Excel pro začátečníky - průvodce „figurínami“ po Excelu s VIDEO

Vítejte v našem bezplatném průvodci Excelem pro začátečníky! V této příručce vám poskytneme vše, co začátečník potřebuje vědět - co je Excel, proč jej používáme a jaké jsou nejdůležitější klávesové zkratky, funkce a vzorce. Pokud jste v MS Excel nováčkem, jste na správném místě a náš průvodce figurínami v Excelu vám dá základ, který hledáte.

Spusťte níže náš bezplatný kurz YouTube pro Excel pro začátečníky!

Co je to Excel?

Program Microsoft Excel je tabulka sestávající z jednotlivých buněk, které lze použít k vytváření funkcí, vzorců, tabulek a grafů, které snadno organizují a analyzují velké množství informací a dat.

Excel funguje jako databáze uspořádaná do řádků (reprezentovaných čísly) a sloupců (reprezentovaných písmeny), které obsahují informace, vzorce a funkce používané k provádění složitých výpočtů.

První verze aplikace Excel Definice aplikace Excel Definice: softwarový program společnosti Microsoft, který používá tabulky k uspořádání čísel a dat pomocí vzorců a funkcí. Excel analýza je všudypřítomná po celém světě a používají ji firmy všech velikostí k provádění finančních analýz. byl vydán společností Microsoft v roce 1985 a v 90. letech byl jedním z nejpoužívanějších a nejdůležitějších obchodních nástrojů na světě.

Dnes je Excel stále všudypřítomný program, který najdete téměř na každém osobním i pracovním počítači na planetě.

Spusťte náš bezplatný rychlý kurz aplikace Excel. Nejlepší způsob, jak se učit, je dělat, a proto je náš BEZPLATNÝ návod, jak používat Excel, nejúčinnějším způsobem, jak se učit pomocí vlastní tabulky.

Proč používáme Excel?

Jednoduše řečeno, Excel je nejjednodušší způsob, jak organizovat a spravovat finanční informace, a proto je většina firem používá ve velké míře. Pokud nabízí úplnou flexibilitu a přizpůsobení způsobu, jakým se používá.

Dalším důvodem, proč používat Excel, je, že je tak přístupný. S prakticky nulovým tréninkem nebo zkušenostmi může uživatel otevřít sešit, zahájit zadávání dat a zahájit výpočet a analýzu informací.

Zde je 5 hlavních důvodů, proč používáme Excel:

 1. Organizovat finanční data
 2. Organizovat kontaktní informace
 3. Organizovat informace o zaměstnancích
 4. Organizovat osobní informace
 5. Být a kalkulačka

Tipy pro Excel

Jaké jsou nejdůležitější funkce?

Existují stovky vzorců a kombinací vzorců, které lze použít v tabulkách aplikace Excel, ale protože se jedná o průvodce Excelem pro začátečníky, zúžili jsme jej na nejdůležitější a nejzákladnější. Všechny tyto funkce a další pokrýváme v našem kurzu Crash Free Excel.

Mezi nejdůležitější funkce patří:

 • = SUM() - přidá řadu buněk dohromady
 • = PRŮMĚR() - vypočítá průměr řady buněk
 • = IF() - zkontroluje, zda je splněna podmínka, a vrátí hodnotu, pokud ANO, a hodnotu, pokud NE
 • = MIN() - vrací minimální hodnotu v řadě
 • = MAX() - vrátí maximální hodnotu v řadě
 • = VELKÉ() - vrátí k-tou největší hodnotu v řadě
 • = MALÉ() - vrací k-tou nejmenší hodnotu v řadě
 • = COUNT() - spočítá počet buněk v rozsahu, který obsahuje čísla
 • = VLOOKUP() - vyhledá hodnotu v levém sloupci tabulky a vrátí se ve stejném řádku ze zadaného sloupce

Zde je podrobnější seznam vzorců a funkcí aplikace Excel Vzorce aplikace Excel Vzorce Podváděcí list aplikace Finance vzorce aplikace Excel vám poskytne všechny nejdůležitější vzorce pro provádění finanční analýzy a modelování v tabulkách aplikace Excel. Pokud se chcete stát mistrem finanční analýzy v Excelu a odborníkem na vytváření finančních modelů, jste na správném místě. . Doporučujeme seznámit se se všemi, abyste se stali zdatným uživatelem.

Průvodce Excel

Jaké jsou nejdůležitější zkratky?

Pokud často používáte Excel, je důležité být schopen pracovat co nejrychleji. Používání zkratek aplikace Excel Klávesové zkratky pro Excel PC Mac Klávesové zkratky pro Excel - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek pro MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigace, pás karet, speciální vkládání, manipulace s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky, což je nejlepší způsob, jak urychlit své dovednosti. Vyhnete-li se použití myši, můžete ušetřit čas potřebný k proklikání v každém kroku postupu. Klávesové zkratky jsou mnohem rychlejší a umožňují uživateli pohybovat se tabulkou mnohem efektivněji.

Mezi nejdůležitější zkratky aplikace Excel patří:

 • F2 Upravit aktivní buňku
 • F4 Přepnout odkazy
 • CTRL + 1 Formátovat buňky
 • CTRL + C kopírovat
 • CTRL + V Vložit
 • CTRL + R Vyplňte správně
 • CTRL + D Vyplňte
 • ALT + = Automatický součet
 • ALT, já, R. Vložte řádek
 • ALT, já, C. Vložit sloupec

Jak se mohu zlepšit v aplikaci Excel?

Chcete-li zlepšit své dovednosti v aplikaci Excel, musíte cvičit. Nestačí jednoduše číst funkce a vzorce v článku, jako je tento, musíte také sledovat a učit se od zkušených uživatelů. Mnoho funkcí a vzorců, bohužel, není intuitivních ani zřejmých, takže si je budete muset mnohokrát projít sami, než se vám stanou přirozenými.

Podívejte se na naše bezplatný kurz tabulkových vzorců sledovat výkonného uživatele aplikace Excel v akci!

Kurz Excel for Dummies

Po absolvování kurzu zkuste znovu vytvořit vše od začátku a zkontrolujte, zda si pamatujete všechny vzorce a funkce.

Jaké úlohy používají tabulky aplikace Excel?

Existuje mnoho úloh, které denně používají Excel. Ve skutečnosti je těžké myslet na práci, která ne použijte tento program. Přestože technologie změnila způsob, jakým pracujeme v mnoha kariérách, Excel zůstal jako jeden z mála nástrojů, které jsou tak jednoduché a výkonné, že se zdá, že zůstanou bez ohledu na to, jaký jiný software vyjde.

Téměř každá kancelářská práce vyžaduje Excel. Široké kategorie kariér, které používají Excel, jsou:

 • Finance a účetnictví
 • Marketing a sociální média
 • Lidské zdroje
 • Operace
 • Technologie

Ve Finance se specializujeme na finanční a účetní role, takže v našem světě pracovních míst existuje mnoho různých kariér, které používají Excel.

Prozkoumejte naši interaktivní kariérní mapu a dozvíte se více o pracovních pozicích v oblasti financí nad rámec našeho průvodce figurínami pro Excel pro začátečníky.

Některé z nejběžnějších finanční práce kteří používají Excel jsou:

 • Investiční bankovnictví Investiční bankovnictví Investiční bankovnictví je divize banky nebo finanční instituce, která slouží vládám, korporacím a institucím poskytováním poradenských služeb v oblasti upisování (získávání kapitálu) a fúzí a akvizic (M&A). Investiční banky jednají jako zprostředkovatelé
 • Akciový výzkum Akciový výzkum Přehled Akciový výzkumní pracovníci jsou odpovědní za vypracování analýz, doporučení a zpráv o investičních příležitostech, o které by mohly mít investiční banky, instituce nebo jejich klienti zájem. Divize Equity Research Division je skupina analytiků a spolupracovníků. Tato příručka pro přehled vlastního výzkumu
 • Firemní bankovnictví Profesní profil komerčního bankovnictví Profesní dráha komerčního bankovnictví poskytuje klientům úvěrové produkty, jako jsou termínované půjčky, revolvingové úvěrové linky, syndikované nástroje, služby správy hotovosti a další produkty s pevným výnosem. Jako analytik úvěru nebo správce účtu poskytujete finanční poradenství
 • Soukromý kapitál Profil kariéry v soukromém kapitálu Analytici a spolupracovníci v oblasti soukromého kapitálu vykonávají podobnou práci jako v investičním bankovnictví. Práce zahrnuje finanční modelování, oceňování, dlouhé hodiny a vysoké platy. Private equity (PE) je běžný kariérní postup pro investiční bankéře (IB). Analytici v IB často sní o „promoci“ na stranu nákupu,
 • Korporátní rozvoj Korporátní rozvoj Kariéra Cesta k korporátnímu rozvoji zahrnuje provádění fúzí, akvizic, odprodejů a získávání kapitálu interně pro společnost. Korporátní rozvoj („corp dev“) je odpovědný za interní provádění fúzí, akvizic, odprodejů a získávání kapitálu pro společnost. Prozkoumejte kariérní cestu.
 • Pracovní místa pro vztahy s investory Procházejte popisy pracovních míst: požadavky a dovednosti pro zveřejňování pracovních pozic v investičním bankovnictví, průzkumu kapitálu, pokladny, FP&A, podnikových financí, účetnictví a dalších oblastech financí. Tyto popisy pracovních míst byly sestaveny na základě nejběžnějších seznamů dovedností, požadavků, vzdělání, zkušeností a dalších

Co dalšího potřebuji vědět o Excelu?

Doufejme, že vám tato příručka pro Excel pro začátečníky dala dobrý začátek. Náš bezplatný rychlý kurz aplikace Excel by pro vás byl skvělým dalším krokem!

Nejlepším způsobem, jak se to naučit, je otevřít nový sešit a zkusit použít všechny vzorce a funkce, které jsme vám dali ve vaší vlastní tabulce.

Jakmile se seznámíte s materiálem v tomto článku, podívejte se na níže uvedený bezplatný rychlokurz a v krátké době budete náročný uživatel. Můžete si také prohlédnout některé tipy a vzorce pro Excel na střední úrovni. Průvodci samostudiem Finance znalostí jsou skvělým způsobem, jak zlepšit technické znalosti v oblasti financí, účetnictví, finančního modelování, oceňování, obchodování, ekonomiky a dalších. .

Pokud se chcete raději učit čtením, existuje spousta knih Excel, které jsou vysoce ceněny. Bible Excel od Johna Walkenbacka je mimořádně komplexní kniha, kterou byste možná měli zvážit.

Excel pro začátečníky - grafy a grafy - průvodce figurínami

Další průvodce Excelem

Pokud se vám líbil náš průvodce Excelem pro začátečníky, myslíme si, že se vám budou líbit také tyto užitečné finanční zdroje. Vzhledem k tomu, že klíčem k tomu, abyste se stali skvělými v aplikaci Excel, je spousta praxe, důrazně doporučujeme prozkoumat tyto další zdroje, abyste rozšířili své znalosti a posunuli se přes úvodní úroveň. Návratnost investice z vašeho času bude dobře stát za to!

Mezi naše nejoblíbenější zdroje patří:

 • Všechny zdroje pro Excel Zdroje pro Excel Naučte se Excel online se stovkami bezplatných výukových programů, zdrojů, průvodců a podvodných listů pro Excel! Zdroje financí jsou nejlepší způsob, jak se naučit Excel podle vašich vlastních podmínek.
 • Šablony aplikace Excel Studium Naše články a příručky vám pomohou samostudovat Excel a naučit se všechny nejdůležitější vzorce, funkce, zkratky a další pro tabulky
 • Seznam vzorců Excel vzorce Cheat Sheet Finance Excel vzorce cheat sheet vám poskytne všechny nejdůležitější vzorce pro provádění finanční analýzy a modelování v tabulkách aplikace Excel. Pokud se chcete stát mistrem finanční analýzy v Excelu a odborníkem na vytváření finančních modelů, jste na správném místě.
 • Seznam zkratek Zkratky Excel PC Mac Zkratky Excel - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigaci, pás karet, vkládání speciálních, manipulaci s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky
 • Excel kurzy
 • Pokročilé vzorce aplikace Excel Pokročilé vzorce aplikace Excel musíte znát Tyto pokročilé vzorce aplikace Excel jsou důležité pro znalost a posune vaše dovednosti v oblasti finanční analýzy na další úroveň. Pokročilé funkce aplikace Excel, které musíte znát. Naučte se 10 nejlepších vzorců aplikace Excel, které každý finanční analytik světové úrovně pravidelně používá. Tyto dovednosti zlepší vaši tabulkovou práci v jakékoli kariéře

Poslední příspěvky