globálním poskytovatelem certifikace FMVA (Financial Modeling and Valuation Analyst) FMVA®. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a Ferrari, přední certifikační program finančních analytiků. Chcete-li se dále vzdělávat a rozvíjet svou kariéru, budou užitečné tyto další zdroje:

  • Trhy s dluhovým kapitálem Trhy s dluhovým kapitálem (DCM) Skupiny s dluhovým kapitálovým trhem (DCM) jsou odpovědné za poskytování poradenství přímo emitentům společností při zvyšování dluhu při akvizicích, refinancování stávajícího dluhu nebo restrukturalizaci stávajícího dluhu. Tyto týmy pracují v rychle se měnícím prostředí a úzce spolupracují s poradenským partnerem
  • Obchodování s pevným výnosem Obchodování s pevným výnosem Obchodování s pevným výnosem zahrnuje investice do dluhopisů nebo jiných dluhových cenných papírů. Cenné papíry s pevným výnosem mají několik jedinečných atributů a faktorů
  • Cena dluhopisu Cena dluhopisu Cena dluhopisů je věda výpočtu emisní ceny dluhopisu na základě kupónu, nominální hodnoty, výnosu a doby do splatnosti. Ceny dluhopisů umožňují investorům
  • Kupónová sazba Kupónová sazba Kupónová sazba je částka ročního úrokového výnosu vyplaceného držiteli dluhopisu na základě nominální hodnoty dluhopisu.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found