Funkce FVSCHEDULE - vzorec, příklady, jak používat

Funkce FVSCHEDULE je zařazena do seznamu finančních funkcí aplikace Excel Seznam nejdůležitějších funkcí aplikace Excel pro finanční analytiky. Tento podváděcí list pokrývá stovky funkcí, které je důležité znát jako analytik aplikace Excel. Vypočítá budoucí hodnotu investice s variabilní úrokovou sazbou.

Ve finanční analýze Popis pracovní pozice finančního analytika Níže uvedený popis pracovní pozice finančního analytika poskytuje typický příklad všech dovedností, vzdělání a zkušeností potřebných k získání pozice analytika v bance, instituci nebo korporaci. Provádějte finanční prognózy, vykazování a sledování provozních metrik, analyzujte finanční údaje, vytvářejte finanční modely, často musíme rozhodovat o investicích provedených společností. Někdy provádíme investice, které zaručí určité procento pro první rok, řekněme 5%, 6% pro druhý rok atd. V takovém scénáři musíme vyhodnotit investici, což lze provést pomocí funkce FVSCHEDULE.

Vzorec

= FVSCHEDULE (jistina, plán)

Funkce FVSCHEDULE používá následující argumenty:

 1. Ředitel školy (povinný argument) - Toto je současná hodnota investice.
 2. Plán (povinný argument) - Toto je pole hodnot, které poskytuje plán úrokových sazeb, které se mají použít na jistinu.

Pokud jsou poskytnuty jako řada buněk, mohou obsahovat číselné hodnoty nebo mohou být prázdné (prázdné buňky označují 0% úrokovou sazbu).

Jak používat funkci FVSCHEDULE v aplikaci Excel?

Abychom pochopili použití funkce FVSCHEDULE, uvažujme příklad:

Příklad

Předpokládejme, že investujeme 5 milionů dolarů, které v prvním roce přinesou 5%, v příštích dvou letech 3,5% a ve zbývajících letech 3%. Pojďme vypočítat budoucí hodnotu pomocí funkce FVSCHEDULE:

Funkce FVSCHEDULE

Vzorec, který se má použít, je:

Funkce FVSCHEDULE - příklad 1

Ve vzorci nejprve uvedeme počáteční investici a plán úrokových sazeb.

Výsledkem bude:

Funkce FVSCHEDULE - příklad 1a

Budoucí hodnota naší investice je 5 966 ​​429 USD.

Několik poznámek o funkci FVSCHEDULE

 1. #HODNOTA! error - Vyskytuje se, když je některý z daných argumentů nečíselný.
 2. Funkce FVSCHEDULE přijímá prázdné buňky jako součást plánovaného pole, protože se s nimi zachází jako s číselnou hodnotou 0. Nejsou splatné úroky.
 3. Nezapomeňte, že pokud zadáme úrokové sazby přímo do funkce namísto odkazů na buňky, musíme úrokové sazby zadat jako pole hodnot. Například FVSCHEDULE (B3, {0,025, 0,030, 0,040, 0,045}).
 4. Pokud jsou úrokové sazby konstantní a pokud dostaneme argumenty nper, pmt nebo pv a type, musíme k výpočtu budoucí hodnoty investice použít funkci FV.
 5. FVSCHEDULE byl představen v MS Excel 2007, a proto není k dispozici v dřívějších verzích.

Kliknutím sem stáhnete ukázkový soubor aplikace Excel

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce důležitými funkcemi aplikace Excel! Tím, že si uděláte čas na osvojení a zvládnutí těchto funkcí, výrazně urychlíte svou finanční analýzu. Další informace najdete v těchto dalších finančních zdrojích:

 • Funkce aplikace Excel pro finance Excel pro finance Tento průvodce Excel pro finance vás naučí 10 nejlepších vzorců a funkcí, které musíte znát, abyste byli skvělým finančním analytikem v aplikaci Excel. Tato příručka obsahuje příklady, snímky obrazovky a podrobné pokyny. Nakonec si stáhněte bezplatnou šablonu aplikace Excel, která obsahuje všechny finanční funkce obsažené v tomto kurzu
 • Kurz vzorců pro Excel
 • Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Tyto pokročilé vzorce aplikace Excel jsou důležité pro znalost a posune vaše dovednosti v oblasti finanční analýzy na další úroveň. Pokročilé funkce aplikace Excel, které musíte znát. Naučte se 10 nejlepších vzorců aplikace Excel, které každý finanční analytik světové úrovně pravidelně používá. Tyto dovednosti zlepší vaši tabulkovou práci v jakékoli kariéře
 • Zkratky aplikace Excel pro PC a Mac Zkratky aplikace Excel PC Zkratky aplikace Excel pro Mac - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek pro MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigaci, pás karet, vkládání speciálních, manipulaci s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky

Poslední příspěvky