Funkce IFERROR - vzorec, příklady, jak opravit chyby v aplikaci Excel

IFERROR je funkce, která se nachází v seznamu nejdůležitějších funkcí aplikace Excel pro finanční analytiky v seznamu funkcí logických funkcí aplikace Excel. Tento podváděcí list pokrývá 100 funkcí, které je důležité znát jako kategorie analytiků aplikace Excel. IFERROR patří do skupiny funkcí pro kontrolu chyb, jako jsou ISERR, ISERROR, IFERROR a ISNA. Funkce vrátí přizpůsobený výstup - obvykle nastavený na řetězec textu - kdykoli je vyhodnocení vzorce chybné.

Ve finanční analýze Popis pracovní pozice finančního analytika Níže uvedený popis pracovní pozice finančního analytika poskytuje typický příklad všech dovedností, vzdělání a zkušeností potřebných k získání pozice analytika v bance, instituci nebo korporaci. Provádějte finanční prognózy, vykazování a sledování provozních metrik, analyzujte finanční data, vytvářejte finanční modely, musíme se vypořádat se vzorci a daty. V buňkách často můžeme obdržet chyby pomocí vzorce. IFERROR se často používá pro zpracování / zachycení chyb. Zpracovává chyby jako # N / A, #VALUE !, #REF !, # DIV / 0 !, #NUM! #NÁZEV? nebo # NULL !.

Například vzorec v C2 je A2 / B2, kde:

Funkce IFERROR

Místo výsledné chyby můžeme použít IFERROR k vrácení přizpůsobené zprávy, například „Neplatný vstup“.

Vzorec

= IFERROR (value, value_if_error)

Funkce IFERROR používá následující argumenty:

  1. Hodnota (povinný argument) - Toto je výraz nebo hodnota, kterou je třeba otestovat. Obvykle se poskytuje jako adresa buňky.
  2. Value_if_error (povinný argument) - Hodnota, která se vrátí, pokud se vzorec vyhodnotí jako chyba.

Chcete-li se dozvědět více, spusťte nyní náš bezplatný kurz Excel!

Jak používat IFERROR v aplikaci Excel?

Jako funkci listu lze IFERROR zadat jako součást vzorce v buňce listu.

Abychom pochopili použití této funkce, zvažte několik příkladů:

IFERROR - Chyba zachycení

Předpokládejme, že máme následující údaje:

Funkce IFERROR - Příklad 1

Pomocí vzorce IFERROR můžeme tyto chyby odstranit. Dáme přizpůsobenou zprávu - „Neplatná data.“ Vzorec, který se má použít, je:

Funkce IFERROR - Příklad 1a

Výsledek získáme níže:

Funkce IFERROR - Příklad 1b

Funkce IFERROR + VLOOKUP

Velmi časté použití funkce IFERROR je u funkce VLOOKUP, kde se používá k poukázání na hodnoty, které nelze najít.

Předpokládejme, že provozujeme restauraci a udržujeme soupis několika druhů zeleniny a ovoce. Nyní porovnáme tento inventář se seznamem požadovaných položek podle denní nabídky. Výsledky vypadají takto:

Funkce IFERROR - Příklad 2

Místo chybové zprávy # N / A můžeme zadat vlastní zprávu. To vypadá lépe, když používáme dlouhý seznam.

Vzorec, který se má použít, bude:

Funkce IFERROR - Příklad 2a

Výsledek získáme níže:

Funkce IFERROR - Příklad 2b

Předpokládejme, že máme k dispozici měsíční údaje o prodeji za první čtvrtletí. Vytváříme tři pracovní listy - leden, únor a březen.

Nyní bychom chtěli zjistit údaje o prodeji z určitých ID objednávek. Protože data budou odvozena pomocí VLOOKUP ze tří listů pomocí IFERROR, můžeme použít následující vzorec:

= IFERROR (VLOOKUP (A2, 'JAN'! A2: B5,2,0), IFERROR (VLOOKUP (A2, 'FEB'! A2: B5,2,0), IFERROR (VLOOKUP (A2, 'MAR'! A2) : B5,2,0), „nenalezeno“)))

Je třeba pamatovat na funkci IFERROR

  1. Funkce IFERROR byla představena v aplikaci Excel 2007 a je k dispozici ve všech následujících verzích aplikace Excel.
  2. Pokud je argumentem hodnota prázdná buňka, bude se s ní zacházet jako s prázdným řetězcem („“), nikoli s chybou.
  3. Pokud je hodnotou vzorec pole, vrátí funkce IFERROR pole výsledků pro každou buňku v rozsahu uvedeném v hodnotě.

Kliknutím sem stáhnete ukázkový soubor aplikace Excel

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce důležitými funkcemi aplikace Excel! Tím, že si uděláte čas na osvojení a zvládnutí těchto funkcí, výrazně urychlíte svou finanční analýzu. Další informace najdete v těchto dalších finančních zdrojích:

  • Funkce aplikace Excel pro finance Excel pro finance Tento průvodce Excel pro finance vás naučí 10 nejlepších vzorců a funkcí, které musíte znát, abyste byli skvělým finančním analytikem v aplikaci Excel. Tato příručka obsahuje příklady, snímky obrazovky a podrobné pokyny. Nakonec si stáhněte bezplatnou šablonu aplikace Excel, která obsahuje všechny finanční funkce obsažené v tomto kurzu
  • Kurz vzorců pro Excel
  • Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Tyto pokročilé vzorce aplikace Excel jsou důležité pro znalost a posune vaše dovednosti v oblasti finanční analýzy na další úroveň. Pokročilé funkce aplikace Excel, které musíte znát. Naučte se 10 nejlepších vzorců aplikace Excel, které každý finanční analytik světové úrovně pravidelně používá. Tyto dovednosti zlepší vaši tabulkovou práci v jakékoli kariéře
  • Zkratky aplikace Excel pro PC a Mac Zkratky aplikace Excel PC Zkratky aplikace Excel pro Mac - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek pro MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigaci, pás karet, vkládání speciálních, manipulaci s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found