Funkce LOWER - vzorec, příklady, jak používat nižší v aplikaci Excel

Funkce LOWER je zařazena do seznamu funkcí Excel TEXT Funkce Seznam nejdůležitějších funkcí aplikace Excel pro finanční analytiky. Tento podváděcí list pokrývá stovky funkcí, které je důležité znát jako analytik aplikace Excel. Funkce vrátí malou verzi zadaného textového řetězce. Byl představen ve verzi MS Excel 2000 a je k dispozici ve všech následujících verzích aplikace Excel.

Ve finančním modelování Co je finanční modelování Finanční modelování se provádí v aplikaci Excel za účelem předpovědi finanční výkonnosti společnosti. Přehled toho, co je finanční modelování, jak a proč stavět model. , může být užitečné při uspořádání dat nebo vytváření dat v určitém formátu. Například můžeme vytvořit e-mailovou adresu z názvů dostupných v datové sadě.

Vzorec

= LOWER (text)

Tato funkce používá jeden argument, tj. text. Zde je to povinný argument. Je to text, který chceme převést na malá písmena. Funkce nezmění znaky v textovém řetězci, které nejsou písmeny. Například čísla a interpunkce zůstanou nedotčeny, když použijeme LOWER.

Jak používat funkci LOWER v aplikaci Excel?

Jako funkci listu lze tuto funkci zadat jako součást vzorce v buňce listu. Abychom pochopili použití této funkce, zvažte několik příkladů:

Příklad 1

Předpokládejme, že jsme importovali data z externího zdroje a chtěli bychom je převést na malá písmena.

  • Text
  • TEXT34
  • Text

Výsledky v aplikaci Excel jsou uvedeny na následujícím snímku obrazovky:

Funkce LOWER

Příklad 2

Předpokládejme, že jsme v datové sadě dostali křestní jméno a příjmení. Pokud chceme vytvářet e-mailové adresy pomocí křestního jména a příjmení, můžeme použít vzorec, který zřetězí hodnoty. Lze to provést pomocí funkce LOWER. Uvedené údaje jsou uvedeny níže:

Funkce LOWER - Příklad 2

Chceme, aby byla e-mailová ID [chráněna e-mailem]

Vzorec, který se má použít, bude:

Funkce LOWER - Příklad 2a

Výsledky získáme níže:

Funkce LOWER - Příklad 2b

Pokud chceme pouze první písmeno od křestního jména, můžeme použít funkci VLEVO. Ve výše uvedeném vzorci je křestní jméno spojeno s příjmením pomocí operátoru zřetězení (&) a výsledek je zabalen do funkce LOWER, která vynutí veškerý text na malá písmena.

Nakonec se výsledek, který dostaneme, znovu spojí s „@“ a poté s doménou. Doména je vedena odděleně pouze pro větší pohodlí.

Kliknutím sem stáhnete ukázkový soubor aplikace Excel

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce důležitými funkcemi aplikace Excel! Tím, že si uděláte čas na osvojení a zvládnutí těchto funkcí, výrazně urychlíte svou finanční analýzu. Další informace najdete v těchto dalších finančních zdrojích:

  • Funkce aplikace Excel pro finance Excel pro finance Tento průvodce Excel pro finance vás naučí 10 nejlepších vzorců a funkcí, které musíte znát, abyste byli skvělým finančním analytikem v aplikaci Excel. Tato příručka obsahuje příklady, snímky obrazovky a podrobné pokyny. Nakonec si stáhněte bezplatnou šablonu aplikace Excel, která obsahuje všechny finanční funkce obsažené v tomto kurzu
  • Kurz vzorců pro Excel
  • Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Tyto pokročilé vzorce aplikace Excel jsou důležité pro znalost a posune vaše dovednosti v oblasti finanční analýzy na další úroveň. Pokročilé funkce aplikace Excel, které musíte znát. Naučte se 10 nejlepších vzorců aplikace Excel, které každý finanční analytik světové úrovně pravidelně používá. Tyto dovednosti zlepší vaši tabulkovou práci v jakékoli kariéře
  • Zkratky aplikace Excel pro PC a Mac Zkratky aplikace Excel PC Zkratky aplikace Excel pro Mac - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek pro MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigaci, pás karet, vkládání speciálních, manipulaci s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky

Poslední příspěvky