Jak napsat nemocný e-mail - pokyny a vzorový e-mail

E-mail na nemocný den je často vyžadován, když se zaměstnanec cítí pod počasím a nemůže přijít do práce. Protokol je zavolat nemocného, ​​ačkoli odesílání e-mailů je také přijatelným způsobem, jak informovat svého manažera Delegování V řízení delegování odkazuje na sdílení nebo převod odpovědnosti. Delegování je pro supervizory na jakékoli úrovni kritickou dovedností a může být pro ně velkou výzvou, aby se mohli učit kvůli obavám, že se vzdají kontroly, nebo kvůli nedůvěře ve schopnosti ostatních. nebo vedoucí.

Sick Day Email

Společnosti zavádějí různé postupy týkající se toho, co musí zaměstnanci dělat, když jsou nemocní. Někteří zaměstnavatelé mohou vyžadovat, abyste nejméně dvě hodiny před směnou poslali e-mail v den nemoci. Pokud budete mít dovolenou déle než tři dny, můžete být požádáni o předložení poznámky lékaře. Dodržujte firemní protokol, který je obvykle obsažen v příručce pro zaměstnance Financial Modeling Handbook.

Co zahrnout do vašeho nemocného e-mailu

Váš e-mail musí být krátký a přímočarý. Zde je několik důležitých podrobností, které by měly být uvedeny v e-mailové zprávě o nemocném:

  • Důvod vaší nepřítomnosti
  • Počet dní, kdy budete mimo kancelář
  • Zda budete odpovídat na naléhavé e-maily a hovory
  • Poznámka lékaře, pokud existuje
  • Jméno kontaktní osoby, která bude zpracovávat vaši pracovní zátěž

Kdy poslat váš nemocný e-mail

Práce může být tou poslední věcí, na kterou myslíte, když jste nemocní nebo během lékařské pohotovosti, ale jako zaměstnanec je vaší odpovědností informovat své kolegy Sítě a budování vztahů (část 1) Tento článek je součástí řady užitečných tipy, které vám pomohou najít v síti úspěch ve vaší společnosti. Síťování hraje důležitou roli v našem profesionálním životě, počínaje hledáním zaměstnání, pokračováním ve vstupu do společnosti a prací ve společnosti, až po postup v kariéře. že se nedostanete do práce, aby věděli, kde jste, a mohli převzít vaše úkoly a přesto dodržet termíny.

Buďte zdvořilí ke svému nadřízenému nebo nadřízenému, stejně jako ke svým dalším kolegům, kterých se může vaše nepřítomnost dotknout. Jakmile zjistíte, že nejste způsobilí k práci, pošlete e-mail v den nemoci. Nezasílejte jej v době, kdy byste už měli být v kanceláři.

E-mail pro nemocný den má různé formáty a neexistuje standardní způsob, jak to udělat, pokud poskytnete všechny potřebné informace a vytvoříte je profesionálně. Tady jsou různé šablony, které vám mohou pomoci napsat e-mail s nevolným dnem:

Ukázka e-mailu pro nemocný den Základní

Ahoj [jméno vašeho vedoucího nebo nadřízeného],

Posílám vám tento e-mail, abychom vás informovali, že dnes, [datum], kvůli nemoci nemohu dnes fungovat. Pokud přijde něco naléhavého, budu moci odpovídat na e-maily, ale neváhejte kontaktovat [jméno týmového kolegu], který dnes bude mít na starosti mé pracovní vytížení, aby bylo zajištěno dodržení všech termínů.

Děkuji za pochopení,

[Tvé jméno]

Ukázka nemocného e-mailu s požadavkem na placené dovolené

Pokud víte, že na základě pokynů lékaře budete nemocní alespoň jeden den, můžete se podívat na níže uvedenou šablonu.

Ahoj [jméno vašeho vedoucího nebo nadřízeného],

Nebudu se dnes moci hlásit do práce kvůli [nemoci] a [symptomům]. Šel jsem do nemocnice a lékař mi potvrdil [diagnózu].

Lékař předepsal [počet dnů volna], protože já [důvod / důvody: potřeba odpočinku atd.]. Pokud přijde něco naléhavého, budu moci odpovídat na e-maily, ale neváhejte kontaktovat [jméno spoluhráče], který bude prozatím zodpovědný za mé pracovní vytížení, aby bylo zajištěno dodržení všech termínů.

Děkuji za pochopení,

[Tvé jméno]

Ukázka šablony nemocného e-mailu pro neurčitou dovolenou

Pokud si nejste jisti, kdy se vrátíte do práce, můžete si prohlédnout následující šablonu.

Ahoj [jméno vašeho vedoucího nebo nadřízeného],

Tímto e-mailem vás informuji, že dnes nemohu přijít do kanceláře. Cítím se pod počasím od [kdy se příznaky objevily - včera, včera v noci atd.]. Šel jsem do nemocnice a doktor řekl, že mám [nemoc]. Předepsaný lék bude trvat [počet dní]. Doktor mě požádal, abych zůstal doma, abych se mohl úplně vzchopit.

Neváhejte kontaktovat [jméno spoluhráče], který bude prozatím zodpovědný za mé pracovní vytížení, aby se ujistil, že jsou dodrženy všechny termíny.

Děkuji za pochopení,

[Tvé jméno]

Související čtení

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce, jak psát e-maily v den nemoci. Finance nabízí analytika pro finanční modelování a oceňování (FMVA) ™ Certifikace FMVA®. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a certifikační program Ferrari pro ty, kteří chtějí posunout svou kariéru na další úroveň. Chcete-li se neustále vzdělávat a rozvíjet svou kariéru, budou užitečné následující zdroje:

  • Formát obchodního dopisu Formát obchodního dopisu Obchodní dopis by měl vždy dodržovat určitý formát a strukturu, aby bylo zajištěno, že je přijímán jako profesionální a na standardní úrovni. I když jich je mnoho
  • Komunikace Komunikace Být schopen efektivně komunikovat je jednou z nejdůležitějších životních dovedností, které se musíte naučit. Komunikace je definována jako přenos informací k lepšímu porozumění. Lze to provést hlasově (prostřednictvím slovních výměn), prostřednictvím písemných médií (knihy, webové stránky a časopisy), vizuálně (pomocí grafů, grafů a map) nebo neverbálně
  • Jak ukončit e-mail Jak ukončit e-mail Jak ukončit e-mail - seznam nejlepších uzávěrek dopisů zahrnuje: s pozdravem, vše nejlepší, upřímně, děkuji, na zdraví a mnoho dalších. Tato příručka vás naučí, jak ukončit e-mail s nejlepšími uzávěrkami dopisů. S jakýmkoli e-mailem - zejména s obchodním e-mailem nebo jinou profesionálně související komunikací
  • Dopis o rezignaci Dopis o rezignaci Dopis o rezignaci je oficiální dopis zaslaný zaměstnancem jejich zaměstnavateli s oznámením, že ve společnosti již nebude pracovat. Cílem rezignačního dopisu je vytvořit oficiální záznam o výpovědi, poskytnout podrobnosti o posledním dni zaměstnance, dalších krocích atd. Tato šablona dopisu

Poslední příspěvky