Vnitřní motivace - definice, příklady a jak těžit

Vnitřní motivace se týká stimulace, která řídí přijetí nebo změnu chování k osobní spokojenosti nebo naplnění. Taková motivace vede jednotlivce k výkonu činnosti z vnitřních důvodů, které jsou osobně uspokojující, na rozdíl od vnější motivace - tedy vyhlídky na získání nějaké externí odměny, například peněz.

Jinými slovy, s vnitřní motivací je podnětem k zapojení se do chování nebo dokončení úkolu provedení samotného úkolu. Například, když se někdo rozhodne jíst zmrzlinu, jeho motivací je obvykle užít si potěšení ze zmrzliny. Nedělají to kvůli nějaké externí odměně.

Vnitřní motivace - portrét šťastné ženy v kanceláři se radují z úspěchu dokončení úkolu

Vnitřní motivace vs. vnější motivace

Vnitřní motivace je odvozena z přímého vztahu mezi člověkem a situací nebo z nehmotných faktorů. Jedním z příkladů toho je, když někdo píše básně pro své osobní potěšení ze čtení. Osoba, která zpívá a získává uspokojení ze zpěvu, se spoléhá na vnitřní motivaci.

Vnitřní motivace je opakem vnější motivace, která někoho nutí vykonávat činnost buď k získání externí odměny, nebo k vyhnutí se vnějšímu trestu. Příkladem vnější motivace je, když někdo píše básně, aby je prodal.

Vnitřní motivace v organizacích

V každé organizaci, bez ohledu na odvětví, je vnitřní motivace důležitým prvkem pro získání maximální produktivity zaměstnanců. Zaměstnavatelé mají tendenci hledat potenciální zaměstnance, kteří mají silný pocit vnitřní motivace pro práci, za kterou by byli odpovědní.

Silná vnitřní motivace může jednotlivcům pomoci dosáhnout jejich cílů v kariéře. Knihovna kariérních zdrojů Careers Search Finance. Sestavili jsme nejdůležitější kariérní zdroje pro jakoukoli práci v oblasti podnikových financí. Od přípravy na pohovor až po životopisy a popisy pracovních pozic, máme pro vás krytí, abyste mohli přistát na své vysněné práci. Prozkoumejte průvodce, šablony a širokou škálu bezplatných zdrojů a nástrojů pro růst a vývoj. Zde je několik oblastí, kde může být vnitřní motivace prospěšná jak pro zaměstnance, tak pro zaměstnavatele:

1. Odpovědnost

Obecně platí, že čím více povinností na pracovišti jednotlivec převezme, tím vyšší bude jeho plat. Když se člověk stane manažerem, dostane vyšší odměnu než jeho spolupracovníci nebo podřízení. Někteří lidé však nepřijímají manažerskou pozici především proto, aby vydělali více peněz.

Někteří zaměstnanci mají skutečnou motivaci převzít více odpovědností, aby ostatní inspirovali nebo povzbuzovali k tomu, aby vystupňovali, dosahovali svých osobních cílů a sami šplhali po podnikovém žebříčku. Přidaná odpovědnost může také nést nehmotnou odměnu za to, že někdo cítí, že hraje přímou roli při utváření budoucnosti organizace.

2. Uznání

Většina společností nabízí programy odměn a uznání, které nabízejí pobídky, jako jsou peněžní ceny nebo placené dovolené. Někteří zaměstnanci se silnou vnitřní motivací se však spokojí s tím, že jsou jednoduše považováni za cenného člena organizace, bez ohledu na jakékoli další finanční odměny. Je pravděpodobné, že získají větší potěšení z uznání za svou tvrdou práci, než z obdržení externích odměn, které doprovázejí uznání.

3. Znalosti

Silnou vnitřní motivací pro některé zaměstnance je hledání znalostí. Chtějí se dozvědět více o svém oboru a zdokonalit své dovednosti. Společnosti mohou nabídnout řadu vzdělávacích kurzů Výcvik v oblasti finančního modelování - žebříčky webových stránek Následující tabulka obsahuje seznam nejlepších tréninkových webů pro finanční modelování a hodnotí je podle jejich měsíčního provozu. Podívejte se na údaje pro Finance, WSP, BIWS a získejte maximální užitek ze zaměstnanců, kteří jsou interně motivováni k tomu, aby chtěli rozšířit své znalosti a dovednosti.

4. Úspěch

V mnoha případech nemusí zaměstnavatelé dělat velkolepá gesta nebo utrácet hodně, aby podpořili vnitřní motivaci zaměstnanců a dali jim pocit úspěchu na pracovišti. Mnoho lidí cítí pocit hrdosti a úspěchu z pomoci druhým lidem, aniž by na oplátku něco očekávali. Pouhé řekl: „Děkuji!“, Je více než dost pro lidi se silnou vnitřní motivací.

Související čtení

Děkujeme, že jste si přečetli finanční vysvětlení vnitřní motivace. Finance nabízí analytika pro finanční modelování a oceňování (FMVA) ™ Certifikace FMVA®. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a certifikační program Ferrari pro ty, kteří chtějí posunout svou kariéru na další úroveň. Chcete-li se neustále vzdělávat a rozvíjet svou kariéru, budou užitečné následující zdroje:

  • Jemné dovednosti
  • Průvodce analytikem Trifecta® Průvodce analytikem Trifecta® Konečný průvodce tím, jak být prvotřídním finančním analytikem. Chcete být prvotřídním finančním analytikem? Hledáte nejlepší osvědčené postupy v oboru a vyčníváte z davu? Náš proces s názvem The Analyst Trifecta® se skládá z analytiky, prezentace a měkkých dovedností
  • Tipy na pohovor - Jak dobře pohovořit Tipy na pohovor - Jak dobře pohovořit Tato příručka vám poskytne seznam top 10 tipů na pohovor, založený na desetiletích zkušeností z přímého působení finančního týmu, který provádí pohovory se stovkami kandidátů. Ať už jste v rané, střední nebo pozdní kariéře, rozhovory mohou být vždy nervózní. Naštěstí být dobře připraven
  • Dopis o rezignaci Dopis o rezignaci Dopis o rezignaci je oficiální dopis zaslaný zaměstnancem jejich zaměstnavateli s oznámením, že ve společnosti již nebude pracovat. Cílem rezignačního dopisu je vytvořit oficiální záznam o výpovědi, poskytnout podrobnosti o posledním dni zaměstnance, dalších krocích atd. Tato šablona dopisu

Poslední příspěvky